Pravdivý príbeh: Pre svokru som nula, snaží sa rozbiť naše manželstvo

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Môj problém sa začal už pred rokmi a trvá dodnes. Keď som sa zoznámil so svojou manželkou, bolo všetko v úplnom poriadku. Na svete neexistovalo nič, čo by nám prekazilo náš vzťah a lásku. Boli sme ešte len vysokoškoláci, no plány do budúcna sme mali jasne určené. Chceli sme bok po boku znášať všetky radosti i starosti a to do konca našich životov. Jedného dňa mi Marika oznámila, že zorganizovala stretnutie s jej rodičmi. Chcela, nech sa ešte pred svadbou spoznáme a porozprávame. Bez výhrad som súhlasil.


Stretnutie nezačalo podľa mojich predstáv. Bol chladný januárový deň a cítil som, že z nervov a stresu na mňa ide teplota. Prekonal som sa a na návštevu som chcel ísť stoj čo stoj. Na prvý pohľad sa mi svokrovci javili ako úplne normálni ľudia. Usadili nás v obývačke a potom to prišlo. Cítil som sa ako na výsluchu a doteraz si pamätám, že ich prvá otázka bola, čím sa živím a či som schopný postarať sa o ich milovanú dcéru. Samozrejme, že som prikývol.

Nezarábal som síce veľa, ale vedeli sme, že vyžijeme. Špeciálne, ak nebudeme mať deti hneď ale budeme obaja istý čas pracovať. Vážne neviem, akú odpoveď čakali. Bolo to len pár mesiacov, čo sme obaja úspešne ukončili štúdium a nemohli sme si veľmi vyberať. No ich táto odpoveď rozhnevala. Pre svoju dcéru si predstavovali niekoho zabezpečeného. Niekoho tak pracovitého, úspešného, ambiciózneho, ako je ich syn. Nechceli, aby Marika namiesto starostlivosti o deti chodila do roboty. A vnúčatá chceli ihneď.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Svoju svokru by som neprial ani najväčšiemu nepriateľovi


Po odchode som sa na Mariku nahneval. Uvedomil som si, že im o mne nepovedala nič. Nepripravila ich na to, že tiež pochádzam zo skromnej rodiny a aj ja som len teraz skončil školu. Rýpali tam do mňa a vypytovali sa čo robia moji rodičia, koľko chcem detí a ako dlho na ne plánujem čakať. Bola iná doba a naše rozhodnutie nedokázali pochopiť. Podotkli, že od nich peniaze čakať nemáme a keď sme sa rozhodli pre takýto život, máme sa postaviť na vlastné nohy. Mysleli si, že náš vzťah ukončíme, že tým prekazia naše svadobné plány, keďže bez ich peňazí budeme stratení. Opak sa stal pravdou a ich slová ma doslova naštartovali. Viem sa predsa o seba a svoju ženu postarať aj sám.

Tušil som, že postoj len tak ľahko nezmenia a peklo ešte len príde. Nebol som ďaleko od pravdy. Svadobný deň nám kyslými tvárami úplne pokazili. Ďalšie mesiace sa niesli v znamení osočovania a poloprávd. Svokra ma neustále ohovárala a vymýšľala si na moju adresu rôzne klamstvá. Vo všetkom ma porovnávala s jej synom. Potvrdili mi to viacerí naši príbuzní.

Dôvod, prečo ma neznášala bol, že nie som ako on. Bolo jej jedno, že sa odsťahoval na opačnú stranu republiky a na návštevy chodil len sporadicky. My jediní sme boli nablízku, keď potrebovala s niečím pomôcť. Snažil som sa, no jej osočovanie neprestávalo. Najhoršie bolo, že na mňa útočila aj pred mojou manželkou. Hovorila jej, akú veľkú chybu urobila a že nám nikdy nebude dobre.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Marika to znášala zle. Po večeroch sa trápila a plakala, nevedela pochopiť, prečo sa k nám tak správajú. Keby som bol nejaký lenivec, ktorému sa nechce chodiť do roboty, alebo alkoholik, čo všetky peniaze prepije, pochopím to. Ale takto bezdôvodne štvať rodinu a manželku proti mne?

Vždy, keď sa so svokrou stretneme, je nepríjemná a snaží sa vymyslieť niečo, čím by ma nahnevala. Ja sa stretnutiam s ňou diplomaticky vyhýbam, no na rodinných posedeniach to inak nejde. Pred všetkými rozpráva, ako ju nenavštevujeme, úplne sme sa odcudzili a je z toho nešťastná. Vždy to zahrá na to, že my sme tí zlí. Avšak odcudzili sme sa kvôli jej intrigám. Nevšímam si ju a zadosťučinením je pre mňa to, že si žijeme skromne, ale zato veľmi šťastne. Mýlila sa vo všetkom čo hovorila. Máme tri šikovné a zdravé deti a preto ďakujem, že sme sa nedali od spoločného života odradiť, pretože svoju rodinu by som nevymenil za nič na svete.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (23)

 • Svokra 04.06.2017, 17:43

  prosim zmazať komentáre zo dňa 1.6. A4.6. 2017 dakujem

 • Svokra- TITAN444 04.06.2017, 17:18

  ty si asi čítal iba to co chceš. Ja sa mu vôbec nemiešam do života a raz do roka na Vianoce ak prídem tak to asi nemám právo podľa teba vidieť vnúčat. Prečo obviňuješ iba svokry a že sú aj zlí zatovia to u teba neprichádza do úvahy- preber sa

 • pán google uvádza 02.06.2017, 14:51

  Kurimka okres Svidník, od roku 1945 do roku 1996 si občania obce svojpomocne vybudovali 132 domov. Tieto domy už stavali z tehál a kvádrov. V tomto období boli v obci vybudované aj prvé potraviny a kultúrny dom. Všetky tieto budovy už boli elektrifikované a bol v nich zavedený vodovod. V obci sú ľudia štyroch národností: slovenskej , ukrajinskej, rusínskej a rómskej. Má asi 420 obyvateľov. A v Kurimke majú svojho psychológa..."potvrdil štatistiku, za každým rozvodom manželov sú obaja, manželka a svokra. Toto už nepotrebuje žiadny komentár."

 • evelina 02.06.2017, 14:27

  No tak zaťulík, vyrozprával si sa, posťažoval, pochválil sám seba, no povedz, uľavilo sa ti? Ak áno, mal by si začať používať rozum. Tá otrasná, zlá svokra vychovala takú úžasnú dcéru, že napriek tomu, že si od prvého stretnutia vedel, akí sú jej rodičia a ich názor na teba, išiel si do toho. Máte tri šikovné a zdravé deti, pekný spoločný život. Mal by si sa nad uštipačné reči svokry povzniesť. Veď okolie vidí ako žijete. Chýba ti, že ťa nikto nevychvaľuje, aký si úžasný ? Pochváľ sám seba ! A nevypisuj sťažnosti, ale spolu so ženou si dohodnite taktiku....áno mamička, dobre mamička... pri tých občasných stretnutiach to snáď vydržíš, ak si chlap a jedného dňa budeš ten naj- naj- zaťulík.

 • TITAN444 02.06.2017, 10:15

  Volal som nášmu psychologovi v Kurimke a ten mi potvrdil štatistiku, za každým rozvodom manželov sú obaja, manželka a svokra. Toto už nepotrebuje žiadny komentár.

 • TITAN444 02.06.2017, 07:24

  A už ked som zasa tu tak na záver krásne mongolské príslovie : Svokra je najlepšia ked je 2 m pod zemou. Dúfam že je to krásna bodka za nepekným príbehom o svokre.

 • TITAN444 02.06.2017, 07:23

  Sklapalpes - ty si debil? Ved článok som nepísal ja ale neznámy nešťastník. Tak mu vyjadri podporu, ked si chlap a nie hovno.

 • Skapalpes 01.06.2017, 16:59

  Titan444 na com ficis? Lebo taku somarinu co si vypotil nemoze napisat clovek so zdravym rozumom ale mliecniak, ktoremu este tecie mlieko po brade

 • ja 01.06.2017, 15:11

  Na rodinnom stretnutí si mal povedať svokre pred všetkými do očí, že prečo ju nenavštevujete a že ju navštevovať ani nebudete, lebo sa správa tak ako sa správa a mal by si do smrti od nej pokoj.

 • amata 01.06.2017, 14:29

  Ja som mala fantastickú svokru. Veľmi sme si navzájom pomáhali. Keďže som milovala muža, robila som všetko pre to, aby nebol medzi mnou a jeho rodičmi múr.Aby sa on nemusel rozhodovať medzi mnou a nimi.Skôr svokor sa miešal a všetko kontroloval a poučoval ma. Ale uhrala som to, aby nebol konflikt.Nič lepšie ako fungujúca rodina. Výhra pre všetkých.

1 2 3 >

Pridať komentár