Máte pocit, že z vášho vzťahu vyprchá láska? Inšpirujte sa týmito tipmi

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Vytráca sa z vášho vzťahu romantika?

Na pravidelné prejavy lásky netreba zabúdať ani vo vyššom veku

Slovo láska zväčša používame na opísanie citov a prepojenia s inou osobou. Často nás môže úplne opantať a nedokážeme si ani predstaviť, že by niekedy mohla vyprchať. Ak sa o partnerský vzťah dostatočne nestaráme, romantika a láska môžu ľahko vyprchať.


Rozhovor pred spaním

Po príchode z práce máte doma so svojou polovičkou rozdielne povinnosti. Treba predsa navariť, upratať, v televízií ide dobrý film a tak sa venujete každý niečomu inému. Na seba vám neostáva čas a to sa môže odraziť aj vo vzťahu.

Stanovte si každý deň 30 minút, počas ktorých sa budete venovať len jeden druhému. Môže to byť pred spaním alebo aj hneď po príchode z práce. Rozprávajte sa o tom, čo ste zažili, robili, čo vás trápi a naopak, čo vás v ten deň potešilo. Mali by ste sa deliť o všetky starosti i radosti a nedusiť ich v sebe.

Počas tohto rozhovoru odložte telefóny bokom, vypnite televízor aj rádio. Táto chvíľa by totiž mala byť len o vás dvoch a nič by vás nemalo rušiť. Mali by ste sa dostatočne sústrediť na to, čo ten druhý hovorí. Hádky vznikajú často aj kvôli týmto technológiám: partner vám niečo hovorí a vy sa nesústredíte, pretože pozeráte do telefónu alebo tabletu. Takéto ignorovanie je veľmi nepríjemné a vyvoláva zbytočné napätie.


Mohlo by vás zaujímať: Chcete šťastný vzťah aj po rokoch? Ponúkame vám päť tipov, ako na to


Komplimenty sú dôležité

Hádky sú v manželstve úplne normálne a bežné. No musíte si uvedomiť, že vašu polovičku by ste nemali neustále len poúčať, ale z času na čas aj pochváliť. Komplimenty sú vo vzťahu veľmi dôležité. Majú ich radi muži i ženy. Nežnejšie pohlavie sa teší najmä vtedy, ak zložíte pochvalu jeho zovňajšku, mužom lichotí pochvala ich zručností.

Aj muži sa potrebujú cítiť dôležití a potrební. Preto je dobré, ak ich manželky prosia o pomoc a dajú im tak najavo, že v niektorých situáciách je pomoc od nich nevyhnutná. Takéto hladkanie partnerovho ega je zdravé a pre vzťah veľmi potrebné.

Nezabudnite si každý deň povedať aj „ľúbim ťa“, pretože táto fráza nie je nikdy otrepaná. Je mimoriadne dôležité, aby partner vedel, že k nemu stále cítite nehu a lásku.

Peniaze sú príčinou hádok

Ak aj vy patríte medzi páry, ktoré sa neustále hádajú kvôli financiám, je na čase uvedomiť si, že sú na svete aj dôležitejšie veci. Napríklad zdravie a láska, ktoré si za peniaze nekúpite. Ak sa neustále dohadujete o tom, kto do domácnosti investuje viac, je na čase stanoviť si určité pravidlá. Samozrejme, je normálne, že ten, kto zarába viac, prispieva na domácnosť väčšou časťou. Rozrátajte si, čo vás koľko stojí a podeľte si finančné záležitosti spravodlivým dielom, aby ani jeden z páru necítil pocit krivdy.


Mohlo by vás zaujímať: Romantické ráno: Začnite deň s extra dávkou lásky


Spoločný kúpeľ

Ak máte pocit, že romantika sa z vášho vzťahu vytratila nadobro, nemusí to byť pravda. Skúsili ste už spoločný kúpeľ? Ak si naň nájdete čas aspoň raz mesačne, uvidíte pozitívny posun vo vašom vzťahu. Navyše, existuje pár vecí, ktoré môžu jeho účinok ešte zvýrazniť. Pridajte do vody penu, éterické oleje, bylinky, počúvajte svoju obľúbenú hudbu a kúpeľňu vyzdobte kvetmi a sviečkami. Nič nepokazíte ani pohárom vína či šampanského s jahodami. Nechajte stres, nech sa vyparí. Môžete si čítať, prípadne spraviť masáž. Po takomto zážitku sa budete cítiť uvoľnene a znovuzrodene. A nielen vy, ale aj váš vzťah.


Ako sa snažíte udržať iskru a vášeň vo vašom vzťahu vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku
  • Autor: Lenka
  • Foto: thinkstockphotos.com

Diskusia (2)

  • mara 30.08.2017, 06:40

    Po 9 rokoch manželstva so svojím mužom s 3 deťmi začal môj manžel ísť von s ostatnými dámami a ukázal mi chladnú lásku, pri viacerých príležitostiach sa vyhrážal rozvedením, keď som sa ho chcel opýtať o jeho vzťahu s inými dámami, Bol som úplne zničený a zmätený, kým mi niekto starý priateľ povedal o láskach lekárov s názvom DR Goko, ktorí pomáhajú ľuďom s ich vzťahom a ich manželským problémom, zavádza ma tohto lekára, ktorý mi naozaj pomáha, keď som ho kontaktoval, dostal môjho manžela Späť za 48 hodín, tak sa začal ospravedlňovať, teraz prestáva ísť s dámami a on je so mnou pre dobro a skutočné. Obráťte sa na tohto milovaného lekára vo vzťahu k manželstvu a problémom a nájdite všetky druhy problémov, ktoré sa ťažko vyriešia a on im poskytne trvalé riešenie. Tu je jeho e-mailová adresa, (dr.gokosspiritualcaster@gmail.com ho môžete pridať do Whatsapp a Viber +2348056398964 Veľa šťastia pre vás

  • TITAN444 01.08.2017, 12:41

    Ak zo vzťahu vyprcha láska tak netreba vôbec nič robiť. Až na to, že tento vzťah treba normálne ukončiť a začať nový. To je teda veda.

1

Pridať komentár