Na rande v päťdesiatke: Čo robiť a čomu sa radšej vyhnúť?

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Boli ste v poslednom období na rande?

Aj keď už máte po päťdesiatke, stále nie je neskoro na randenie, veď láska kvitne v každom veku

Láska kvitne v každom veku. Aj keď už máte po päťdesiatke, stále nie je neskoro na randenie. Skúste sa vrátiť do dávnejších čias, možno sú to už roky od vášho posledného rande. Inšpirujte sa preto nasledovnými tipmi, ktoré vás určite nesklamú.


Buďte realistickí

Ak ste skutočné rande, zahŕňajúce dobrú večeru, prechádzku či kino, nezažili už dlho, dajte si pozor na pár vecí. Jednou z nich sú príliš veľké očakávania, ktoré môžu stretnutie úplne pokaziť.

Buďte realistickí a nesľubujte si od neho či nej veľa. Vyhnete sa tak sklamaniu. Ak sa rande vydarí, budete naopak veľmi milo prekvapení. Je normálne, že ste vo vytržení, keďže neviete čo môžete čakať. Ak navyše emócie a vzrušenie dávate výrazne najavo, vášho potenciálneho partnera to môže odradiť.


Mohlo by vás zaujímať: Láska cez internet: Ilúzia či šanca na vážnu známosť?


Dajte si záležať na výzore

Ak by ste na rande prišli s nedbalým výzorom, druhej strane to o vás nič pekné nepovie. Bude si klásť otázky. Načo vôbec vyhľadávate takéto stretnutia, keď nemáte záujem ani o to, aby ste sa pekne upravili a urobili tak dobrý dojem? Druhá strana sa tak bude snažiť čo najrýchlejšie stretnutie ukončiť.

Preto sa určite oblečte výnimočnejšie, ako keď idete ráno do práce. Nemal by chýbať ani dobrý účes a príjemná vôňa, ktorá môže partnera príjemne potešiť a priťahovať. Pozor však na príliš sladké a ťažké vône, z ktorých môže bolieť hlava. A nezabúdajte, že dva streky voňavky úplne stačia.

Tajomnosť nezaškodí

Na prvom stretnutí by ste nemali o sebe prezradiť úplne všetko. Ak sa neviete zastaviť a nádejnému partnerovi vyzradíte celý životný príbeh za hodinu, môže sa cítiť sklamane. Najlepšie je prezradiť len pár vecí, najmä tie pozitívne.

S chválou to netreba preháňať. Rovnako však nemá zmysel tváriť sa, že vo vašom živote je všetko dokonalé a bezproblémové. Najlepšie je ísť zlatou strednou cestou a ak sa máte čím pochváliť, urobte to. Priznajte aj ťažšie situácie, akými ste v živote prešli. Tie však spomínajte o niečo menej, aby z vás vyžaroval optimizmus.


Mohlo by vás zaujímať: Prvé rande: TOP triky, vďaka ktorým ju dostanete hneď!


Nerozprávajte len o deťoch a vnúčatách

Je úplne v poriadku, že rodina je u vás na prvom mieste. Zrejme to tak má aj váš nádejný partner či partnerka. Ak by ste však celé stretnutie strávili tým, že rozprávate deťoch, ukazovali ich fotky, určite by ste ho odradili. Vysielate tak signál, že vás nezaujíma jeho život a jeho záujmy, ale chcete sa len niekomu vyrozprávať.

Samozrejme môžete o svojej rodine niečo povedať. Nemali by ste najmä vynechať informáciu o tom, koľko máte detí a vnúčat, a aj to, kde žijú alebo ako často sa s nimi stretávate. Prvé rande by však malo byť hlavne o vás dvoch. Ak vám to klapne a urobíte dobrý dojem, budete mať ešte dosť času na to, aby ste postupne porozprávali všetko o svojej rodine.

Pýtajte sa a zaujímajte o druhú stranu. Zistite, aké má koníčky, záľuby, obľúbené filmy a knihy a aj to, kde pracuje. Dáte tak najavo to, že chcete nájsť spriaznenú dušu a hľadáte niečo seriózne.


Máte vlastné skúsenosti s randením po päťdesiatke? Podeľte sa o ne s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: Lenka
 • Foto: thinkstockphotos.com

Diskusia (9)

 • manicka 10.12.2017, 15:21

  padesatka zadny vek! pokud se dozijes, vyhra, mas volnost, uz deti z baraku, zacina nova etapa zivota. uzivas naplno. a pak v duchodu ta posledni cast ziti take neni k zahozeni, jen chtit a stale planovat, mit zajmy, cil. S chuti do toho v jakemkoli pozdnim veku.

 • Jp 30.10.2017, 05:30

  Ja uz budem mat 60, som uz 20 rokov bez zeny , ale na rande s peknou 50 kou pojdem isto , ked budem mat moznost. Myslim si ze este sme ani v tomto veku nie na zahodenie. A co mame sa nudit ? Mame tolko preziteho , ze je o com hovorit a odovzdat si. Netapame a vieme co moze prist , vieme lepsie ocenit jeden druheho aj lepsie sa pochopit , nie je vsetko len sex ale aj ten je furt mozny. Tak preco neist na rande a nezazit prijemny den ? Iba obmedzeny a nezrely mladik by nol proti tomu.

 • Fiona 24.09.2017, 16:39

  Lasku po 50-ke dokazeme zazit. Nebrante sa tomu a na nazor zasranov nedajte

 • Mirec 15.09.2017, 22:46

  Sopliak, ktorý má 20 rokov, tak si nevie predstaviť rande po 50-tke. Myslí si, že v 50-tke všetci čakajú už iba na smrť. Ak sa dožiješ takého veku, tak si spomeň, čo si kedysi dávno napísal a zahrab sa niekde, lebo Ty už prestaneš existovať pre svoj vek.

 • DADA 22.06.2017, 19:41

  To si myslíš Titan, že život po 50-ke už neexistuje? Len sedieť doma a tešiť sa z vnúčat. Zrelá a skúsená žena určite má čo ponúknuť partnerovi. V tomto veku už dokáže triezvo uvažovať a hodnotiť. Po päťdesiatke som ukončila VŠ, odišla do zahraničia, spoznala množstvo ľuďí...dobrých a príjemných ľuďí, ktorí ma obohatili .... každému prajem, aby našiel spriaznenú dušu...

 • amata 22.06.2017, 11:57

  Pre TITAN : očakávania sa asi nelimitujú vekom ale osobnosťou. Viem si predstaviť podstatne mladšiu ženu, od ktorej sa nedá očakávať vonkoncom nič, ale aj podstatne staršiu, od ktorej sa dá očakávať splnenie najtajnejších prianí a nádherné vesmírne porozumenie a súznenie.

 • TITAN444 22.06.2017, 10:08

  amata - máš pravdu. Ved čo už môže človek očakávať od 50 ročnej ženy? Nič.

 • amata 21.06.2017, 16:37

  Rande po 50 iatke?Áno! Veď život sa začína práve po 50 iatke. Len odporúčania by som zmenila na : žiadna tajomnosť, nehrať sa na mladú, ale realizmus, prirodzenosť, žiadne trápne make upy, pravdivosť a otvorenosť. A hlavne nič neočakávať, proste sa zabaviť a mať nadhľad.

 • TITAN444 21.06.2017, 11:28

  Rande po 50-tke? Nemyslíte vážne!

1

Pridať komentár