Bolestné signály, že vás polovička podvádza: Ktoré zmeny prezradia neveru?

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Myslíte si, že človek vždy vycíti, ako ho partner podvádza?

Ak partner začne mať pred vami tajnosti, je celkom možné, že vás podvádza.

Nevera je vnímaná ako úhlavný nepriateľ každého vzťahu, ktorý so sebou prináša množstvo sĺz, bolesti a častokrát aj definitívne odlúčenie. Hoci kedysi medzi záletníkmi dominovali muži, dnes za nimi ženy nijako nezaostávajú a miera podvádzania je u oboch pohlaví rovnaká. S nálepkou „paroháč“ však nechce zostať nikto z nás. Poradíme vám, ktoré zmeny v partnerovom správaní si treba všímať, keď sa vám do zväzku mieša niekto tretí.


1. Náhle tajnostkárstvo

V zdravom spolužití by mal mať každý z partnerov svoj životný priestor. Ak si ale vaša polovička z ničoho nič stráži súkromie až príliš, mala by vám zablikať červená kontrolka. Všímajte si predovšetkým výdobytky modernej komunikácie:

 • telefonáty – predtým partner vybavoval aj mnohé pracovné hovory vo vašej prítomnosti, no teraz viaceré prichádzajúce hovory jednoducho odmietne a nič vám k tomu nepovie
 • esemesky – partner je pohrúžený do ťukania na dotykovej klávesnici smartfónu, no akonáhle ste vošli do miestnosti, okamžite zhasne obrazovku a telefón odloží
 • heslá – mali ste spoločné emailové kontá a účty na sociálnych sieťach, aby ste mohli komunikovať s deťmi a priateľmi, no zrazu sú všetky prístupové heslá zmenené a história vymazaná
 • mobil vždy so sebou – partner si svoj telefón nosí aj na záchod a nikdy ho nenechá bez dozoru

2. Závislosť na internete

Obzvlášť u skôr narodených ročníkov môže dochádzať aj k celkom opačnému javu. Vaša spriaznená duša doteraz moderným technológiám príliš neholdovala a zrazu je neustále prilepená k tabletu či k smartfónu? Možno objavila čaro rýchlej elektronickej komunikácie a už v priebehu niekoľkých dní si nechce nechať ujsť žiadnu správu od novej známosti.


Mohlo by vás zaujímať: Krutý úder pod pás: Ako sa vyrovnať s neverou vašej polovičky?


3. Všetko je zrazu inak

Zmeny pritom ani zďaleka nemusia byť negatívne, práve naopak. Ak vám partner doteraz počas dňa nikdy nevolal len tak, aby vás počul, jeho telefonát vás zrejme prekvapí. Ako aj kytica, ktorú vám vždy zabudne venovať na výročie, no zrazu vám kvety prinesie po práci bez zjavného dôvodu. V prvom prípade sa možno chce uistiť, že na vás v meste nenarazí, v tom druhom sa chce zrejme aspoň podvedome ospravedlniť.

4. Rodinný rozpočet je priškrtený

Ak vaša polovička začne míňať viac peňazí, existuje niekoľko možností. Možno pre vás chystá obrovské prekvapenie (a potajomky odkladá menšie sumy), alebo má problém so závislosťou (na nakupovaní, alkohole, gemblérstve a pod.) alebo vás podvádza. Spoločné večere, hotelové izby a zážitky v podobe kina či wellnessu s novým objavom totiž stoja nemalé finančné prostriedky.

5. Odpovede sú strohé

Tento detail si všimnú najmä muži na svojich inokedy zhovorčivých manželkách. O ženách je totiž známe, že zážitky z práce či rozhovory s kolegyňami a kamarátkami doma ešte raz prežívajú s milovaným partnerom. Ak je vaša polovička v posledných dňoch až týždňoch skúpa na slovo, zrejme sa s jej citovým životom niečo deje. Tým najspoľahlivejším varovným signálom je situácia, kedy sa partner vyhýba nielen rozhovoru, ale tiež prítomnosti toho druhého.


Mohlo by vás zaujímať: Nevera otrasie nejedným vzťahom: Priznať ju, či radšej mlčať ako hrob?


6. Zaujíma sa o svoj vzhľad

Ak partneri spolu žijú dlhšie, dostaví sa u nich určitý pocit pohodlia a na niektorých detailoch už toľko nebazírujú. V prípade, že muž začne cvičiť, strnisko vymení za hladkú pleť a záleží mu na tom, či má oblečenie zladené, mali by ste sa mať na pozore. To isté platí o žene, ktorá bez mejkapu nevystrčí z domu nos, dbá o dokonalý účes, začne si lakovať nechty alebo vymení celý šatník. Takéto na prvý pohľad zmeny štýlu a vkusu k lepšiemu totiž partneri takmer vždy robia kvôli novému objektu záujmu.

7. V posteli je to iné

V manželskom trojuholníku vždy dochádza aj k zásadnej zmene sexuálneho života. Najčastejšie partner stráca záujem o sex s doterajšou polovičkou, alebo je počas milostného aktu akoby duchom neprítomný a stroho si plní svoje povinnosti. Situácia sa však môže aj zvrtnúť a neverná polovička chce zrazu vyskúšať nové polohy a fantázie.


Mohlo by vás zaujímať: Nevera v našom živote: Príjemné spestrenie vzťahu alebo istá cesta k jeho koncu?


8. Trávi doma menej času

Častejšie pracovné cesty, dlhé hodiny strávené v kancelárii navyše alebo nová záľuba s pre vás celkom neznámym spoločníkom. To všetko môže znamenať blížiaci sa kariérny postup alebo prehlbujúcu sa neveru. Ak si totiž partner nájde za vás náhradu, urobí všetko preto, aby svoj voľný čas mohol tráviť práve s ňou.

9. Nešetrí kritikou

Máte pocit, že čokoľvek urobíte a akokoľvek veľmi sa snažíte, v očiach toho druhého to stále nie je dosť? V prípade, že vás polovička až príliš kritizuje za veci, ktoré jej predtým nevadili, hlboko sa zamyslite. Takéto správanie je typické vtedy, ak vás partner porovnáva s dokonalou predstavou o osobe, s ktorou vás podvádza.


Máte skúsenosť s neverou? Napíšte o nej ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: Emília G.
 • Foto: Thinkstock

Diskusia (6)

 • mara 30.08.2017, 06:43

  Po 9 rokoch manželstva so svojím mužom s 3 deťmi začal môj manžel ísť von s ostatnými dámami a ukázal mi chladnú lásku, pri viacerých príležitostiach sa vyhrážal rozvedením, keď som sa ho chcel opýtať o jeho vzťahu s inými dámami, Bol som úplne zničený a zmätený, kým mi niekto starý priateľ povedal o láskach lekárov s názvom DR Goko, ktorí pomáhajú ľuďom s ich vzťahom a ich manželským problémom, zavádza ma tohto lekára, ktorý mi naozaj pomáha, keď som ho kontaktoval, dostal môjho manžela Späť za 48 hodín, tak sa začal ospravedlňovať, teraz prestáva ísť s dámami a on je so mnou pre dobro a skutočné. Obráťte sa na tohto milovaného lekára vo vzťahu k manželstvu a problémom a nájdite všetky druhy problémov, ktoré sa ťažko vyriešia a on im poskytne trvalé riešenie. Tu je jeho e-mailová adresa, (dr.gokosspiritualcaster@gmail.com ho môžete pridať do Whatsapp a Viber +2348056398964 Veľa šťastia pre vás

 • lilly 27.03.2017, 15:48

  Madame Jana Beneowa racili trenovat preklad z francuzstiny? :)))

 • Milka 23.03.2017, 14:52

  Irar, palec hore, dobre si to TITANOVI444 natrel.:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 • lrar 27.02.2017, 19:26

  Titan, práve som ti chcel utužiť manželstvo, pošli prosím svoju pani zasa ku mne. Neďakuj, ja rád.

 • Jana Beneowa 24.02.2017, 21:17

  Aj ľúto, že som na jar. Zazvoní telefón. Madame je stratené. Recepcia je v centre hotela. Je to veľmi krásny muž. tak počúvaj Barbary

 • TITAN444 24.02.2017, 11:48

  Nevera ako úhlavný nepriateľ vzťahov? To čo za debila povedalo? Každý psychológ venujúci sa tomuto fenoménu potvrdí, že nevera naopak vzťah uťužuje a pomáha chrániť pred jeho rozpadom. Tak si to už raz usporiadajte a prestante strašiť pracujúci ľud hovadinami.

1

Pridať komentár