Buďte lepším manželom: Tieto chyby robia muži vo vzťahu najčastejšie

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Zažili ste už niekedy manželskú krízu?

Každé manželstvo tvoria vždy dvaja

Manželstvo tvoria vždy dvaja. Ak dôjde k jeho rozpadu, vždy si uvedomíme, čo v ňom nefungovalo a ako sme k jeho koncu prispeli. Muži, ktorí k veciam zvyčajne pristupujú menej emocionálne, tak často môžu prehliadnuť, aké chyby robili či robia. Môžu to byť len maličkosti, ktoré si ani neuvedomujú. Preto, ak na nich začnú pracovať včas, dokážu ich ľahko odstrániť.


Nedostatok empatie

Empatia je schopnosť vcítiť sa do kože druhého človeka a pochopiť, čo cíti a prežíva. Podľa väčšiny psychológov je empatia najdôležitejším pilierom manželstva. Pri jej nedostatku dochádza k častým hádkam a nezrovnalostiam.

Ženy sú empatickejšie než muži, no neznamená to, že sa na to chlapi môžu vyhovárať. To, čo ženy potrebujú, je pochopenie, vypočutie a podporu. Nemusíte nasilu hľadať riešenie každého problému, dôležité je byť dobrým poslucháčom a stotožniť sa s názormi manželky.

Veľké nákupy na vlastnú päsť

Kvôli peniazom sa v dnešnej dobe háda väčšina párov. Ženy dokáže najviac nahnevať to, keď muži kúpia niečo veľké bez toho, aby sa s nimi predtým poradili. Možno ste sa v tomto príklade našli, možno nie. Vedzte však, že existujú muži, ktorí kupujú domáce spotrebiče, auto či pozemok bez toho, aby si predtým vypočuli názor svojej polovičky.

Podľa psychológov je problémom mužský pocit, že by mali rodinu viesť práve oni. V skutočnosti by však malo ísť o spoluprácu medzi mužom a ženou a ak ide o niečo dôležité, mali by robiť spoločné rozhodnutia.


Mohlo by vás zaujímať: Rozvádzate sa? Spoznajte možné príčiny, pre ktoré vás partner opúšťa


Sebeckosť v sexe

Muži zabúdajú na to, že žena potrebuje predohru, aby sa vzrušila a trvá jej o niečo dlhšie, kým sa uspokojí. Takisto potrebuje cítiť náklonnosť, to že je milovaná a dôležitá. Iba vtedy sa dokáže uvoľniť a užiť si sex naplno. Muži na tieto fakty zabúdajú alebo ich považujú len za výmysly.

Častokrát sa stáva, že muža zaujíma iba to, či sa uspokojí, prípadne chce sex vtedy, keď manželka nemôže alebo nechce. Ide však o intímnu záležitosť, ktorá funguje len vtedy, ak ju chcú obaja partneri.

Nezáujem alebo prehnaná akčnosť

Ženy sa o problémoch rady rozprávajú. Pri ich počúvaní je veľmi dôležité nájsť zlatú strednú cestu. Nesprávne je byť ticho, ignorovať rozhovor a len bezducho prikyvovať. Na druhej strane, nie je dobre byť príliš akčný, vymýšľať riešenia problémov a príliš aktívne ich prežívať. Ideálne je vypočuť si ich do konca, vcítiť sa do pocitov manželky a nenásilne navrhnúť riešenie.


Mohlo by vás zaujímať: Aj pre TOTO sa ľudia rozvádzajú: Dôvody, nad ktorými budete krútiť hlavou


Nehovoríte o pocitoch

Nielen počúvať, ale aj hovoriť o svojich problémoch je v manželstve veľmi dôležité. Muži majú práve s touto vecou veľký problém. Chcú si zachovať hrdinskú tvár a nedať najavo, že ich niečo trápi.

No priznanie, že niečo nezvládate, nie je slabosť. Tiež ste len človek a máte právo na to, aby vás niečo trápilo. Ak sa o svojich pocitoch nebudete zdôverovať, vaša manželka môže mať pocit, že jej nedôverujete. Popýtať sa o radu nie je preto vôbec hanba.

Nechcete nikam ísť

Faktom je, že ženy si z času na čas rady niekam vyrazia. Do kina, na večeru, romantickú prechádzku a občas aj niekam na predĺžený víkend. Ak o takéto veci nemáte záujem, svoju ženu frustrujete. Mnoho manželstiev dospelo až do takého štádia, že manželka chodila sama na oslavy, dovolenky a žúry s kamarátkami. Určite si viete domyslieť, ako také manželstvá z času na čas dopadajú.


Ktoré ďalšie tipy ako sa stať lepším manželom poznáte vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: Lenka
 • Foto: thinkstockphotos.com

Diskusia (4)

 • joe 16.10.2017, 12:22

  Odovzdaj vsetky peniaze, cas a empatiu zene, ale nie zase privelmi okato, aby sa neurazila. Teda zavri zobak a porozpravaj sa s nou.

 • Branislav 15.10.2017, 17:50

  Toto písala nejaká brutálna feministka, hlavne čo sa nakupovania týka!!! Ženy robia niekoľkonásobne viac zbytočných nákupov bez rozmyslu a poradenia sa. Ženy majú niekoľko topánočiek, kabelôčok, krémikov a iných somarín, ktoré len zaberajú miesto v skrini a použijú to iba zopár krát!!!

 • ľuboš 15.10.2017, 17:44

  nežente sa.:)

 • erica philip 15.10.2017, 05:13

  DIVORCE AND MARITAL BREAKTHROUGH It all started when my husband cheated on me with another woman unknowing to him that the woman is a wizard, the woman castes a spell on my husband which made my husband change his feelings towards me and the kids and broke our 6 years marriage. i was confused and stressed because of the pains of being a single mother, when i called a friend and explained my marital challenges to her, she instructed and directed me to contact a great powerful spell caster called Dr. Ugo Wonders living in Florida. i contacted Dr. Ugo and explained my problems, he assured me his help and it was 100% guaranteed. i provided the materials for the spell and in 48 hours, after Dr Ugo Wonders of generalspelltemple@gmail.com finished casting the spell, my husband was free from the evil woman spell and he came back home to us a day after begging us to forgive him. i was so shocked and short of words and here i am today happily testifying so the world can know how this great man helped me with his real powerful spell. To every one with marital problem, divorce issues, lost lover or any relationship related issues, you can contact Dr. Ugo wonders the ultimate spell caster via his email address generalspelltemple@gmail.com or call his mobile number directly on +13863369876 http://generalspelltempleblog.wordpress.com

1

Pridať komentár