Päť tajomstiev sexuálne zrelých párov: Ako sa dopracovať k spokojnosti v posteli?

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Ste spokojný/-á so svojím sexuálnym životom?

Sexuálna zrelosť sa prejavuje dokonalou súhrou partnerov nielen v posteli.

Môžete mať za sebou množstvo skúseností aj sexuálnych partnerov či odžité desaťročia v manželstve s jedinou osobou. Ani jedna z uvedených situácií vám však nezaručí, že ste v sexuálnych otázkach spolu so svojou polovičkou dozreli. Ak túžite po dokonalej harmónii v spálni, vedzte, že sexuálne zrelé dvojice spájajú kľúčové vlastnosti. Ktoré to sú?


1. Vítajú každé spestrenie

Sexuálne spriaznené duše nečakajú, kým sa im na radovánky naskytne čas aj príležitosť. Pohlavný styk neudržiavajú v starých zabehnutých koľajách so vždy navlas rovnakým scenárom. To by totiž časom viedlo k stereotypu, nude a pocitu, že ich už nič nedokáže prekvapiť. Zrelé páry sa totiž vedia dokonale prispôsobiť každej situácii a nájsť v nej svoje čaro. Pýtate sa, ako na to aj po rokoch manželstva chudobného na čo i len štipku vášne? Vyskúšajte:

 • rýchlovku – dohodnite si spoločný obed s partnerom a v rámci pauzy si doprajte bleskový sex. Stačí päť minút a vyplavené endorfíny vás prevedú náročným popoludním aj bez kávy.
 • dlhú noc – začnite spoločným kúpeľom, pokračujte vzájomnou masážou a užívajte si blízkosť jeden druhého. Intimitu pri sviečkach si vychutnávajte plnými dúškami a nikam sa neponáhľajte.
 • kostým – prezlečte sa za sexi sestričku, letušku alebo požiarnika. Kostým totiž dokáže poriadne rozprúdiť predstavy a vniesť do spálne to správne erotické dusno.
 • sex v aute – presne ako za starých čias, keď ste telo toho druhého objavovali kúsok po kúsku
 • novú spodnú bielizeň – zistite, čo sa vašej polovičke páči a prekvapte ju dráždivým kúskom bielizne
 • striptíz – nemusíte mať výnimočné pohybové danosti, no polovičke môžete venovať súkromný erotický tanec. Verte, že odmena vás neminie, no nezabudnite na vhodný hudobný sprievod.

Mohlo by vás zaujímať: Sex po päťdesiatke môže byť váš najlepší v živote: Poradíme, ako na to!


2. Vedia sa chopiť iniciatívy – obaja

Ak vo vzťahu navrhuje sex vždy iba jeden z partnerov, jeho polovička môže aj nemusí súhlasiť. Bohužiaľ, postupom času sa môžete ocitnúť v situácii, kedy je pohlavný styk vnímaný ako istý druh manipulácie: trest alebo odmena. Aby ste sa vyhli nepríjemným pocitom z odmietnutia, naučte sa iniciovať posteľné dobrodružstvo v navlas rovnakej miere.

3. Úplne sa odovzdajú jeden druhému

Stáva sa vám, že počas intímnych chvíľ myslite na nákupný zoznam, pracovné povinnosti alebo výsledky športových zápasov? Pokiaľ sa nedokážete sústrediť výlučne na svojho partnera, nemôžete očakávať, že s ním zažijete stav blaženosti a vyvrcholenia. Aby ste mali otvorenú myseľ, musíte predovšetkým prijať svoju polovičku takú, aká naozaj je – so všetkými jej chybami. Pokúste sa tiež hodiť za hlavu všetky obavy (napríklad, z neželaného tehotenstva) a hlavne sa nepokúšajte o sex, ak doslova zaspávate od únavy.


Mohlo by vás zaujímať: Keď chýba vlhkosť, sex je problém: Dostaňte svoje intímne partie opäť do formy


4. Záleží im na uspokojení toho druhého

Ak ste uviazli vo vzťahu s egoistom, na vyrovnaný sexuálny život môžete rovno zabudnúť. V ideálnom prípade totiž partner prikladá spokojnosti svojej polovičky rovnakú dôležitosť ako tej vlastnej. Vytvorenie vzájomného puta si vyžaduje určitý čas a preto nemôžete očakávať, že dokonalého milenca v tomto smere stretnete ako náhodnú známosť pri sexe na jednu noc.


Mohlo by vás zaujímať: Chlapi, zbystrite pozornosť! Týchto 10 častí vášho tela zaujíma ženy najviac


5. Neostýchajú sa

Možno vás trápia kilá navyše, celulitída, strie, príliš chlpaté telo alebo veľké množstvo znamienok. Ľudia bojujú s obrovským množstvom komplexov a oberajú sa tak o možnosť prežiť s partnerom jedinečné spojenie aj v sexuálnej oblasti. V dlhoročných a úprimných zväzkoch pritom na zovňajšku až tak veľmi nezáleží. Oveľa dôležitejšia je hĺbka citu a schopnosť opísať svoje predstavy a túžby.


Ako docieliť, aby v spálni nevyhasla povestná iskra? Podeľte sa o svoj názor v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: Emília G.
 • Foto: Thinkstock

Diskusia (10)

 • Zuzana 31.08.2019, 10:53

  Jediny sposob ako sa navratit k zdravemu milostnemu zivotu je pre muza overena modra tabletka. Teraz sa da kupit aj bez receptu s vyhodnou zlavou na www.vmarket.sk

 • Vilo 19.07.2019, 00:04

  Ak to chlapovi z nejakého dôvodu nefunguje, chce to pozornú partnerku. Ak im to dlhé roky fungovalo od samého začiatku, zrejme k tejto situácií hneď nedôjde. Problém majú slobodní či starí mládenci, dlhšie rozvedení ši dlhšie bez partnerky. A vlastnosť ženy je, že ju vôbec nezaujíma mužova sexualita, či môže jeho spôsobilosť nejako ovplyvniť... Preto sa predáva toľko nielen modrých tabletiek, lebo ženy majú v paži pomáhať mužovi s jeho sexualitou. Ženy sú v tomto neskutoční sobci. Ak to nejde raz, tak v ten večer to môžete "zabaliť", toto máloktorá z vás zvládne.

 • Klea 16.07.2019, 20:27

  V každom veku može byť super sex, podľa možností ktoré umožnia zposob. Vzralom veku sa vetšinou už dobre poznajú, ide im o vzájomné uspokojenie.

 • Dita 14.07.2019, 22:20

  v sexe ide o vek? To od kedy? Najdoležitejšie je, aby si to obaja užili tak ako chcu, potrebuju. Navodi to potom nielen fyzický, ale aj psych. klud a človeku je lepšie. A je uplne jedno, aku praktiku, strategiu pri tom zvolia. :)

 • nakisha 12.07.2019, 13:02

  Dobrý deň, moje meno je Nakisha Chcem, aby ste sa všetci pripojili ku mne, aby som sa poďakoval tomuto mužovi za obnovenie môjho domova s ​​mojím bývalým manželom, ktorý ma pustil na ďalšiu ženu po dobu 5 rokov. Najprv som nikdy neveril, že DR OGUDUGU mi pomôže vrátiť sa späť moja EX HUSBAND od tejto inej ženy, ale preto, že ho stále milujem a potrebujem ho v mojom živote. Pracujem a sledujem inštrukcie DR OGUDUGU a prekvapuje ma, že po 3 Dni vrhania kúzla a práce s DR OGUDUGU, môj EX HUSBAND zavolal Žiadam, aby som odpustil a zabudol na všetko, čo mi urobil, že ma stále miluje ... teraz a ja a môj manžel sa spolu plníme a sme veľmi spokojní s naším novým životom ... všetko vďaka DR OGUDUGU veľkú prácu, ktorú pre mňa urobil. Sľubujem, že sa vždy podelím o jeho dobrú prácu s celým svetom a ak sa niekto dostane tam, kde prechádza akékoľvek vzťahové ťažkosti, kontaktujte ho prostredníctvom e-mailu: drogudugusolutionspell@gmail.com alebo WhatsApp +2349097050691 Tiež sa špecializuje na nasledujúce problémy (1) Ak chcete, aby vaša ex späť. (2) ak máte vždy zlé sny. (3) Chcete byť povýšený vo vašej kancelárii. (4) Chcete, aby po vás bežali ženy / muži. (5) Ak chcete dieťa (6) Chcete byť bohatí. (7) Chcete spojiť svojho manžela / manželku navždy tvoj. (8) Ak potrebujete finančnú pomoc. (9) Bylinná starostlivosť.  kontaktujte DR OGUDUGU prostredníctvom svojho e-mailu pre celkové riešenie drogudugusolutionspell@gmail.com

 • Ina 23.06.2019, 22:14

  Pri sexe nejde predsa o vek. Záleží na partneroch a keď sú starší, majú už niečo za sebou tak si vedia sex užiť. A ak by hrozila nuda, tak sú hračky ktoré pomožu.

 • Iva 06.06.2019, 13:22

  maju chut, miluju sa, poznaju sa, su bez zabran, vedia čo chcu, uživaju si to. Prajem im to. POznam vela parov, ktory si sex začinali uživat až vo vyššom veku

 • Zita 23.05.2019, 11:19

  my zase poiuživame rozne hračičky. Už sa totiž obaja pozname, pozname naše tela a nebojime sa experimentovat. najradšej nakupujeme tu a rozhodne nekupujeme iba gely a oblečenie :) ***** - najlepšie eshop pro kvalitny sex

 • Sheryl 23.06.2017, 21:00

  mame obaja po 50-tke a sex nemá chybu - používame na spestrenie pri hraní erectan exclusiv gél kvôli kĺzaniu a je to perfektné

 • Samuel 02.12.2016, 15:11

  Skutočne dobré rady od odborníkov. Podľa nich niektorí dozrejú po tom čo skúsia aspoň 10 partnerov. Možno tak dozrejú do aids-u. Ďakujeme za článok, ktorý otvorí aspoň 124% Slovákov oči.

1

Pridať komentár