VIDEOTIP Zapáchajúci pot je chúlostivý problém: Vyriešite ho prírodným dezodorantom

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Používate dezodoranty?

Potenie vie najmä v letných mesiacoch poriadne potrápiť

Potenie je úplne prirodzená a v podstate aj zdravá vec. Zdravý pot by zapáchať nemal, keďže ho z veľkej väčšiny tvorí práve voda. Za nepríjemnú arómu môžu baktérie, ktoré sa nachádzajú v podpazuší. Ich odstránenie však nie je nemožné. Najideálnejšou a najprirodzenejšou voľbou v tomto prípade je dezodorant.


Ide totiž o prostriedok, ktorý síce umožňuje telu potiť sa, no zároveň účinne neutralizuje zápach. Zabezpečujú to antiseptické látky, ktoré zabíjajú baktérie spôsobujúce zápach. Ak nie ste práve fanúšikom kupovaných umelých prípravkov, môžete vyskúšať prírodný recept, vďaka ktorému si pripravíte účinný a zároveň k pokožke šetrný dezodorant.
V miske nad vodným kúpeľom rozpustite dve a pol polievkovej lyžice bio kokosového oleja a dve a pol lyžice nerafinovaného bambuckého masla. Hneď, ako vznikne tekutina, pridajte do nej štvrtinu šálky maranty trstinovej (biely prášok získaný z koreňa rastliny Marantha arundinacea) a dve lyžice jedlej sódy. Pridajte ešte šesť kvapiek levanduľového esenciálneho oleja, šesť kvapiek grapefruitového esenciálneho oleja a 2 kvapky esenciálneho oleja tea tree. Nakoniec všetko prelejte do nízkeho uzatvárateľného pohára a nechajte vychladnúť a stuhnúť v chladničke. Do podpazušia potom dezodorant nanášajte pomocou prstov.

Zdielať na Facebooku
  • Autor: Lucia
  • Video: Youtube

Diskusia (0)

Žiadne komentáre


Pridať komentár