Pravdivý príbeh: K žene sa správal ako k handre, vrcholom bola nevera

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Každá žena sníva o tom, že bude pre svojho muža jediná. Do kostola kráčate v bielych šatách s nádejou, že to bude už navždy. Kamarátke Zuzke preto jej situáciu vôbec nezávidím. Rozvádza sa a to, že si jej muž našiel mladšiu, nie je to najhoršie. Trápenie, ktoré jej roky manžel spôsoboval, mladá milenka len zaklincovala. Rozvod je pre ňu utrpenie a vykúpenie zároveň.


Zuzanu poznám už od detstva. Chodili sme spolu na základnú a neskôr aj na gymnázium. Má husté čierne vlasy a modré oči. Vždy som jej závidela všetku pozornosť a pohľady, ktoré jej muži dennodenne venovali. Mala ich na každý prst desať. Vybrala si dobre stavaného a ambiciózneho podnikateľa Ivana. Zuzana nepochádzala z veľmi bohatej rodiny a preto jej Ivan, ako zámožný muž, veľmi imponoval. Vedela, že z materiálnej stránky jej s ním nikdy nič chýbať nebude.

Po pár mesiacoch manželstva sa Zuzana aj s manželom presťahovali do Amsterdamu. Kvôli práci. A tak naše priateľstvo živili len telefonáty, emaily a stretnutia raz za rok. V skutočnosti by mi nikdy ani nenapadlo, ako hrozne sa Ivan k Zuzane správa. Po desiatich rokoch sa mi priznala, že zlé časy prišli tesne po narodení ich syna. Mysleli by ste si, že dieťa prinesie do rodiny šťastie a upevní rodinné puto. Ivan sa však začal správať sebecky. Plač bábätka každý deň ignoroval. Jediný, kto ho tíšil, prebaľoval a staral sa o chod celej domácnosti, bola Zuzana. A keď náhodou nebolo navarené alebo upratané podľa jeho predstáv, mala to hneď na tanieri.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Môj partner žil okrem mňa s ďalšou ženou


Keď cestovali za rodinou na Slovensko, Ivan sedel v lietadle vždy inde. Zuzana sa mi po dlhej dobe zdôverila, že sa za nich hanbil. Túto jeho stránku vôbec nepoznala a keby o nej vedela pred tým, ako si ho vzala, dobre by si to premyslela. Pred ostatnými sa vždy tvárili ako šťastná a fungujúca rodina. Len Zuzana vedela, že pravda je niekde úplne inde.

Po rokoch si Zuzana vynútila návrat na Slovensko. V Amsterdame sa cítila opustená. Bez rodiny s manželom, ktorý kašľal na ňu aj na malého. Vrátili sa. Postavili si veľký dom neďaleko hlavného mesta. Zuzana všetko zariadila, vymyslela, využila svoj cit pre dekoráciu a dom bol naozaj prekrásny. Doteraz si pamätám na moju prvú návštevu. Zostala som stáť s otvorenými ústami. Vyzerali, že majú všetko. Pri bráne ma privítalo malé jazierko, vnútri sauna a za domom tenisový kurt. Priznám sa, chcela som byť na jej mieste.

Ivan lietal naďalej do Amsterdamu za povinnosťami. Zuzana bola doma so synom no zdalo sa, že všetko môže byť opäť ako predtým. Až jedného dňa zavolal a oznámil, že bude o týždeň dlhšie. A potom to urobil znova a znova. Zuzana mala pocit, že doma už ani nie je. Snažila sa zistiť, čo sa deje, no Ivan vždy len odvrkol, že má veľa práce a musí riešiť komplikácie, ktoré vo firme nastali.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Jeden slnečný deň, keď Zuzana trávila ráno po dlhej dobe opäť so svojim manželom, zablúdila pohľadom na jeho mobil. Neodolala. To, čo v správach našla, ju úplne odrovnalo. Nejaká Hana. A že ho miluje a už sa ho nevie dočkať. A kedy už priletí naspäť do Amsterdamu. A kedy sa už rozvedie. Zuzane sa zakrútila hlava. Bol to moment, v ktorom pochopila, že s Ivanom už nikdy nebude nič také ako predtým. Akokoľvek by chcela kvôli synovi ostať, nemohla by. Zbalila si veci a prestala byť konečne poslušnou a tolerantnou ženou.

Ivan sa to ani nesnažil poprieť. Povedal, že sa volá Hana a žije s ním v Amsterdame. Má dvadsať rokov a študuje herectvo. Takže herečka. No dobre. Nakoniec sa obaja v pokoji dohodli, že ich manželstvo nebolo nikdy také, ako by si predstavovali a najlepšie bude, ak pôjdu každý vlastnou cestou. Zatiaľ Ivan Zuzanu stále živí, pretože sa stará o ich syna. Časom sa však chce Zuzka prvýkrát po dlhej dobe zamestnať a vybudovať celkom nový život. Aj keď to na začiatku určite nebude jednoduché.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (7)

 • biba 29.04.2017, 06:49

  zuzka je tak trošku momentálne zaostalá? manžel s ňou zametá, o malého sa nestará a ona sa s ním presťahuje na svk a postaví výstavný dom ktorý berie dych návštevám a dúfa že manžel bude do smrti hrať divadlo pred ostatnými? ... keď si ju zobral kvôli reprezentácii a napriek tomu sa za ňu hanbil, no, asi za veľa nestála...

 • Eva 28.04.2017, 10:50

  Niet nad sebestačnosť..každý by mal byť sebestačný a môže si potom vážiť sám seba a nespoliehať sa na partnera...potom príde moment ked ostanete na ulici a neviete čo dalej so životom

 • evelina 27.04.2017, 14:51

  Pravda je niekde uprostred. Zlatokopka,, celá bez seba, že sa jej podarilo uloviť bohatého a atraktívneho muža, nemá žiadnu dôstojnosť a hrdosť a kvôli pohodlnému životu a prachom robí len to, čo si želá jej sponzor. Hoci niektoré majú jedno- dve deti, žiadna svadba sa nekoná! Potom, keď partner nečakane skolabuje a zomrie, zostávajú s deťmi samé, bez finančných prostriedkov, bez nároku aspoň na vdovský dôchodok.Zlatokopky to vedia, ale nemajú "silu" od takéhoto partnera odísť. Aj keď ich zjavne podvádza. Až keď sa im stane to, čo Zuzke, začínajú si hľadať prácu, ktorá by ich s deťmi uživila, alebo nového sponzora... a kolobeh života sa opakuje... kto chce kam....pomôžme mu tam.

 • amata 27.04.2017, 12:27

  Dobrý medzikoniec.Ešte ťahanice o majetky a môže byť rada, že to skončilo.Šťastná to žena. A mladá, 20 r. nech si to s ním chvíľku užije, a nakoniec mu aj tak nasadí parohy, veď je to pre ňu iná generácia, aké porozumenie.

 • TITAN444 27.04.2017, 12:03

  Zuzka dúfa, že sa po dlhej dobe zamestná. Takže tuťke boĺo doteraz sveta žiť, manžel ju živil a ona si užívala. Ani sa nečudujem že si našiel inú. Ženy sú dnes s mužmi len pre prachy a preto sa boja odísť. Museli by totiž aj pracovať.

 • abc 27.04.2017, 11:41

  Bolo to vždy.... a hlavne teraz.... žena, alebo muž nebude mať nikdy istotu, keď sa napríklad nasťahuje do domu,alebo bytu partnera.... bude tam mať vždy len "igelitku".... a môže sa akokoľvek snažiť....

 • adamko 27.04.2017, 10:32

  To je tak, keď si seberovného nehľadáš.

1

Pridať komentár