Pravdivý príbeh: Pre manžela už neexistujem, všetok čas trávi s kamarátmi

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Ivana som spoznala na hodoch. Bol v našom meste navštíviť bratranca, ktorý ho tam vzal. Mala som šťastie, že v ten večer som sa nechala prehovoriť kamarátkou a na zábavu išla tiež. Z nej som už odchádzala s mojím budúcim manželom.


Keď sme sa s Ivanom vzali, opustila som domov a išla bývať k nemu. Bolo to relatívne blízko a tak som sa nebála, že stratím kontakt s rodinou alebo známymi. S rodičmi a súrodencami sme sa pravidelne navštevovali. Priateľky sa mi postupne ozývali čoraz menej, až sme kontakt prerušili úplne. Z mojej strany snaha na začiatku aj bola, ale akosi sme vo víre každodenných povinností a starostlivosti o deti nenašli na seba čas.

Spočiatku mi to bolo ľúto. V cudzom meste som sa cítila nesvoja a nikoho som nepoznala. Nové priateľstvá som nehľadala. Ivan bol našťastie nielen mojím manželom, ale aj najlepším kamarátom, s ktorým som mohla tráviť čas pri spoločných záľubách.

Potom, čo prišli na svet deti sme mali na seba trocha menej času, ale vždy sme si to snažili vynahradiť. Niekedy sme večer ležali v posteli a rozmýšľali o tom, aké to bude, keď deti vyletia z hniezda. Chceli sme veľa cestovať a športovať. Staršia dcéra sa od nás odsťahovala pomerne skoro. Mala tesne po dvadsiatke, v ruke maturitný diplom a v hlave plán, ako svoje vedomosti zúročiť v praxi.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Môj muž miluje alkohol - mám s ním zostať alebo nie?


Mladšia Saška bola však presný opak. Bola taký môj maznák a dlho sa jej nechcelo opustiť mama hotel. Až jej priateľ, ktorého už nebavilo bývať v podnájmoch, ju dotlačil do kúpy vlastného bytu. Stalo sa však až po jej tridsiatke.

Syndrómu prázdneho hniezda som sa nebála. Mala som Ivana, s ktorým som chcela stráviť zvyšok života. Nie ako pasívni dôchodcovia, ale ako aktívni ľudia, ktorí ešte ani zďaleka nepatria do starého železa. Najprv som si naplánovala rekonštrukciu kuchyne a kúpeľne. S týmto nápadom manžel nesúhlasil, ale bol to môj sen, neodradil ma. Ivan tak nebol väčšinu času doma. Vadil mu hluk a špina, ktoré k prerábke patria. Radšej sa podohadoval s kamarátmi a pomaly každý deň mal iný program.

Keď bola rekonštrukcia hotová, čakala som, že Ivan výsledok ocení. Narobila som sa ako kôň. Objednala som pre nás predĺžený víkend s wellnesom. Trikrát som musela meniť termín, pretože Ivan mal vždy iný program s jedným z jeho dvoch dobrých priateľov. To bolo poslednýkrát, čo sme boli spolu na dovolenke.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Ivan mal stále niečo. V stredu chodil pravidelne plávať. Vo štvrtok relaxoval, pretože v piatok ho čakal tenis a potom pivo s kamarátmi. Cez víkend si s nimi väčšinou naplánoval turistiku alebo futbal v televízii. V pondelok opäť oddychoval a v utorok už nechcel robiť nič, keďže ho opäť čakali fyzické aktivity.

Znie to bláznivo, ale keď si chcem naplánovať niečo s vlastným mužom, musím mu to oznámiť zopár týždňov dopredu. Ani to mi však nezaručí, že mi dá prednosť pred kamarátmi. Keď sa ohradím, že som si náš spoločný čas tak nepredstavovala, Ivan iba odfrkne, že prečo sa nedohodnem s nejakou kamarátkou.

Zopár priateľok som si za tie roky našla, ale nie je mi príjemné ich stále otravovať. Majú manželov, ktorí na rozdiel od Ivana, s nimi trávia čas radi. Priznám sa, že neviem ako dosiahnuť, aby sme boli viac spolu. Rozmýšľala som nad dovolenkou len pre mňa samú, ale to mi príde ešte zúfalejšie, ako sedieť doma a čakať kedy ma môj manžel zahrnie do svojho programu.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (18)

 • Michal 11.10.2017, 14:20

  Ak ta fotka vystihuje realitu , doporucujem zhodit par kil v posilovni, navstivit vizazistku a kaderničku a nieco vyzyvavejsie dat na seba. Nepohne sa od Vas. Ziadny muz nechce parohy.

 • Stano 09.10.2017, 06:59

  Janka - poznám takú rodinku, kde chlap neustále šomre. Nemusí chodiť hneď na pivo, nebaví ho šport alebo nemá nejakú záľubu? Ten môj známy sa ventiluje že ide niekde na bajk alebo v zime na bežky. Prípadne nevieš čo môže ten jeho pesimizmus spôsobovať? Nechýba tvojmu mužovi náhodou niečo, keď je taký nespokojný? Je u vás v manželstve všetko v poriadku? Ak nie, tak sa snažte vyriešiť problémy a potom to príde samé. To je v poriadku že mu nie je nikto dosť dobrý, je to jeho názor. Je fakt že žujeme v dobe múdrych telefónov a vypatlaných ľudí, ale to ešte nie je dôvod aby st vy spolu nikam nechodili. Ak nie si preňho ani ty dobrá, tak prečo si ťa bral?

 • Janka 06.10.2017, 19:12

  Titan444 - to čo už opiješ je fakt extrém. Myslím, že ísť von sa dá aj bez toho aby sa človek ožral do bezvedomia. Extrém je aj stále sedieť doma, nemať žiadnych rodinných priateľov, nestretávať sa príbuznými - lebo nikto nie je dosť dobrý. Nad všetkým ohŕňať nosom, ak dačo treba vybaviť, to je rečí kolo toho, ak dakde musí ísť - to je rečí okolo toho atď. Žiadny chlap dokonalý nie je, ani žena - ale nájsť zlatú strednú cestu a hlavne komunikovať rozumne. NO ale ak sa nedá, tak sa nedá.

 • TITAN444 06.10.2017, 18:42

  Stano - máš pravdu, stále ju spomínam. Je to hnus, hnus hnusné. Je len jeden recept na vyriešenie situácie ale ten nemôžem z etických dôvodov napísať. Janka - neblázni, kopec žien ti môže takého muža závidieť. Denne vidím tie zvery ožraté, ktoré dostali priepustku od svojich žien a potom ich večer čaká zviera a bitka. To ti chýba?

 • Janka 06.10.2017, 17:31

  Och tento problém dobre poznám. Akurát u nás je sa zas mužovi nikam veľmi nechce a ak už sa mu uráči to sú reči kolo toho. Takže väčšinou idem už s fakt s nervami. Dakedy si myslím, ak by boli decká už dospelé......... Ale nie sú no. Takže čo s takým chlapom, ktorý by len sedel doma, nikto a nič mu ni je dosť dobré, nemá ani žiadny kamarátov - však ktorá iná žena chlapa posiela von, nech ide na pivo s kamošom ako ja - on však sedí doma.

 • Stano 06.10.2017, 09:49

  8D Titan ty musíš svokru stále nenávidieť, všade ju spomínaš, ale s tebou súhlasím. A každej by sme do kabele mohli pribaliť za jedného cigána. Ale oni na tej metle priletia aj tak naspäť.

 • TITAN444 06.10.2017, 09:38

  ľuboš - smutné je, že svokry nie sú po svadbe detí izolované na neznámych miestach bez možnosti návratu. Dovtedy tu budeme čítať tieto smutné príbehy. Aj ked tento nemá so svokrou nič spoločné. Varovať ľudí je potrebné stále.

 • ľuboš 05.10.2017, 21:59

  smutné, u nás to bolo tak, že rodičia svoju jedinú dceru začali ťahať od nejakej jej 35-ky po dovolenkách, welnesoch, víkendoch. nech sa zadrhnú.., po 10 rokoch sa rozvádzame..:))

 • svokra 05.10.2017, 20:15

  Bolo by dobré sa začať starať viac o seba. Pozrieť sa na fotky, začať cvičiť lepšie sa upraviť a pred odchodom z domu sa starostlivo obliekať a česať a tak... Môj manžel nechcel ani v mladšom veku ísť s nami na dovolenku a raz mu spoločný známy povedal, že veľmi rád pôjde so mnou a deťmi k moru, keď on tak nechce... Keď mu kamaráti povedia, že má kočku ženu, začne si ju aj on viac všímať. Ale všetkého s mierou...

 • evelina 05.10.2017, 16:01

  Z celého tvojho príbehu mám dojem, že sa z teba stala "stíhačka" :) Deti odišli z domu a ty nemáš koho sekírovať. Ak si robila rekonštrukcie v byte napriek nesúhlasu manžela, tak sa nečuduj, že pre špinu a hluk odchádzal z domu. Je mi jasne, že sa doma nudíš, ale je načase,aby si si našla nejaké koníčky. Ak nemáš kamarátky, možno ich nájdeš v klube dôchodcov. Na internete nájdeš, aké kurzy sa robia vo vašom meste a prihlás sa na taký, ktorý ťa zaujme. Daj mužovi dýchať a nechaj ho venovať sa jeho záľubám...Ak budeš odchádzať z domu aj ty, bude zvedavý kam a určite sa po čase k tebe pridá :)

1 2 >

Pridať komentár