Päťdesiatka na krku? Tieto veci by ste mali pred ňou stihnúť

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Ak ste doteraz ešte tak neučinili, rozhodne to zmeňte a vyrazte za dobrodružstvom

Váš vek sa pomaly blíži k polstoročiu a vy premýšľate nad tým, koľko vecí ste ešte stále nestihli urobiť alebo zažiť? Je na čase začať myslieť hlavne na seba. Deti sú už dospelé a vy máte konečne viac času na to, aby ste si splnili svoje dávne sny.


Vyrazte za dobrodružstvom

Celé roky ste v časopisoch túžobne hľadeli na obrázky priezračného mora a krásneho prostredia exotických krajín. Vždy ste si však povedali, že peniaze radšej odložíte na niečo užitočnejšie a nebudete míňať na zbytočne drahý luxus. No povedzte si úprimne, nie je konečne čas na to, aby ste zažili niečo netradičné, nové a vzrušujúce? Nelákajú vás Maledivy, Sejšely, Kuba či Mexiko? Keď nie teraz, tak kedy potom? Tieto krajiny nie sú len o ležaní na pláži, ale aj o spoznávaní novej kultúry, krás prírody a úžasnej kuchyne.


Mohlo by vás zaujímať: Sex a muži po päťdesiatke: Čo všetko sa vo vašom živote zmení?


Stretnutie celej rodiny

V dnešnej dobe sa stáva čoraz častejšie, že niektorí členovia rodiny žijú na opačnej strane republiky alebo ďaleko v zahraničí. Odišli za dobrou prácou či vidinou lepšej budúcnosti. Nestretávate sa tak často a chýbate si. Utužovanie vzťahov a udržiavanie kontaktov medzi blízkymi je veľmi dôležité a preto zorganizujte stretnutie celej rodiny! Pozvite všetkých, či už bývajú blízko alebo ďaleko. Ak sa bojíte, kde sa toľkí pomestíte, rezervujte nejakú reštauráciu v peknom prostredí.

Wellness vo dvojici

Koľkí ľudia sa dnes môžu pochváliť tým, že zažili skutočne dobrú masáž alebo boli v saune? V kolotoči denno-denných povinností zostáva len málokomu čas. Skúste trochu zvoľniť z tempa a nestresovať sa. Vyrazte si so svojou polovičkou na wellness víkend vo dvojici, nechajte sa rozmaznávať a užívajte si prítomnosť jeden druhého. Takýto pobyt môže váš vzťah utužiť aj ak prechádzate manželskou krízou.


Mohlo by vás zaujímať: Päťdesiatka na krku? Prispôsobte svoj jedálniček a zostaňte v dobrej kondícii


V zdravom tele zdravý duch

Štatistiky nepustia a je dokázané, že po päťdesiatke telo začína chradnúť a slabnúť. Odborníci v tom však majú úplne jasno. Šport je liekom na mnohé choroby a aj na starobu. Začnite si budovať kondičku už pred päťdesiatkou. Vyhnete sa tak mnohým zdravotným ťažkostiam. Stačí rýchlu chôdzu, svižnejšiu jazdu na bicykli alebo beh praktizovať trikrát týždenne aspoň pol hodinu. Posilníte si svaly, zlepšíte kondíciu a v neposlednom rade prispievate fyzickou aktivitou aj k správnej činnosti vášho srdca.

Zmeňte svoje stravovanie

Aby ste mali zdravé telo nestačí len pohyb. Dôležité je urobiť niečo aj so stravou. Je na čase začať pravidelne raňajkovať a skoncovať s nezdravými obedmi a večerami. Káva nie je náhradou za raňajky, fast foody nie sú ideálnym obedom. Vaše telo potrebuje veľa ovocia a zeleniny, morských rýb, orechov, ovsených vločiek, vajec a produktov s vyšším obsahom vápnika.


Ktoré veci sa podarilo pred päťdesiatkou stihnúť vám? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: Lenka
 • Foto: thinkstockphotos.com

Diskusia (10)

 • adamko 22.10.2017, 14:40

  pre Ivan Malara Čo to tu vypisuješ za pičoviny.

 • TITAN444 18.10.2017, 14:13

  Ubohej Evelinke - prečítaj si dnešný článok na FEMINITY prečo sa rozvádzajú muži po 50-tke. A môžeš si svojich odborníkov sexuológov s titulmi strčiť tam kam nemôžem napísať. Život je život a muž ho začína po 50-tke, žiaľ žena končí. Heheh.

 • MJKE 18.10.2017, 08:01

  Bilancia pred 70-tkou : väčšina kníh neprečítaných, väčšina vína nevypitého, väčšina žien nepomilovaných ... čo som to vlastne celý život robil

 • TITAN444 18.10.2017, 07:22

  Že má človek titul ešte neznamená že má rozum. Nakoniec ty nemáš ani jedno ani druhé. To k tým sexuológom. Človek je sám o sebe jedinečný a na každého platí niečo iné a s tým nespraví žiadny doktor nič. Že nebudeš so mnou diskutovať svet sa nezrúti a ľudia nebudú musieť čítať tvoje sprosté názory. A ešte k tomu psychiatrovi z Kurimky, volal mi že by ťa rád prehliadol-zadarmo. Mala by si to využiť. Budeš na starobu pripravená a nie šokovaná ako miliony žien, ktoré si s tým nevedia poradiť. Pri tej 50-tke sa mi môžeš ozvať, rád ti poradím.

 • evelina 17.10.2017, 20:47

  Ani som nečakala, že ako trafený gunár zagágaš, ale snažil si sa zbytočne :)))) Sexuológovia, ktorí vyšetrili a vypočuli stovky mužov, majú iba titul pred menom, sú hlupáci, ktorí nič nevedia, pretože ty si zhltol všetku múdrosť sveta, ty vieš všetko a najlepšie, namyslený narcis a mačo z valalu od svidníka. Pretože najlepšou odpoveďou hlupákovi je mlčanlivosť, už nebudem na tvoje drísty reagovať, odkazy si nechaj pro svou máňu.... ak si nezbalila kufre a neodišla už k svojej mame.....a že pozdravujem psychiatra z kurimky

 • TITAN444 17.10.2017, 19:22

  Heheh, tak toto som ani nečakal. Ale som rád že si sa ozvala. Isteže s takou ženou ako ty by nežil nikto, nielen ja.Co sa týka vyjadrení tých úbožiakov aj ked majú titul mňa osobne vôbec nezaujíma. Jedno je ale isté, a to je to čo tvrdím stále, žena po 50.tke je to čo som opísal. S tým nič nespraví ani tvoj plač ani žiadna iná, preto sa ani neozvali. Nie je o čom. Hlúpa žena - žena ktorá varí, perie, žehlí a upratuje vôbec nie je hlúpa. Asi hlúpa budeš ty, ked si myslíš že to nebudeš robiť. Budeš, a je uplne jedno či ako manželka alebo ako žena. S tým tiež nič nenarobíš. Muž po 50-tke zažíva druhú mladosť, žena upadá. Jej fyzická predispozícia je proste v čudu, nemôže otehotnieť, prestala mať cyklus, je na nervy, nedá sa s nou vydržať, neustále mení svoje nálady. No na čo je mi taká žena? Na varenie, pranie, žehlenie aha, ale o tom som už písal. Maj sa. Po 50-tke sa ozvi, pokecáme.

 • evelina 17.10.2017, 16:48

  Doteraz som si myslela, že TITAN444 dokáže čítať články s porozumením textu. Asi som čítala iný článok ako on, pretože v tomto nie je ani slovo o tom, že 5O-tka zmení život len a len ženám tak, že budú prázdne bútľavé vŕby, dobré tak na pranie, varenie, žehlenie a upratovanie...a muži zostanú mladí, krásni nado smrti :). Možno, že je to tak v tom valale, kde TITAN444 žije... že hlúpa žena robí mužovi slúžku a manželkou je len na papieri. Iný kraj iný mrav, ja by som s takým blbcom, čo si neváži ani matku ani manželku, v podstate ani on sám seba, nebola ani minútu. Život treba žiť !

 • evelina 17.10.2017, 16:33

  odkaz pre TITANA444 : si úžasný samoľúby narcis a blbec, ale mne to nevadí! Čo budem po 50-tke teba trápiť nemusí, žijem svoj život v pohode. Ale ako píšu odborníci na sex a muži, ty si už po 40-tke nanič :) ale ukľudni sa, nie si na tom sám........... Najlepší sexuológovia z Česka a Slovenska sa otvorene vyjadrili na tému sex po štyridsiatke.Peter Weiss, Sexuologický ústav 1.LF UK v Prahe: "Chlap môže zlyhávať v každej fáze od začiatku vzťahu. Muži trpia na začiatku vzťahu predčasnou ejakuláciou, neskôr zlou erekciou. Po štyridsiatke sú už dávno za zenitom, je to VEĽKÝ nesúlad v porovnaní so ženami !!! Ženy sú V TOMTO VEKU na vrchole sexuálneho apetítu." .... Ivan Kubiš : "Muži jednoznačne najviac zlyhávajú v mimomanželských spálňach, teda v spálňach svojich priateliek. Tam je u nich aj najväčšie úmrtie pri sexe. Odporučil by som sex doma, s vlastnou manželkou. S cudzou ženou majú muži problémy, nemajú dobrú erekciu." jaroslav Zveřina :"Žijeme v storočí žien. My chlapi sa málokedy presadíme u žien, taká je dnešná tendencia." Toto sú odborníci na sex a muži ... jaksi taksi realita :)

 • Omen 17.10.2017, 11:01

  V 50-ke dospelé deti ? No možno aj vnúčence a prevnúčence - ale len niekde v osade, alebo Bangladéši ;)

 • TITAN444 17.10.2017, 10:47

  ODKAZ PPE Evelinu - tak to máš čierne na bielom. Neverila si Titanovi tak čítaj. Máš to jasné, po 50-tke už nebudeš žena len prázdna butlavá vrba dobrá akurát tak na pranie, varenie, žehlenie a upratovanie. Darmo, príroda nepustí. Čo nestihneš do 50-tky po 50-tke už nebudeš môcť. Nemáš za čo ďakovať, rád som ti to pripomenul aby si po tej 50-tke nebola nešťastná ako takmer každá žena. Pekný deň...

1

Pridať komentár