Pravdivý príbeh: Všetok čas som venovala rodine, muž ma aj tak opustil

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Posledných dvadsať rokov som mala len minimum času pre seba. V mladosti som si bezstarostnosť užívala plnými dúškami. Nechýbala som na žiadnej dedinskej zábave a nápadníkov som mala toľko, že som si mohla vyberať. Do vzťahu som sa však nehrnula. Mala som pocit, že ma potom nečaká nič, len kolotoč nekonečných povinností. Zrejme už vtedy mi niečo v mojom vnútri našepkávalo, nech si dobre premyslím, ako budem v živote postupovať.


Nevydávala som sa príliš mladá a ani z rozmaru. Naopak, bolo to z veľkej lásky. Avšak za muža, ktorého moja rodina nemohla vystáť. Poznali jeho rodičov, ktorí nežili veľmi usporiadane. Tvrdili, že jablko nepadá ďaleko od stromu. Varovali ma, ja som ich však úspešne ignorovala. Bola som si istá, že viem čo robím a do čoho idem.

Roky po svadbe sa niesli v znamení povinností. Nemôžem sa však sťažovať, pretože sa nám narodili štyri krásne deti. Dnes sú mojou veľkou oporou a naozaj neviem, čo by som bez nich robila. Môj manžel sa však veľmi zmenil. Už sa nesnažil tak, ako predtým. Nepomáhal mi a všetky povinnosti v dome boli na mojich ramenách. Nemala som ani čas na to, aby som si uvedomila, že sebe samej nemôžem venovať ani chvíľočku.

Nepriznala som si, že som manželstvom urobila chybu. Mala som istú hrdosť a o problémoch s manželom som nikomu nehovorila. Všetko som dusila vo vnútri, keďže som nechcela, aby deti počuli naše hádky. Mlčky som znášala všetko, čo život priniesol.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Neuveriteľné - manžel ma opustil kvôli staršej a škaredšej!


Z práce som utekala vždy domov upratať, navariť a postarať sa o všetkých členov rodiny. Nevadilo by mi to, keby mi život neuštedril ďalšiu ranu. Manžel začať nadmerne piť. V krčme bol častejšie, ako doma. S dcérami sme ho vídali triezveho len málokedy.

Všetky peniaze, ktoré som zarobila šli na našu domácnosť. Neprispieval mi takmer ničím, pretože všetko čo zarobil, prepil. Trpeli tým dcéry a aj ja. Je hrozné, keď vidíte svoje deti nešťastné a neprajem to naozaj nikomu. Kým on chodil preč a zabával sa s kamarátmi, ja som nemala čas prečítať si knihu či pozrieť si film.

Prejavilo sa to na mojom výzore. Šedivé vlasy a kopa vrások na tvári mi pridali aspoň desať rokov, no stále to bolo to posledné, čo ma vtedy zaujímalo. Trápilo to mojich rodičov, ktorí sa už na mňa nedokázali pozerať a vedeli, že sa určite niečo deje. Aj keď ja som zaryto mlčala.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Všetko prasklo až keď sa manžel odsťahoval k inej žene a mňa nechal so štyrmi dcérami úplne samú. Za šťastie pokladám to, že ma rodičia napriek varovaniam neodvrhli a pomáhali mi, ako sa len dalo. Sama by som to určite nezvládla. 

Dcéry sa tiež veľmi snažili, napriek tomu, že to bolo pre nás ťažké. Pomáhali mi s domácnosťou, najstaršia si našla brigádu. Dokázali mi, že majú dobré srdce a bola som veľmi pyšná, že sa z nich stali dobré a citlivé dievčatá. Rokmi postupne dospievajú a ani jedna z nich nepotrebuje toľko starostlivosti, ako kedysi. Poctivo študujú, aby sa mali v živote lepšie.

Ja som si konečne trochu vydýchla a spomalila životné tempo. Chcela by som dohnať všetky roky, počas ktorých som kašľala na to, ako vyzerám, čo cítim a čo by som chcela robiť. Začala som športovať a túžim sa opäť cítiť atraktívne. Ktovie, možno nebudem navždy sama a čoskoro spoznám niekoho lepšieho, ako bol môj bývalý manžel...


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (11)

 • mara 30.08.2017, 06:39

  Po 9 rokoch manželstva so svojím mužom s 3 deťmi začal môj manžel ísť von s ostatnými dámami a ukázal mi chladnú lásku, pri viacerých príležitostiach sa vyhrážal rozvedením, keď som sa ho chcel opýtať o jeho vzťahu s inými dámami, Bol som úplne zničený a zmätený, kým mi niekto starý priateľ povedal o láskach lekárov s názvom DR Goko, ktorí pomáhajú ľuďom s ich vzťahom a ich manželským problémom, zavádza ma tohto lekára, ktorý mi naozaj pomáha, keď som ho kontaktoval, dostal môjho manžela Späť za 48 hodín, tak sa začal ospravedlňovať, teraz prestáva ísť s dámami a on je so mnou pre dobro a skutočné. Obráťte sa na tohto milovaného lekára vo vzťahu k manželstvu a problémom a nájdite všetky druhy problémov, ktoré sa ťažko vyriešia a on im poskytne trvalé riešenie. Tu je jeho e-mailová adresa, (dr.gokosspiritualcaster@gmail.com ho môžete pridať do Whatsapp a Viber +2348056398964 Veľa šťastia pre vás

 • amata 21.06.2017, 16:26

  Aká feministka? Proste bola vynútená prevziať celú zodpovednosť a ťarchu za rodinu na seba. Najv. šťastím pre ňu bolo, že odišiel. Poznám pod. prípad, ale tento sa nechystá odísť, ale slope ďalej a ničí ďalej život celej rodine.

 • TITAN444 16.06.2017, 07:39

  Tak - taká žena na svete neexistuje. Máš uplnú pravdu vo všetkom čo si napísal. Kedže mám nejaký rok odžitý ja viem kde je problém. Problém, spomenul si ho aj ty, je v emancipácii žien. Svetom sa šíri nebezpečný vírus, ženy chcú byť rovnocenné mužom vo všetkom. Nemožné. Nikdy to nebude. To by potom boli na svete len muži. Lenže kedže muži vedia čo chcú na rozdiel od žien ktoré nikdy nevedia čo chcú táto rovnocennosť nebude. Týmto pozdravujem všetky tie sprosté feministky ktoré v toto ešte stále dúfajú, aj tie menej sprosté, ktoré si myslia, že pre život muža nepotrebujú. Potrebujú, len oni úbožiatka o tom nevedia. Nakoniec preto sú feministky.

 • Tak 15.06.2017, 19:52

  Som chlap, presne tak som sa o všetko staral a takto dopadol. Také ženy nie sú. Dnes sú ženy emancipované, ale len po bránu kameňolomu. Stále je to naopak, ak chodí do krčmy a na futbal, zlý, zlý. Ak z práce domov denno denne, tak chcete trošku voľnosti. Možno si mala mať chlapa ako si ty, a teraz by si nadávala, že ťa obral o všetku voľnosť a život. Ale budiž, ak taká na SK existuje, dám kontakt.

 • Laco 15.06.2017, 17:28

  Rad by som poznal tuto zenu osobne, lebo aj ja som mal podobny problem. srdecna vdaka.

 • bat 15.06.2017, 17:11

  "Pribeh" je hoax sireny feministkami. Skoda, ze redaktor neprelozil aj tu cast, ako zeny dokazu byt silne a muzov k zivotu nepotrebuju.

 • Oplan 15.06.2017, 13:52

  Tvrdí že sa zmenil manžel, ale pritom podrobne popisuje ako sa zmenila ona. To že sa manžel nezmenil spolu s ňou, vydáva za veľkú zmenu manžela. Má to nejako popletené :-)

 • Eva 15.06.2017, 12:26

  koniec dobrý, všetko dobré

 • TITAN444 15.06.2017, 07:59

  Takmer som sa rozplakal. Ale už mi je dobre.

 • kkkkkk 15.06.2017, 07:49

  Miro - + dostávala výživné na 4 deti. Btw ktorá chce muža, ktorý už má 4 deti a teda bude na ne prispivať ešte pekne dlhú dobu, ktorý prechlastá celú výplatu a v domácnosti nehne prstom? Ktorý zamestnávateľ zamestná človeka, ktorý rozchlastá celú výplatu, takýto ľudia si zamestnanie nevedia udržať, na ich výkonoch a spoľahlivosti sa to v krátkej dobe prejaví.

1 2 >

Pridať komentár