Pravdivý príbeh: Prebíjam sa životom, vykašľal sa na mňa manžel i rodina

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Žijem sama, no môj život nemal vždy takú trpkú príchuť. Vyrastala som s dvomi staršími súrodencami v šťastnej rodine. Vďaka tomu, že rodičom sa v rodinnom biznise darilo, nikdy nám nič nechýbalo. Okrem toho som ako najmladšie dieťa bola rozmaznávaná o trochu viac, ako moji dvaja bratia.


Vychovala som sa na vidiek. Po strednej škole som sa rozhodla, že sa postavím na vlastné nohy. Odsťahovala som sa do hlavného mesta, našla som si relatívne uspokojujúce zamestnanie a malý byt na kraji mesta. V práci som hneď spoznala Mariána, ktorý ma svojou charizmou úplne dostal. Bol však mojim vedúcim a tak bol náš vzťah trochu komplikovaný.

Zo začiatku sme sa museli ukrývať a náš vzťah tajiť. Nebolo to však len kvôli tomu, že sme boli kolegovia. Marián bol ešte ženatý muž. Našťastie, keď som ho spoznala ja, bol už v rozvodom procese. Nie som teda žena, ktorá ukradla deťom ich otca a žene manžela. Jeho bývalá manželka ma však istý čas vyhľadávala a hovorila mi, že Marián opustí aj mňa. Myslela som si, že sa len nevie zmieriť s tým, ako to je a nevenovala som jej rečiam žiadnu pozornosť.

Po jeho rozvode sme sa vzali. Myslela som si, že sa nebude chcieť ženiť po druhýkrát, no nevadilo mu to. Čoskoro prišla na svet naša prvá dcéra. Mala som svoj vek, manžel to chápal a tak sme do toho šli bez rozmyslenia, aj keď on dve deti už mal. Všetko klapalo tak, ako malo, no čoskoro prišli problémy, ktoré spustili lavínu zlých vecí v mojom živote.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Všetok čas som venovala rodine, muž ma aj tak opustil


Moji milovaní rodičia vážne ochoreli a keďže som vďaka nim prežila krásne detstvo, boli pre mňa veľmi dôležití. Táto skutočnosť sa podpísala na mojej nálade aj vzťahoch. Môj život začal rapídne upadať. Musela som často rodičov navštevovať a pomáhať im aj finančne. Jediné šťastie bolo, že starší brat sa podujal o ich doopatrovanie a tak som mohla i naďalej pracovať.

Krátko potom prišla na svet naša druhá dcéra Mária. Krásne hnedooké dievčatko naše živote navždy zmenilo. Všetko bolo veselšie a lepšie. Vždy, keď sme šli navštíviť mojich rodičov, dala im radosť do života a opäť sa usmievali ako kedysi. Bola som šťastná a myslela som si, že všetko bude opäť dobré.

Stav rodičov sa však zhoršil a v priebehu jedného roku nás obaja opustili už navždy. Môj svet sa zrútil a jediné čo ma držalo nad vodou boli moje deti a manžel. Snažila som sa byť nonstop zamestnaná a sústrediť sa len na dobré veci. Inak by som sa asi zbláznila.

Popritom, ako som prežívala toto ťažké obdobie, prišla ďalšia rana. Zistila som, že môj manžel ma podvádza s ďalšou kolegyňou z práce. Táto správa ma hlboko zasiahla. Cítila som sa strašne hlúpo a naivne. Mohla som tušiť, že keď to urobil svojej bývalej žene, urobí to aj mne. Veď ma na to aj upozorňovala...


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Marián požiadal o rozvod. Neostávalo mi nič iné len sa odsťahovať. Rodičov som už nemala a tak som sa cítila osamelo a smutne. Moje dve dievčatá prežívali odlúčenie od otca veľmi ťažko a tak sme spolu plakali množstvo nocí, kým sme sa ako tak postavili na vlastné nohy. Nejavil o nás absolútne žiadny záujem a okrem peňazí, ktoré mi posiela na účet, s ním nemám žiaden kontakt. Netuším ako sa teraz má.

Moji bratia sa mi taktiež otočili chrbtom. Vraj ma rodičia v detstve uprednostňovali a ich zanedbávali. Mám si teraz poradiť sama a neotravovať ich. Cítim sa ukrivdená a mám pocit, že sa na mňa vykašlala úplne celá rodina.

Jediné v čo dúfam je, že moje dcéry nikdy nezabudnú, čo všetko sme spolu zvládli a na starobu sa aspoň ony dve o mňa postarajú. Sú jediné osoby, ktoré mi na tomto svete ostali. Nikdy by som nepovedala, že ostanem bez rodiny a priateľov, nútená prebíjať sa životom ako len viem.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (16)

 • valeriaj 11.02.2018, 22:58

  Kokociny

 • Karinečka 11.02.2018, 22:57

  Je to sice vymyslena blbost, ale v podstate moze byt realna. Clovek nie je monogamný.

 • karinečka 11.02.2018, 22:56

  ahoj

 • Maja 30.11.2017, 11:52

  Aspon by si mohli dat pozor na upravu textu, ked uz uraduje google translate :) v kazdom pripade je clanok napisany tak, aby hral na city, ze dana zena je opustena chuderka, kazdy jej len ublizuje. Vela ludi strati rodicov v mladsom veku, nie nutne su dospeli, nie nutne maju vlastne rodiny... a nie je to koniec sveta, zivot totiz ide dalej. Keby sa ku mne moj partner spraval tak, ze jemu sa zrutil svet pre smrt rodicov, citila by som sa dotknuta, akoby tato rodina pre neho nic neznamenala. A tie klise o tom, ze ked podviedok jednu, podviedol aj mna... malokedy je v takejto situacii vinny ciste jeden. Chuderka je sama a pretlka sa - ako cca 40% urbanneho obyvatelstva "zapadnych" miest, ktori ziju v jednoclennych domacnostiach alebo ako osamei rodicia. Ak si nevie najst sposob sa s tym vysporiadat, problem je v jej pristupu, a treba vyhladat odbornika

 • ľuboš 15.10.2017, 11:01

  aj ženy sú podobné mrchy.

 • erica philip 15.10.2017, 05:13

  DIVORCE AND MARITAL BREAKTHROUGH It all started when my husband cheated on me with another woman unknowing to him that the woman is a wizard, the woman castes a spell on my husband which made my husband change his feelings towards me and the kids and broke our 6 years marriage. i was confused and stressed because of the pains of being a single mother, when i called a friend and explained my marital challenges to her, she instructed and directed me to contact a great powerful spell caster called Dr. Ugo Wonders living in Florida. i contacted Dr. Ugo and explained my problems, he assured me his help and it was 100% guaranteed. i provided the materials for the spell and in 48 hours, after Dr Ugo Wonders of generalspelltemple@gmail.com finished casting the spell, my husband was free from the evil woman spell and he came back home to us a day after begging us to forgive him. i was so shocked and short of words and here i am today happily testifying so the world can know how this great man helped me with his real powerful spell. To every one with marital problem, divorce issues, lost lover or any relationship related issues, you can contact Dr. Ugo wonders the ultimate spell caster via his email address generalspelltemple@gmail.com or call his mobile number directly on +13863369876 http://generalspelltempleblog.wordpress.com

 • Stano 13.10.2017, 07:20

  Prečo Naja?Prečo by to mal byť výmysel? Takíto sprostí ľudia existujú. Navyše je ich stále viac a stále osprostievajú. Chlap kurevník a naivná ženská, ktorá verila že taký prelietavý krkavčí chuj to isté neurobí aj jej keď ju omrzí napriek varovaniu. Tým už ostala len výhovorka aká je láska slepá.

 • naja 12.10.2017, 21:46

  Chcela by som vedieť, koľko platí, neviem kto, autorom takýchto idiocií

 • evelina 12.10.2017, 19:21

  Takmer som sa rozplakala nad touto chuderkou :). Najprv si začne so ženáčom v "rozvodovom konaní" s dvomi deťmi, zoberie deťom otca a keď sa to stane jej, tak ju všetci poľutujme. Myslela si, trúbka, že sa pri nej zmení a zostane s ňou až do smrti ? Upozornenie bývalky ignorovala a teraz má s ním dve deti a je na ne sama. Zarazilo ma, že po nociach s dcérami vyplakávala, namiesto toho, aby ich podržala psychicky. Rodičov doopatrovali bratia, ona z hlavného mesta predsa nemohla odísť :( teraz vyplakáva, že nemá nikoho. O mužovi, ktorý lieta z jedného vzťahu do druhého, potom do ďalšieho a v každom má dve deti, je škoda písať, ale keby ženy neboli blbé, tak by sa mu "nezadarilo"...

 • Lila 12.10.2017, 15:02

  Je napisane: .....v poslednych dnoch ochladne laska mnohych ludi,budu sebecky,pysny,milujuci peniaze;hladajuci viac zabavy ako Boha ,nevdacni,neverni atd. 2.Timotejovi 3:1-5 .A to pocujeme na kazdom kroku,naozaj zijeme v tej dobe.

1 2 >

Pridať komentár