Pravdivý príbeh: Namiesto záchrany manželstva si vybral alkohol

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Priznávam, že už pred svadbou som vedela, že Milan má pozitívny vzťah k alkoholu. Veď sme spolu študovali na vysokej škole a zabávali sa ako každý mladý pár. Dobre som teda vedela, že si rád vypije a následne vystrája kadejaké hlúposti. Čudujem sa, že nikdy neprišiel k úrazu, keďže šťastenu pokúšal naozaj vytrvalo. V študentských časoch mi to však prišlo zábavné. Teraz už samozrejme viem, že to bolo inak.


Páčilo sa mi, že sme sa spolu nikdy nenudili, vymýšľali kadejaké bláznovstvá. Keď na mňa prišli obavy z budúcnosti, vždy som ich zahnala s tým, že sa určite ešte zmení. Nájde si prácu, budeme mať deti a dospeje. Každý chlap predsa musí raz dospieť. Alebo nie?

K alkoholu sa však po svadbe pridala aj agresia. Nemyslím tým, že by mi ubližoval fyzicky, ale večne sa rozčuľoval, vytočila ho hocijaká maličkosť a každé druhé slovo bolo vulgárne. Na druhej strane mal však dobré stránky, pre ktoré som ho milovala. Bol vtipný, akčný, dobrosrdečný, pomáhal všetkým naokolo a nikdy nepovedal nie, keď som ho skutočne potrebovala.

Vytáčali ma neschopní muži, ktorým všetko trvalo večnosť. A to bol dôvod, prečo som s ním vydržala tak dlho. Veľa ľudí sa ma teraz pýta, čo som na ňom videla a ako som sa do neho mohla zaľúbiť. No myslím si, že odpoveď je jednoduchá a nie som jediná na tomto svete. Láska si predsa nevyberá a nepýta sa na váš názor. Podľahla som jeho čaru. Okrem toho som bola príliš mladá a naivná. Čakala som, že svadbou sa všetko zmení a môj muž bude zrazu iným človekom. Mala som hlavu v oblakoch.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Nevera, alkohol, ale aj láska - zažila som v živote všetko


Teraz veľmi ľutujem, že trvalo roky kým som pochopila, že veci budú len horšie, že môj muž stratí aj poslednú štipku súdnosti a dobrého správania. Pred svadbou som si povedala, že musíme mať čo najskôr deti. Jedine tie ho privedú k rozumu, keď sa bude musieť o ne postarať. Opak bol však pravdou. Odišiel na vojnu a na všetko som bola sama. Okrem detí som sa starala o dom, záhradu a príležitostne som šila oblečenie, aby sme mali z čoho žiť.

Keď sa vrátil, nebol iný. Každý deň sa opil a nemal záujem sa ani hrať s deťmi. Pomáhali mi iba moji rodičia. Vždy však podotkli, že mám to, čo som si sama vybrala.

Milan nechodieval do krčmy. Asi nemal s kým, keďže kamarátom jeho závislosť tiež liezla na nervy. Nemal záujem vyraziť si s nimi na jedno pivo a porozprávať sa. On sa chcel opiť do nemoty. A tak sedel večer doma. Spoločnosť som mu nerobila ja, ale fľaša červeného vína.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Ak sa dnes niekomu o našom manželstve zdôverím, vysmejú ma. Ľudia sa predsa nemenia len tak a teraz to už dobre viem. Povaha človeka sa nedá upraviť na počkanie. Hlavne, ak ten druhý nemá vôbec o zmenu záujem. Je to dlhodobý proces, v ktorom treba veľa trpezlivosti.

Pár priateliek mi hovorilo nech som rada, že Milan nebehá za inými ženami, ale sedí doma pri mne. Áno, sedí, ale večne opitý a mňa to už prestávalo baviť. Nechcela som sa tomu ďalej prizerať. Dobre som vedela, že mi stále len sľubuje to, čo nikdy nesplní. Miliónkrát povedal, že prestane piť. Prosila som ho, nech ide na liečenie, ak si nevie poradiť sám. Mohol tak naše manželstvo zachrániť. Bola by som počkala a dala by som mu toľko času, koľko by potreboval. Stačilo by mi vidieť snahu. Na liečenie sa ale nikdy neodhodlal a pre mňa to bolo jasné znamenie, že nie je ochotný zachrániť naše manželstvo.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (8)

 • chelli 21.12.2017, 06:05

  Liečba alkoholizmu - http://topleadbit.com/VdiV

 • Emília 03.08.2017, 09:07

  TITAN444 a ty si v poradí somárov na ktorom mieste? Predpokladám, že na poslednom.:-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

 • TITAN444 01.06.2017, 10:18

  ...len dalšia naivná krava z dlhého zoznamu žien. Má čo chcela.

 • Eva 19.05.2017, 12:12

  Bol vtipný, akčný, dobrosrdečný, pomáhal všetkým naokolo a nikdy nepovedal nie, keď som ho skutočne potrebovala.... Každý deň sa opil a nemal záujem sa ani hrať s deťmi...tak kedy vlastne pomáhal?????

 • peto166 18.05.2017, 14:49

  skvely vyber!!! :))

 • Tonino 18.05.2017, 10:48

  tento pribeh zas len potvrdil, preco je tolkorozvodov: Zena si pred svadbou mysli, ze on sa zmeni. Ale on sa nezmeni Muz si pred svadbou mysli, ze ona sa nezmeni. Ale ona sa zmeni

 • evelina 18.05.2017, 10:44

  Autorka príbehu si asi myslí, že nevieme čítať s porozumením :) ! teda študovali spolu na vysokej škole,zabávali sa, niečo popili, pred svadbou deti nemali, po škole odišiel na vojnu a zrazu sa starala o deti, dom aj záhradu! Kača teraz narieka, že muž má radšej plnú fľašku ako ju, lebo si naivne myslela, že však......sa po svadbe zmení!

 • Peter 18.05.2017, 08:09

  Hovorí manželka manželovi :Vyber si buď JA alebo alkohol ! manžel sa zamyslí a odpovie :zlatko ale budeš mi chýbať

1

Pridať komentár