Anti-agingová masáž tváre: Minúta denne a vrásky sa od vás budú držať ďalej

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
ilustračné foto

Keď si všimnete nové vrásky, na nálade vám to určite nepridá, ale našťastie existuje jednoduché domáce riešenie: masáž tváre, ktorá vám denne zaberie iba minútu, môže v boji proti nevzhľadným vráskam pomôcť.


Keď si všimnete nové vrásky, na nálada vám to určite nepridá, ale našťastie existuje jednoduché domáce riešenie, vďaka ktorému si od vás vrásky budú držať dostatočný odstup. Masáž, ktorá vám nezaberie viac než minútu denne, vám podľa expertky na masáže Annic Lefol-Malosse môže v boji proti nevzhľadným vráskam pomôcť. Annic Lefol-Malosse totiž prišla s vlastným systémom masáží, ktorý v pohode zvládnete aj doma a ktorý prináša výsledky porovnateľné s masážou v kozmetickom salóne. 

Začnite so starostlivosťou proti vráskam a vyhlaďte jemné linky

Jemné linky okolo očí a úst môžu zapríčiniť to, že vyzeráte unavene, prísne či dokonca ich vinou pôsobíte staršie. Pokiaľ máte pocit, že ste už v boji proti vráskam vyskúšali všetko a nikam to neviedlo, a chcete späť svoju žiarivú pleť s mladistvým vzhľadom, čítajte ďalej a zoznámte sa s našimi odbornými tipmi. Prvým krokom je voľba kozmetického prípravku s účinnými anti-agingovými aktívnymi látkami, ktorý bude vyhovovať špecifickým požiadavkám vašej pleti. Ďalej sa riaďte jednotlivými krokmi v tomto návode a pleťový prípravok aplikujte každý deň ráno a večer.

Anti-agingová masáž tváre pre boj s vráskami

1. Nanášajte priamo na vrásky

Prípravok naneste priamo na drobné vrásky – postupujte od vrások spôsobených mračením smerom k vráskam od smiechu a potom ku kútikom úst.

2. Stláčajte a vyhladzujte vrásky od smiechu 

Uchopte záhyb kože medzi prvé tri prsty a druhý kĺb palca. Postupujte hore po vráske od smiechu, potom držte tri prsty pevne pri sebe a pozvoľna ich ľahkým ťahom presúvajte smerom k spánku. Pohyb opakujte od stredu vrásky od smiechu (v kútiku úst) a postupujte smerom von k ušiam. Na každej strane opakujte trikrát.

3. Štípte sa a vyhladzujte vrásky na čele pre odstránenie vrások spôsobených mračením

Opakovaným štípaním postupujte od špičky nosa smerom do stredu čela, potom pevne skĺznite prstami smerom von ku spánku pre docielenie efektu vypnutia. To isté urobte aj na druhej strane čela. Pohyby opakujte trikrát na každej strane.

4. Vypnite kontúry pier a zbavte sa marionetových vrások

Pomocou ukazováka a palca sa jemne štípte v pravom uhle k vráskam na okraji hornej pery. Pozdĺž vrchnej pery niekoľkokrát zopakujte.

5. Vyhlaďte celú tvár

Masáž zakončite vyhladzujúcimi pohybmi smerujúcimi smerom nahor, urobte na celej tvári a krku. Postupujte od stredu tváre smerom von.

Po tejto omladzujúcej masáži si určite rozmyslíte, či v boji proti vráskam budete utrácať za drahé a invazívne ošetrenia. Podľa nás je len potrebné sa o seba starať, mať tie správne prípravky a dopriať si trochu odpočinku a relaxácie.

www.vichy.sk

Zdielať na Facebooku
 • Autor: PR článok
 • Foto: www.vichy.sk

Diskusia (3)

 • Malvina 24.06.2019, 13:55

  a po masaži použijem toto nočne pletove serum. Mam plet ako babatko https://www.notino.sk/estee-lauder/advanced-night-repair-nocne-serum-proti-vraskam/

 • Kristina 10.04.2019, 11:51

  na masaž tvare je vlemi dobra tato saunova maska, ktora tvar pekne vyčisti, premadiruje a postupom času zredukuje vrasky http://www.orava.eu/produkty/osobna-starostlivost-a-zdravie/starostlivost-o-plet/item/707-inhalator-tvarova-sauna-fi-120 sama ju mam a som s nou velmi spokojna. Je vhodna pre všetky tipy pleti

 • impreskin 15.05.2017, 07:24

  Prípravok proti vráskam - http://bit.ly/2pAbAI1

1

Pridať komentár