Pravdivý príbeh: Vydala som sa druhýkrát. Za toho istého muža

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Poznáte to. V istom okamžiku si uvedomíte, že žijete v úplnom stereotype, ktorý už viac neznesiete. Ráno vstanete, spravíte manželovi a deťom raňajky, prichystáte im desiatu a idete do práce. Večer prídete totálne vyčerpaná, no pokračujete v povinnostiach a upratujete, periete a varíte, až kým nepadnete večer do postele. Ja som takto žila dlhé roky. Až som si jedného pekného dňa povedala, že už naozaj nevládzem.


Nič ma nenapĺňalo a v ničom som nevidela zmysel. Nemala som koníček, nemali sme peniaze na dovolenku a tak bol môj život plný povinností bez akejkoľvek potechy. Deti boli v puberte a už len spravidla nesúhlasili s ničím, čo som povedala. Nechceli poslúchať, boli plné vzdoru a ja zas plná beznádeje.

Môj manžel mi absolútne nepomáhal. Milovala som ho, no nedokázala som sa už prizerať na to, ako príde z roboty, sadne si do obývačky a ja mu ohrejem a prinesiem jedlo do kresla. Žiadna pomoc, žiadna vďaka. Roky plynuli a ja som sa cítila úplne sama a opustená.

Nikdy som nenavštívila žiadneho psychológa, no myslím si, že som trpela kombináciou syndrómu vyhorenia, nedostatkom pozornosti a depresie. Nič ma nebavilo a nič nedávalo v mojom živote zmysel. Práca, do ktorej som roky chodila sa stala zrazu akýmsi väzením, kde som to už dlhšie nemohla vydržať. Domov, kde som mala cítiť útechu a bezpečie bol miestom, kde mi nikto nerozumel a kde pre mňa nikto nemal jedného pekného slova.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Život nie je fér - manžel ma opustil, ale pre aký dôvod!


O svojich pocitoch som manželovi rozprávala. Snažila som sa naznačiť, že mi nie je dobre a upadám do depresie, kým on žije svoj bezstarostný život. Vedela som, že ma miluje rovnako ako ja jeho, no už roky mi nekúpil kvety, nepozval ma do kina či na romantickú večeru. A mne ako žene to veľmi chýbalo. Chýbali mi jeho prejavy a ten pocit, že môj manžel ma skutočne miluje.

Prišlo k najhoršiemu a s Petrom sme sa rozviedli. Ja som bola tá, ktorá podala žiadosť, no on bol ten, ktorý nezabojoval. Bol príliš lenivý a zvyknutý na svoj pohodlný život. Nebol ochotný vynaložiť úsilie na to, aby zachránil naše dlhoročné manželstvo. Dovolil, aby som s deťmi odišla, ale to ešte netušil, čo ho čaká.

Samozrejme, že Peter na náš rozvod doplatil. Zrazu bol vo veľkom dome úplne sám a stratený. Nemal mu kto oprať, vyžehliť a kuchyňa bola preňho jedna veľká neznáma. Kvôli deťom sme sa však pravidelne stretávali aj naďalej. Vychádzali sme spolu dobre a cítili sme, že sa stále milujeme. Jednoducho láska tam bola, no iskra, vášeň a vzrušenie už dávno nie.

Mnohí tomu dodnes nerozumejú a pýtajú sa ma, ako sme sa mohli rozviesť, keď sme sa ľúbili. Lenže to nepochopia, kým to nezažijú. Je to zvláštna životná situácia, ktorá má len jedno východisko. Museli sme sa odlúčiť, aby sme zistili, že sa milujeme, že si chýbame a že sa musíme o našu lásku starať oveľa viac ako doteraz.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


A tak to bolo aj v našom prípade. Po rozvode sme si každým dňom chýbali viac. Peter bol zo začiatku síce hrdý a tváril sa ako to všetko zvláda aj sám, no postupne priznal, že sa cíti zúfalo. Prosil ma, aby som sa s deťmi vrátila späť. Chýbali mu spoločné chvíle a ničím nerušený víkend strávený v našej spoločnosti.

Od seba sme vydržali presne rok. Ja som si stihla utriediť myšlienky a zmeniť zamestnanie. Znie to naozaj smiešne, no po roku sme teda zorganizovali našu druhú svadbu. Bola síce malá, v kruhu našich najbližších, ale bolo to naozaj prekrásne. Sľúbili sme si, že sa budeme obaja viac snažiť, že sa budeme o problémoch rozprávať a že mi Peter bude viac pomáhať.

Ročné odlúčenie náš život zmenilo navždy. Pochopili sme, že sme celé tie roky fungovali nesprávne. A ako vyzerá naše manželstvo teraz? Ideálne. Každý večer sa rozprávame, chodíme na prechádzky, spoločne varíme, experimentujeme a hlavne trávime spolu čo najviac času. Všetko je teraz tak, ako má byť.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (10)

 • Marta 24.09.2017, 10:18

  Ďakujem pani Marika,Adria aj som sa pobavila,ale človek si pomaly zvykne aj na šibenicu,asi mi iné nezostáva len sa nad to povzniesť,a dúfam že Vás to nestretne...

 • Marika 22.09.2017, 18:15

  Paní Marta!Tento príbeh je aj môj príbeh. Preto moja rada je až môžem - n e r o z v á dz a ť s a! Len začnite žiť tak ako ste vždy chcela. Stretávajte sa s priateľmi, chodte na zájazdy, no hlavne z času načas vypadnite z DOMU ! Ale v prvom rade o všetkých "aktivnostiach" oboznámte "pána tvorstva" tiež s otázkou ideš aj Ty ? Čo odpoveďou bude že NIE, ale Vy to už viete dopredu, žite si svoj život a uvidíte že budete mať fajn pocit aj keď po príhode domov vás bude čakať "zduta huba", ale 31 rokoch manželstva také prízraky poznáte. Držím Vám palce!

 • evelina 21.09.2017, 16:48

  Mojka, prinesie ti Peter teraz niekedy aj kytku alebo tá ti už nechýba ? telenovela na pokračovanie... rada by som vedela, kde si ako rozvedená s deťmi bývala, ako všetko zvládala sama ... aj finančne :)

 • adamko 21.09.2017, 16:35

  Romantická večera? To je keď sa ideš najesť do reštaurácie s manželkou a doma ju potom poriadne vytrtkáš?

 • Stano 21.09.2017, 14:19

  Chlapi pomáhajte svojim ženám s prácou, veď napokon sme to my čo po nich večer niečo chceme. A ako keď sú z celého dňa vyčerpané? Ženy to tak poteší, že vám to pekne oplatia. Aspoň u mňa to tak funguje. Domáca práca je super platená. A priniesť nejaký kvietok je len bonus.

 • Qerulant 21.09.2017, 12:34

  No hotová "jednoduchá Mária"... A možno Manuela.

 • Adrii 21.09.2017, 12:19

  Martuska nie nerozvadzaj sa, ale porozpravaj sa so svojim muzom o predstavach o zivote.Komunikacia je vo vztahu najdolezitejsia pretoze nememu dietatu ani vlastna matka nerozumie.

 • Marta 21.09.2017, 12:03

  ..no musím povedať,že ma to dojalo,aj som si poplakala,lebo sa mi zdalo že som to písala ja,akurát že som sa druhý krát nevidala,ale rozmýšľam nad rozvodom po 31 rokoch manželstva...!? mám ?

 • Stano 21.09.2017, 10:58

  Na jednej strane si teta za to môže sama. Ako si naučila tak má. Prečo by muž musel pohnúť prstom keď vie že nemusel a má na to slúžku, ktorá drží hubu. A máte 2 deti, ktoré aj napriek že sú v puberte tak pomáhať musia. ako ste si ich vychovali, tak máte. Teta mi príde ako taká puťka, ktorá sklopí uši a nechá si do seba kopať. Sebavedomie nulové. Občas treba dobre nakričať a dupnúť si, aby sa začali veci hýbať. Na druhej strane urobila dobrú vec, aj keď rozvádzať sa nemusela. Otvorila mužovi oči, že si ju nevážil a nevidel čo pre neho robila a ako ju potreboval. Toto presne by potrebovalo viac párov. Aj tak máte odo mňa obaja palec hore za to že ste to vyriešili s láskou a neskončili hneď neverou u niekoho iného v posteli.

 • TITAN444 21.09.2017, 10:01

  Stále vravím, ženy nevedia čo chcú. Len blázon dvakrát vstúpi do tej istej rieky.

1

Pridať komentár