Pravdivý príbeh: Manželku som opustil z povrchnosti, trpko som to oľutoval

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Ako mladý som nikdy nemal problém nájsť si dievča. Takpovediac, na každý prst som ich mal desať. Aj preto bolo moje sebavedomie o niečo vyššie, než je normálne. Zo žien ma však nezaujala hocijaká. Mal som svoje požiadavky a nechcel som z nich upustiť.


Nakoniec som sa dal dokopy s krásnou blondínou. Modré oči, štíhla postava a jej milota ma presvedčila, že je to naozaj tá pravá. Lucia ma veľmi milovala a ja ju tiež. Nebol to len povrchný vzťah. No samozrejme, že mi nevadilo to, že je taká krásna a môžem sa s ňou pochváliť aj pred ostatnými.

Rozumeli sme si. Naše manželstvo bolo až na menšie hádky ukážkové. Vedela sa postarať o domácnosť, zatiaľ čo ja som podnikal a zarábal peniaze. Postupne, keď sme si vybudovali aké také zázemie, rozhodli sme sa mať dieťa. Narodili sa nám dvojičky. Ja som bol však veľmi zaneprázdnený a o ich výchovu sa starala najmä moja žena.

Po čase sme mali aj tretie a štvrté dieťa. Finančne sme boli zabezpečení, takže sme v tom nevideli problém. Lucia deti milovala a chcela ich čo najviac. Vyhovovalo jej byť doma. Vždy vravela, že sa radšej postará aj o desať detí, len nech nemusí ísť do roboty.

Po rokoch sa však úplne opustila. Tým myslím, že sa o seba a svoj zovňajšok prestala starať. Už dávno to nebola tá závideniahodná blondína, s ktorou som sa oženil. Nechcem, aby to vyznelo zle, pretože som ju miloval, len ma mrzelo, že sa o seba nestará.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: „Dokonalý“ manžel - opustil deti, chorú manželku a šiel k milenke


Tri pôrody sa na jej tele samozrejme podpísali. To mi však až tak neprekážalo. Vadilo mi, že som ju volal behať, cvičiť alebo sa len tak prejsť. No ona bola už tak zvyknutá sedieť doma, že vždy odmietla. Radšej si vraj pozrie televízor. Navyše bola výborná kuchárka, keďže práve varenie bolo to, čím sa pred materskou živila. A tak každý deň vyvárala rôzne špeciality, kvôli ktorým priberala.

Stále som ju ťahal niekde von vyvetrať sa, no ona tvrdohlavo odmietala. Nevedel som ako ďalej. Vadilo mi celé večery sedieť doma a pozerať do televízora. Myslím, že vo väčšine manželstiev je to úplne naopak. Muž príde z práce domov a prvé čo spraví je, že si sadne na gauč. Žena medzitým behá a upratuje.

Ja som Luciu volal do kina nespočetnekrát. Hocikam by som šiel, len aby sme vypadli z tohto stereotypu. No ona o mňa a o čas strávený so mnou nejavila záujem. Nerozprávali sme sa, nemilovali sme sa, nežili sme. Moja svokra si všimla, že niečo nie je v poriadku a ponúkala sa, že príde deti postrážiť, nech si trochu oddýchneme od povinností. Lucia sa však o deti chcela starať sama a odmietala pomoc.

Po rokoch trápenia som podal žiadosť o rozvod. V našom dome som sa doslova dusil a potreboval som od všetkého pauzu. Lucia zostala zaskočená a nechápala, čo sa stalo. Myslím, že si vôbec neuvedomovala ako nás vzťah za tie roky ochladol. O láske či vášni už nemohla byť ani reč. Boli sme dvaja cudzí ľudia, ktorí žijú pod jednou strechou. Nespájalo nás nič okrem detí.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Po rozvode som Lucii nechal dom a odsťahoval som sa do nového. Každým dňom mi však chýbala viac a viac a premýšľal som, či som nemohol pre záchranu nášho vzťahu urobiť viac. Najhoršie však ešte len prišlo.

Keď som Luciu stretol po istej dobe, bola zmenená na nepoznanie. Namaľovanú som ju nevidel už roky a teraz? Vyzerala úžasne, navyše mala pekné oblečenie a bolo vidno, že začala cvičiť. Onemel som a nevedel som, čo mám povedať. Lucia sa mi len poďakovala, že vďaka rozvodu pochopila, že musí so svojim životom niečo robiť.

Našla si nového priateľa, s ktorým je vraj veľmi šťastná. Ja som ostal sám ako prst. Možno som urobil dobre, možno nie. Keby som však neodišiel, ktovie či by si sa spamätala. Stalo sa toľko vecí, z ktorých sa neviem spamätať. Moja bývala žena mi týmto všetkým uštedrila poriadnu ranu. Ja len dúfam, že je šťastná a že aj ja nájdem ešte niekedy šťastie.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (24)

 • Eva 09.11.2017, 10:59

  to že mám deti neznamená že som iba matka..stále ostávam ženou...v tomto prípade ho chápem...ved sa snažil, volal ju von, cvičiť, do kina..žiť s človekom ktorý iba pozerá televízor asi nebude to pravé orechové..život sa má predsa žiť a nie prežívať..myslím že panička sa usadí a vráti sa do starých koľají

 • Marta (52) 25.10.2017, 23:04

  Ľudia si neuvedomujú hlavný dôvod prečo sa od seba odsúvajú ďalej a ďalej. Je to strata libida. Vedecky dokázané je, že strata začína už po 2-3 rokoch spolunažívania. Niektorí to dokážu pomocou sebazaprenia prežiť a iný nie. Pritom je to dosť jednoduché. O tom čo je vôbec libido si dokážete prečítať aj tu http://www.sexuologicka.sk/libido/ . Keby ľudia trochu viac mysleli aj na druhých, tak by sa takéto veci nestávali.

 • TITAN444 20.10.2017, 12:42

  Ľudia nebláznite. Ja a žena? Čítajte Gaosa, typický inteligent, to sa pozná. Som samozrejme chlap, a STANO keby bola evelina moja žena, síce nepredstaviteľné, ale keby, tak asi tak 3 minúty, kým by som ju vyhodil z bytu. A pozdrav toť vsio, evelinka, je môj. Pekný víkend všetkým.

 • Stano 20.10.2017, 12:18

  Ja som ja, presne pre toto tu chodím, zabávať sa na takýchto vašich hádkach, tie prvé komenty k článku sú ešte o ničom ale tieto vzájomné komenty to je iná káva. A nie, všetko sme si neprežili čo sa tu píše ale všetci máme známych a kamarátov čo si niečim podobným prešli, čo ty evidentne nemáš. A čo tu vôbec robíš? Nemáš byť v škole? Trochu nabrať hmotu aby si to tu pochopila o čom to je. Prajem pekný víkend.

 • Ja som ja 20.10.2017, 12:08

  Evelina opat nesklamala trafena hus zagagala:))), len sa mi zda ze trosku zvulgarnela asi sme jej stupili na otlak.Dama v jej veku by sa mala vyjadrovat distingvovane.Inak zaujímavé, ze kazdy sa tu chodi bavit, zabavat:))) len mi nejde do hlavy ze kto potom pise tie komenty:))) lebo ozaj to su rady do zivota, vsetci ste si zazili vsetky pribehy na vlastnej kozi proste odbornici pre každú problematiku.A nepripustite iny nazor kazdy mate svoju pravdu.Je sranda Vas citat

 • evelina 20.10.2017, 11:02

  Pre: "ja som ja" .... máš pravdu, mám sa zabiť, keď som múdra, všade som bola, veľa viem, všetkému sa rozumiem ??? : ))) .... s tým nič nenarobíš : ))). Ale najmúdrejší, najväčší samoľúby narcis a večne mladý, je tu niekto iný....Napísal si, že si nenechám ujsť žiadny skutočný príbeh...ak toto tvrdíš, tak si na tom podobne, nenecháš si nič ujsť, len s tým rozdielom, že nemáš gule napísať svoj názor. :) Nespomínam si, že by som si v niektorej diskusii prečítala tvoj názor na problém v článku. Teraz si našiel odvahu zabŕdnuť do mňa. Dúfam, že sa ti uľavilo a tvoje ego narástlo. Ja som sa na túto stránku chodila BAVIŤ, moje názory na skutočne vymyslené príbehy boli často ironické, často provokačné alebo inokedy vecné... ale vždy boli k článku, málokedy som komentovala názor iných a nespomínam si, že by som niekomu napísala, že jeho názory sú sprosté. Nechodila som sa sem hádať pre rozdielne názory. Ako to povedal jeden múdry človek : „nikdy sa nehádam s ľuďmi, ktorých názor si nevážim „ . A môj svet sa nezrúti, ak sem prestanem písať úplne. PS : na ostatné drísty reagovať nebudem...Tot vsjo ! Maj sa !

 • Stano 20.10.2017, 10:54

  uprimnost teba neni nikdy dost. Titan nie je žena, pretože si myslím že s evelínou sú manželia, keď sa vedia tak krásne hádať. A evelina je žena.

 • Gaos3 20.10.2017, 10:49

  Tak mi z duše hovoríte ľudkovia :-) Ja som ja, TITAN444, Stano. Je potešujúce, že sa tu dá naraziť aj na ľudí "rovnakej krvnej skupiny".

 • uprimnost 20.10.2017, 09:16

  konecne sa titan priznal, ze je zena :)

 • Stano 20.10.2017, 08:55

  Ja som ja - vôbec tu neriešime žabomyšie vojny. Krátime si dlhú chvíľku v práci a spríjemňujeme si štvrtkové ráno pri káve ak si to nepochopila. A týmito komentármi sa človek dobre zabaví lebo naozaj najlepší zabávač je ľudská debilita. A radšej sa vyhádať tu ako doma nie? Skús to občas. ;)

1 2 3 >

Pridať komentár