Pravdivý príbeh: Manželku milujem, no ona sa chce rozviesť

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Ťažko sa mi hľadajú slová. Začal by som asi najprv krásnymi spomienkami na mladosť. Svadbou totiž začalo najkrajšie, ale aj najnáročnejšie obdobie môjho života. Luciu som si bral z veľkej lásky. Od puberty som po nej pokukoval, balil ju, pozýval na rande a toleroval jej odmietanie. Snažil som sa dlhé mesiace, aby si so mnou niekam vyrazila. Keď sa to nakoniec podarilo, nebudem skromný, bolo jej so mnou úžasne. Keďže sme si neopísateľne sadli, bol som v siedmom nebi. A tak začala naša veľká láska.


Vždy som si hovoril, že toľko úsilia a čakania sa musí raz vyplatiť, že budeme spolu už navždy a nič nás nerozdelí. Dlho všetko klapalo. S deťmi sme sa neponáhľali. Najprv sme chceli precestovať celý svet a pochodiť všetky slovenské hory. Keďže nič ma neteší viac, ako vidieť Luciu šťastnú, neustále som nám plánoval nejaké výlety, dovolenky a romantické pobyty. Som typ muža, ktorý ženu zahŕňa pozornosťami každý deň. Kvety, čokoláda či pozvanie do kina... Vďaka tomu, že rád experimentujem a neustále niečo vymýšľam, sme sa spolu nikdy nenudili.

Lucia roky vyzerala ako hrdý páv, keď o mne rozprávala kamarátkam. Život sme si jednoducho užívali plnými dúškami a veľa známych nám potichu a v dobrom závidelo. Mali sme všetko, na čo sme si spomenuli.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Manželka zúri, že som dal prednosť milenke, háda sa o majetok


Po čase sa stalo niečo, čo si ani ja sám neviem vysvetliť. Po rokoch manželstva, keď sme cítili, že sa chceme niekam opäť posunúť, prišlo rozhodnutie usadiť sa a mať deti. Kúpili sme krásny dom a začali sme pracovať na bábätku. Podarilo sa. O deväť mesiacov prišiel na svet Lukáš. Nikdy som nebol šťastnejší no Luciu zrazu chytili depresie. Dookola rozprávala o tom, že je doma zavretá, že nie je s nikým, len so mnou a Lukáškom.

Naozaj som sa snažil priviesť Luciu na iné myšlienky. Chodili sme na prechádzky, po robote som sa s malým hral ja, nech si aspoň na chvíľu môže oddýchnuť. Pomáhal som aj v domácnosti. Nič sa nezmenilo. Dookola som počúval o tom, ako sa dusí, ako to už nevydrží a chce sa rozviesť.

Mne sa v hlave vynáralo milión otázok. Čo bude s malým, ak dôjde k rozvodu? Čo je s tou Luciou, ktorú som tak miloval a roky ma robila najšťastnejším? Ako to mohlo prísť tak nečakane? Čo sa vlastne stalo, ale hlavne, čo som urobil zle? Táto otázka ma trápila najviac. Celé naše manželstvo bola moja žena mojou prioritou. Dal by som jej všetko, čo som jej videl na očiach a ona mi zrazu jedného dňa povie, že sa dusí.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Chcel som ju poslať aj ku psychologičke, ale ona to odmieta. Vraj nie je blázon, aby hovorila cudziemu človeku svoje záležitosti. Že jej jediný problém je to väzenie, v ktorom sa ocitla. Pritom som sa snažil vymyslieť výlety aj s malým, ale nikdy to nie je dosť dobré. Akoby sa nepreladila na úlohu matky. Vyplakávala, že si nemôžeme naplno užiť wellnes ani romantickú večeru alebo sa vybrať na poriadnu túru, pretože musíme stále dávať pozor na Lukiho. Áno, je to tak. Ale to predsa musela vedieť, keď chcela mať dieťa.

Neviem, čo mám robiť. Zatiaľ žijeme spolu, no každý spáva v inej izbe. Mesiace plynú a Lukáš už nie je malé bábo. Práve naopak. Naplno vníma, že niečo medzi jeho rodičmi nie je v poriadku a to ma trápi najviac. Lucia mi je zo dňa na deň vzdialenejšia a ja naozaj netuším, ako našu lásku zachrániť. Ona chce rozvod, no ja si nie som istý, či by som to zvládol. 


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (23)

 • mara 30.08.2017, 06:45

  Po 9 rokoch manželstva so svojím mužom s 3 deťmi začal môj manžel ísť von s ostatnými dámami a ukázal mi chladnú lásku, pri viacerých príležitostiach sa vyhrážal rozvedením, keď som sa ho chcel opýtať o jeho vzťahu s inými dámami, Bol som úplne zničený a zmätený, kým mi niekto starý priateľ povedal o láskach lekárov s názvom DR Goko, ktorí pomáhajú ľuďom s ich vzťahom a ich manželským problémom, zavádza ma tohto lekára, ktorý mi naozaj pomáha, keď som ho kontaktoval, dostal môjho manžela Späť za 48 hodín, tak sa začal ospravedlňovať, teraz prestáva ísť s dámami a on je so mnou pre dobro a skutočné. Obráťte sa na tohto milovaného lekára vo vzťahu k manželstvu a problémom a nájdite všetky druhy problémov, ktoré sa ťažko vyriešia a on im poskytne trvalé riešenie. Tu je jeho e-mailová adresa, (dr.gokosspiritualcaster@gmail.com ho môžete pridať do Whatsapp a Viber +2348056398964 Veľa šťastia pre vás

 • TITAN444 30.06.2017, 08:33

  No natárali ste sa tu tak ako vám narástli huby.Čo človek to názor, takže nechajme už tohoto chudáka nech dopadne tak ako dopadne. Je to jedine jeho vec a nás do toho nič. Jedine to kecanie kedže máme demokraciu si môžeme dovoliť.

 • Katka 29.06.2017, 22:12

  Pokukoval si po nej ešte keď si nevedel akú má povahu ale napriek tomu si vedel že ju chceš. Bolo ti vlastne úplne jedno aká je, išlo ti len o výzor. Zrejme to bola nejaká rozmazana princeznicka ktorú vychovali v štýle že všetci z nej padajú na zadok, všetci len dávajú a ona len berie. Nakoľko si v tomto štýle pokračoval, robil pre ňu prvé posledné a ona nemusela nič tak jej to vyhovovalo. Ale teraz sa zmenila situácia, aj ty po nej zrazu niečo chceš, min. to aby sa starala o dieťa. A na to nie je zvyknutá a nezvláda to. Takže chybu si urobil keď si si vybral životnú partnerku len na krásneho výzoru a všetko ostatné ti bolo. Keby si si vybral nejakú obyčajnú myšku nie prenádhernú ale zato s dobrou povahou takto by si nedopadol. Rozmýšľal si vtákom a podľa toho aj skončil. Keď sa s tebou princeznicka rozvedie tak ti decko nechá na krku.

 • amata 29.06.2017, 20:15

  Tu chýba postoj druhej strany. O nej vieme len, že sa dusí vo vzťahu.A vyzerá dosť negatívne, akoby nebola vďačná za lásku a aj matka nie je bohvieaká. Ženy potrebujú osobný priestor, slobodu, pokec s kámoškami.Proste babinec je pre ženu relax a treba ho každej žene dopriať.Muži by sa nemali o ne báť, že ich strácajú, práve naopak.

 • evelina 29.06.2017, 18:55

  fantocy, rešpektujem, že máš iný názor ako ja a nemienim ti za to ani nadávať ani ťa znevažovať. Teórie psychológie sú jedna vec, životná realita druhá, čo platí na jedného, neplatí na druhého a samozrejme existujú muži aj ženy, o ktorých škoda hovoriť !

 • fantocy 29.06.2017, 17:40

  Nie mila EVELINA, neda sa mi s tebou suhlasit. Na rozvod vobec nepotrebujes dvoch. Na rozvod staci uplne jeden, bud ko... chlap alebo pi.. zena. Co tak studovat trocha psychologie, napr. http://www.grafologia.sk/html/zdroje/graf10/hysteria1.pdf. Proste existuju dobri chlapi a dobre zeny a tiez existuju hajzlici chlapi a cundricky zeny. A asi len v rozpravkach sa stretnu fajn ludia ktori si vazia jeden druheho, ktorym zalezi na rodine na detoch. Bohuzial existuju vecne nespokojne zeny ktorym nedokaze vyhoviet ani samotny BOH, existuju chuderky, ktore dokazu robit partnerovi peklo zo zivota.

 • Štefan 29.06.2017, 17:34

  Bohužiaľ,tieto veci sa dejú.Ja som dopadol omnoho horšie.Po ôsmych rokoch som prišiel o dve deti,ženu,majetok.Aby sa ma zbavila a doslova popravila ako manžela a otca,neustále ma ponižovala,deptala,osočovala,vysmievala,dokonca to zašlo tak ďaleko,že ma obvinila z ponižovania,týrania,hodila na mňa celý svoj zdravotný stav a nakoniec obvinila z homosexuality.Dokonca do tej obludej kampane vtiahla celú svoju rodinu a známych ktorý jej nepomáhali priamo v rozvode.Dokonca sa mi jej otec hneď na druhý deň vyhrážal smrťou a bitkou ak sa u nich ešte niekedy objavím.Doplatil som na diletantstvo sociálky a účelovosť súdu ktorý ma zomlel a ja som pochopil ako to na Slovensku funguje.Že sa dá zo slušného človeka,starostlivého otca a milujúceho manžela spraviť obludu ktorá nemá žiadne práva,iba povinnosť platiť a nechať po sebe šliapať sociálku,súdy,jej rodinu,známych.

 • evelina 29.06.2017, 15:59

  Mike, tento príbeh nie je o mne a mojom partnerovi, tak nerieš čo netreba. Môj múdry otec mi už ako pubertiačke vysvetlil, že s ideálmi sa v živote človek nestretáva, iba sa k nim približuje, aby som nemala hlavu v oblakoch a nedostižné sny. Preto stojím pevnými nohami na zemi a netrápim sa nad zbytočnosťami... Na rozdiel od teba si myslím, že nielen na vzťah, ale aj na výchovu detí a aj na rozvod treba dvoch. Podľa mňa sú za rozpad manželstva vždy vinní obaja partneri!

 • adamko 29.06.2017, 15:25

  Nestačí manželku milovať. Musíš ju občas, 2 - 3 krát do týždňa aj poriadne vytrtkať.

 • Mike 29.06.2017, 14:55

  Tazko usudit, ci ten pribeh je realny alebo vymysleny, a som rad, ze evelina ma idealneho partnera chapaveho a milujuceho, ktory ju vypocuje aj ked ju nevie zabezpecit, nevenuje sa dietatu a nema ziaden volny cas, nezahrna pozornostou a darcekmi (ale urcite chapaveho). Faktom je, ze na vztah treba 2, ale na rozvod staci jeden. A tiez je fakt, ze niektore zeny nie su rodinne zalozeny a deti su pre nich skor na obtiaz. Plati to samozrejme aj o niektorych muzoch. Dalsi fakt je ten, ze mnoho ludi sa nevie otvorit a povedat, aky ma problem. Niektory ani nevedia, co je problem ale ani sa nesnazia to riesit, napr. navstevou psychologa.

1 2 3 >

Pridať komentár