Randíte s niekým, kto už prekonal rozvod? Toto sa ho určite opýtajte!

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Myslíte si, že rozvedení ľudia stále túžia po láske?

Ak si chcete začať s rozvedeným partnerom, mali by ste si hneď na začiatku ujasniť niekoľko vecí.

Neveselé štúdie naznačujú, že na Slovensku takmer každé druhé manželstvo končí rozvodom. To však rozhodne nie je dôvod, aby sme na lásku zanevreli. Aj vo vyššom veku totiž môžeme nájsť sťastie v harmonickom vzťahu s partnerom, ktorý prekonal rozpad predošlého oficiálneho zväzku. Poradíme vám, ktoré veci by ste si s ním mali vyjasniť skôr, než prvotné poblúznenie prerastie do hlbšieho citu.


Každý rozvod je iný

Dnes nie je žiadnou raritou, pokiaľ sa mladý párik rozvedie už krátko po sobáši alebo ešte predtým, ako stihne priviesť na svet potomstvo. V takejto situácii to zvyčajne obidvaja partneri nesú ako klasický rozchod po dlhšom období randenia. Úplne iná situácia nastáva vo chvíli, pokiaľ manželia strávia bok po boku desaťročia, majú spoločný majetok, najrôznejšie spomienky aj deti. Žiadne definitívne odlúčenie nebýva jednoduché, no pokiaľ chcete poznať perspektívu vzťahu s rozvedenou osobou, musíte mať v určitých záležitostiach jasno. Existuje 5 vecí, ktoré by ste sa jej mali opýtať hneď na začiatku.

1. Dokážeš o svojom rozvode otvorene hovoriť?

Osoba, ktorá sa téme rozvodu oblúkom vyhýba a všemožne zahovára, nie je s touto bolestnou skúsenosťou vonkoncom vyrovnaná. Červená kontrolka by mala zasvietiť predovšetkým v prípade, ak na bývalého partnera stále myslí alebo je s ním emocionálne prepojená. To by sa neskôr mohlo nepriaznivo odraziť na vašom novom vzťahu. Vyhýbanie sa téme rozvodu pravdepodobne znamená, že osoba na nový začiatok ešte nie je pripravená alebo niečo skrýva.


Mohlo by vás zaujať: Najčastejšie dôvody rozvodu po päťdesiatke: Toto sú oni


2. Chceš sa znova zosobášiť?

Táto otázka je mimoriadne dôležitá najmä v prípade, ak jeden z partnerov manželstvo nikdy neokúsil a ten druhý je už rozvedený. Pre niektorých je totiž svadba splneným snom a prirodzeným vyústením vážneho vzťahu. Súčasne však existujú ľudia, ktorí sú rozhodnutí, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpia. Ak raz zažijú rozvod, v sobáši viac nevidia zmysel a kategoricky ho odmietajú. Mali by ste sa preto názorovo zhodnúť v otázke, či by váš vzťah aspoň v teoretickej rovine mohol skončiť na radnici.


Mohlo by vás zaujať: Rozvádzate sa? Spoznajte možné príčiny, pre ktoré vás partner opúšťa


3. Veríš, že s niekým dokážeš stráviť život?

Ak patríte medzi ľudí, ktorí si na oficiality a sobášny list nepotrpia, máte spolovice vyhrané. No hoci ani jeden z vás o manželstvo nemá záujem, mali by ste si ujasniť, či vás spája jedna zo základných hodnôt – byť niekomu verný a stráviť s ním zvyšok života aj bez obrúčky. Ak je rozvedená osoba natoľko sklamaná, že neverí na dlhotrvajúcu lásku a porozumenie, mali by ste sa mať na pozore.

4. Chcel/a si sa rozviesť?

Podľa Stanfordskej univerzity až 70% všetkých rozvodov iniciujú ženy. V prípade vášho objektu záujmu sa pokojne mohlo stať, že s rozvodom vonkoncom nesúhlasil a doteraz sa cezeň nepreniesol. Odpoveď vám vyšle signál, či rozvedenú osobu s bývalým partnerom ešte stále niečo spája alebo nie.


Mohlo by vás zaujať: Dobré rady priamo od žien. Týmito 6 vecami vo vzťahu zaručene zabodujete


5. Ako vnímaš svojho/svoju ex?

Nie každý dokáže o bývalom partnerovi rozprávať v superlatívoch. Ak ale u rozvedenej osoby badáte zlosť či agresivitu, mali by ste zbystriť pozornosť. Rovnako ako v prípade, keď sa váš nový objav snaží zvaliť vinu na expartnera. Za vzájomné odcudzenie a následné odlúčenie sú totiž zodpovední obaja manželia a každý nesie svoj podiel nedostatkov. Ak sa preto raz rozhodnete randiť s niekým po rozvode, premyslite si, či by ste dobre cítili v koži manžela či manželky číslo 2.


Aké je to žiť s rozvedeným partnerom? Napíšte svoje skúsenosti do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: Emília G.
 • Foto: Thinkstock

Diskusia (14)

 • Laco 21.01.2018, 15:58

  Fanatoci, palec hore!!!!!

 • Laco 21.01.2018, 15:56

  Teda dussantt... prsné ! Deti podrastú a ON sa ocitne zoči-voči realite. Odchádzam od teba, lebo si konečne chcem užívať život. Dámy, pani , viete koľko je takých chlapov...? Ja nechcem tvrdiť že to opačne nie je, ale naozaj v dnešnej dobe je to skôr opačne, kde žena odchádza od neho... A naozaj sa nikto nespýta, ako sa chlap cíti keď sa na neho vys.rie ( podľa neho) doživotná partnerka. Kto nezažil, nepochopí. Ja ale pevne verím, že sa ešte veľa žien nájde, ktoré žijú pre život nielen “ svoj”. Už sme ako v takom bezsennom svete, kde sen je len ilúziou.

 • Veleskuseny 09.03.2017, 15:51

  Už nech zdokonalia tie robotické ženy.Ak ich naučia variť,zlatokopky budú mať problém.

 • Strigulka 22.02.2017, 14:40

  Som vdova,a randím s rozvedeným,neviem,čo z toho vznikne.

 • Jana Novakova 04.02.2017, 19:41

  Vacsiu sprostost ako napisal,a, chrustik som este nepocula. Plne suhlasim s tym, co napisal Fantocy. Palec hore.

 • fantocy 01.02.2017, 10:03

  dussantt: V vacsine pripadov to funguje presne ako si to napisal. Cest zenam, ktore fakt ziju pre rodinu, prre deti pre manzela. Ale doba je ina, co na tom, ze chlap pride o vsetko. Ved predsa na vine je on, zena nepodla na rozvod len tak. Nedokazal ju dostatocne uspokojit v posteli preto hladala iného, na vine je muz :), nedokazal jej dat dostatok lasky pretoze pracoval, na vine je muz :), nedozal jej poskytnut pohodlie, dovolenky ... pretoze bol uboziak ktory nedokaze zarobit peniaze. Kto je na vine, no predsa muz alebo obaja. Nie, nie mily pisalkovia, mily psychológovia. Na rozvod treba vzdy dvoch, to suhlasim, ALE TREBA POSUDZOVAT MIERU VINY. A na to sa vzdy zabuda. Ked je raz ko... muz, zena s nim nezmoze nic, ked je raz zena pi... muz s nou nezmoze nic. Znova zopakujem, pisem zo zivota, vidim ako ziju moji kolegovia, priatelia, moji znami

 • dussantt 01.02.2017, 04:59

  v dnešnom uponáhľanom svete sa pozrite na to, že chlap pracuje, príde domov pracuje a večer keď odpadáva má z druhej strany výčitky. len výčitky. komunikácia žiadna a zrazu ke´d je všetko zabezpečené a deti trošku podrastené, tak drahá polovička chce nový život, lebo aj ostatné tak žijú a ide to. rozvod , prídu o majetok a chlap čo sa staral popri tom o deti odmalička sa musí súdom domáhať aby ich mohol vidieť, stretávať sa s nimi a pritom platiť ex, lebo ona chce. pozrie sa niekto na chlapa ako mu je ?

 • Fantocy 30.01.2017, 21:49

  Ja keď počúvam tieto koko.... Že vždy sú na vine dvaja tak ma ide urvat. Môže poriadna žena za to, že si zoberie vola, pre ktorého sú automaty viac ako rodina a musi sa s debilom rozviest ak nechce skoncit na ulici. Môže slušný chlap za to, ze si zoberie za ženu cundru, ktorá ho podvádza pretože potrebuje jeba.... hlava neblavaha a ešte ho oberie o zdravie a kopec majetku. Rozprávam z knihy ktorá sa volá život milý basnici a autori článkov.

 • Jana 16.01.2017, 17:27

  Každý má iné skúsenosti,ja mám z detstva do dnes len traumu a zlé spomienky,je to určite výhra pre deti.

 • marian 10.01.2017, 00:21

  Čo aký boh spojil ? prosím Vás žiadny Boh,ale rozhodnutie dvoch dospelých ľudí, kde zvačša žena chce mať svadbu pretože majú svoj ..svet.. láska je krásna ale fakt nato netreba papier

1 2 >

Pridať komentár