Pravdivý príbeh: Podviesť moju ženu bola najväčšia chyba v mojom živote

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Nechcem, aby ma niekto ľutoval alebo so mnou súcitil. To nie. Som si vedomý toho, čo som urobil a viem, že to už nezmením. Urobil som najväčšiu chybu v mojom živote a moja žena mi už nikdy neodpustí. Skôr by som chcel, aby sa z môjho príbehu muži poučili a vážili si, že majú po svojom boku ženu, ktorá pri nich stojí v dobrom aj v zlom.


Nemôžem povedať, že by sme boli s manželkou štandardný pár, ktorý si žil v harmónii. Žili sme si dobre, ale určite sme neboli príkladný pár vystrihnutý z filmu. Erika pracovala doma a ja som zas kvôli práci precestoval celú Európu. Vídali sme sa pomenej, ale o to boli naše privítania vrúcnejšie. Ak som chcel dobre zarobiť, musel som chodiť preč na dlhé týždne. Jediné čo nás držalo nad vodou boli dlhé telefonáty a moderná internetová doba.

Nebolo vždy všetko ideálne. Veľa krát sa sťažovala, že chce aby som ostal doma a našiel si prácu tu. Vznikali časté hádky, po ktorých prišlo sladké udobrenie. Bol som zvyknutý na istý finančný štandard a nevedel som si už predstaviť, že by som zarábal menej. Priznám sa, že mi to takto vyhovovalo. Presviedčal som ju, že si aspoň nelezieme na nervy, čo bola aj pravda. Nikdy som nemal pocit, že ju chcem opustiť, že s ňou neviem vydržať alebo chcem niekoho iného. Miloval som ju a bol som rád za to, ako to je.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Môj partner žil okrem mňa s ďalšou ženou


Každý sme mali svoj priestor, svoj život a boli sme už celkom zvyknutí na to, že to takto bude už navždy. O to viac neviem pochopiť skrat, ktorým som pokazil dlhoročné manželstvo. Každý čakal, že Eriku podvediem vonku v zahraničí. Ale to sa nikdy nestalo. Tam som bol vzorný manžel a otec nášho syna. Po práci som šiel domov. Nechodili sme s kolegami po baroch a nevyhľadávali sme cudzie ženy. To mi nikdy ani nenapadlo.

Možno preto, že tam vonku som žil príkladný život, vždy keď som prišiel domov, mal som chuť odviazať sa. S Erikou sme vtedy nemali ešte ani päťdesiat a vnútri sme boli stále tak trochu deti. Nechceli sme dospieť, radi sme si užívali a chodili von s priateľmi. Dohodli sme sa, že vek bude len číslo, ktoré nás nebude brzdiť od užívania si života plnými dúškami.

Syn bol dospelý a nebolo treba strážiť ho, takže rokmi sa naše vychádzky stávali bujarejšie. Mali sme priateľov, ktorí boli našťastie na rovnakej vlne a chceli si taktiež užívať. V dnešnej dobe je to tak. Hovorili sme si, že nás ťažká práca núti k tomu, aby sme si voľné chvíle užívali naplno.

Chceli sme mať na čo spomínať a nie len sedieť doma a pozerať každý večer do televízora. Takže vždy keď som bol doma, poriadne sme sa odviazali. Spoločné chvíle boli pre nás vzácne a tak sme mali vždy kopec nápadov, čo podniknúť. Každé leto sme absolvovali luxusnú dovolenku, Eriku som zahŕňal pozornosťami a snažil som sa, aby jej nič nechýbalo. Teda nič, okrem mojej prítomnosti. Úprimne povedané, lepil som jej oči, aby mala pocit, že má aspoň niečo z toho, že robím v zahraničí a dobre zarábam.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Jeden letný večer, keď som bol opäť na istý čas doma s Erikou, kamarát oslavoval narodeniny. Popíjali sme v bare, no na moju ženu náhle doľahla únava. Oslavovali sme aj deň predtým a jednoducho v ten večer už viac nevládala. Žiarlivá nebola a preto mi dovolila zostať. Odišla taxíkom a ja som jej sľúbil, že o chvíľu prídem domov za ňou. Bol som v dobrej nálade a nechcelo sa mi odchádzať.

Osud to zariadil trochu inak. Ani neviem, ako sa to stalo, ale skončil som s našou spoločnou priateľkou. Nechcem opisovať podrobnosti, ale ani to nestálo za to – po počiatočnom vzrušení som už počas sexu rozmýšľal, čo to vlastne robím. Prišlo najhoršie obdobie v mojom živote. Všetko na čom mi záležalo bolo preč. Erika podala žiadosť o rozvod, pretože mi už nedokázala dôverovať. Pochybovala o tom, že keď som v zahraničí som jej verný, keď som ju dokázal podviesť doma. Nečudujem sa. Prosil som ju a zaprisahával sa, ale nič nepomohlo.

Možno medzi nami nebolo všetko také ideálne, ako som si myslel. Naše manželstvo padlo na mojej zrade, ale nemohlo mať také pevné základy, ako som vždy veril. Navyše, krátko po rozvode si Erika našla náhradu. Ktovie, možno spolu boli už predtým a ja som jej dal len výbornú zámienku na to, aby ma opustila. Ale pravdu sa už asi nikdy nedozviem.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (24)

 • mara 30.08.2017, 06:45

  Po 9 rokoch manželstva so svojím mužom s 3 deťmi začal môj manžel ísť von s ostatnými dámami a ukázal mi chladnú lásku, pri viacerých príležitostiach sa vyhrážal rozvedením, keď som sa ho chcel opýtať o jeho vzťahu s inými dámami, Bol som úplne zničený a zmätený, kým mi niekto starý priateľ povedal o láskach lekárov s názvom DR Goko, ktorí pomáhajú ľuďom s ich vzťahom a ich manželským problémom, zavádza ma tohto lekára, ktorý mi naozaj pomáha, keď som ho kontaktoval, dostal môjho manžela Späť za 48 hodín, tak sa začal ospravedlňovať, teraz prestáva ísť s dámami a on je so mnou pre dobro a skutočné. Obráťte sa na tohto milovaného lekára vo vzťahu k manželstvu a problémom a nájdite všetky druhy problémov, ktoré sa ťažko vyriešia a on im poskytne trvalé riešenie. Tu je jeho e-mailová adresa, (dr.gokosspiritualcaster@gmail.com ho môžete pridať do Whatsapp a Viber +2348056398964 Veľa šťastia pre vás

 • jony 12.08.2017, 12:23

  tak teraz nech si zoberie tú priateľku a manželka bude spoločná priateľka :D

 • pepsina 12.08.2017, 12:08

  aha, vasilkova-keleova, ci jej daky klon si takto privyrabaju...no kto by to uz len cital!!!

 • Zuzik 12.08.2017, 11:42

  Jak je to krasne opisane. Najprv dve A4 o tom kolko zarabal, dovolenky, ako ju zahrnol vsetkym. Akoze si vytvarame vazby k hlavnemu hrdinovi :D Ked ju podviedol a ona neodpustila, tak z toho vyplynulo, ze vztah nemal pevne zaklady, ake si on myslel :D Ked si po rozvode nasla ineho, tak mozno ho vlastne ona podvadzala cely cas :D :D

 • TITAN444 12.08.2017, 11:15

  Už som nechcel reagovať ale musím, Blbca totiž človek nepresvedčí že je blbec. Teda milé dámy, ako skončili muži čo dôverovali svojim ženuškám? Dostali parohy a stroskotalo im manželstvo. Ako som dopadol ja? Naozaj nedôverujem svojej manželke, ani nechápem prečo by som mal? Vari manželstvo stojí a padá na dôvere? Prt. Len naivné trúby si myslia že dôvera je základ vzťahu. Hore som uviedol ako to potom končí. Teda ako vlastne žiť? No normálne, pozerať sa okolo seba, dávať pozor na zmeny v správaní partnera a pri najmenšom podozrení skončiť vzťah. Nepotrebujem dôkaz, mne stačí že mi môj pocit napovie že niečo nie je v poriadku. A koniec. Však dnes vzťahy vznikajú a končia rýchlejšie ako postupuje rakovina. Dúfam že po tomto vysvetlení aj tá najsprostejšia pisateľka do týchto vymyslených príbehov pochopí o čom je vzťah. O dôvere určite nie. Toť vsio.

 • lilly 09.08.2017, 10:48

  titan, ak nahodou dokonca hovoris o svojej zene pravdu, tak mas potom chlapce slabe nervy, a potom taketo clanky necitaj, ked ta dava do kolien aj takato jednoducha fikcia a si z toho hned rozohneny ako byk pri krave a prskas potom na zeny ako slanina na panvici. uprednostnuj detske knizky a slabikar.

 • evelina 07.08.2017, 18:59

  titan - presne ako hovoríš, že len naozaj naivná žena môže žiť v dvadsaťročnom manželstve so sprostým mužom, ak jej nedôveruje ..... tá tvoja ti dala kedysi šancu, keď si ťa vzala, tak si to neposej...

 • Stano 07.08.2017, 15:08

  Titan trochu si protirečíš, žiješ v dlhoročnom usporiadanom manželstve ale ženám nedôveruješ, teda v usporiadanom manželstve bez dôvery. A to veľmi k sebe nejde. Keď základom dobrého vzťahu je práve dôvera. či tvoja žena je potom výnimka.

 • Stano 07.08.2017, 14:59

  Nech už boli úmysly jeho ženy akékoľvek, v tomto pochybil jednoznačne chlap. Jednak na neveru musia byť vždy dvaja a on nemusel podľahnúť. čo ho tá priateľka pripútala k posteli a o...a? Nemusel sa dať, možno si ho žena chcela otestovať či mu môže dôverovať a chlap skúškou neprešiel. A aj keby, vysrať sa na peniaze a na dobrý plat, ak už máš raz rodinu, máš byť pri nej a hlavne ak si spravíš dieťa, tak máš byť pri ňom a vychovávať ho. A ženy sú možno vychcané ale nemožno hádzať všetky do jedného vreca. To do ktorého vreca patrí jeho žena vie len ujo autor. Ale ona mi nepríde ako vypočítavá zlatokopka. Zo skúsenosti viem, že slušné ženy chcú mať vedľa seba chlapa, pocit istoty a bezpečia a tie, čo majú rady sex, a keď doma nemajú chlapa, je len otázkou času, kedy si zoženú náhradu ako to bolo aj teraz. Takže máš čo si chcel. Lepil si žene oči peniazmi. No nie všetky sú na peniaze.

 • TITAN444 07.08.2017, 14:45

  evelina - presne ako hovoríš, a ja dodám že len naozaj sprostý chlap môže dôverovať žene.

1 2 3 >

Pridať komentár