VIDEOTIP Mali by ste vedieť: Šoféri, inšpirujte sa zaujímavými tipmi

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Auto so šoférom

Trávite pomerne veľa času za volantom, alebo ste len príležitostný vodič? Nech je to akokoľvek, máme pre vás zopár zaujímavých rád, ktoré by sa vám mohli zísť.


Lak na nechty môže pomôcť zakryť drobné škrabance. Samozrejme musíte siahnuť po takom odtieni, ktorý korešponduje s farbou laku na vašom aute.

Priesvitný lak na nechty zabráni rozširovaniu drobných prasklín na čelnom skle. Ide však o drobné praskliny, ktoré môžete prekryť dvomi či tromi vrstvami. Väčším prasklinám by ste mali venovať náležitú pozornosť a zvážiť ich opravu.

V letnom období dokáže byť šoférovanie naozaj nepríjemnou záležitosťou, pretože auto sa rozhorúči na vysoké teploty a ani slnkom rozohriaty volant nie je jednoduché udržať – ak teda odchádzate z auta preč, pretočte volant naopak tak, aby bola je vrchná časť v tieni a nezohriala sa.

Zmierniť ostré slnko pomôže modrá či šedá akrylová fólia, ktorú si položíte na čelné sklo.

Nevoľnosť v aute dokáže vyriešiť bobkový list (položte ho pred cestou pod jazyk), pretože spôsobuje uvoľnenie žalúdka a nervového systému.

Ak ste unavení, sadnúť si za volant nie je práve najlepší nápad. Ak vás však únava prepadne počas šoférovania, mali by ste mať po ruke citrusové ovocie. Plátok citróna či pomaranča má totiž podobné účinky ako šálka kávy – dokáže vás prebudiť a dodať trochu energie.

Nosíte so sebou v aute kávu, no pohár je o niečo menší než priemer držiaka? Stabilitu zaručíte silikónovým košíkom na muffiny.

Ak nemáte celkom zvládnuté priestorové cítenie, zaveste si v garáži tenisovú loptičku na také miesto, ktoré vám dá znamenie, že to je dostatočná vzdialenosť – predídete tak prípadným kolíziám.

Ako si overíte kvalitu oleja v motore? Naštartuje auto a motor zahrejte približne počas desiatich minút. Potom motor vypnite a nakvapkajte niekoľko kvapiek oleja na list papiera. Potom nechajte olejovú škvrnu schnúť asi 2 hodiny na teplom a suchom mieste. Ak sú okraje škvrny hladké, v oleji nie je žiadna voda a nie je riedený. Ak stred škvrny je tmavší, olej je špinavý a je čas ho vymeniť. Ak na škvrne vidíte tmavé fľaky, ide o nekvalitný olej.

Chlpov od vášho štvornohého miláčika sa zbavíte tak, že pomocou gumenej rukavice prejdete niekoľkokrát po sedačkách – tie sa vďaka statickej elektrine zhučia do jednej kôpky a vy ich môžete pohodlne povysávať.

Ako predídete tomu, aby vám počas zimy primrzli dvere? Jednoducho natrite vnútorné okraje dverí (gumené časti) olejom na varenie.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (1)

  • erica philip 15.10.2017, 05:11

    DIVORCE AND MARITAL BREAKTHROUGH It all started when my husband cheated on me with another woman unknowing to him that the woman is a wizard, the woman castes a spell on my husband which made my husband change his feelings towards me and the kids and broke our 6 years marriage. i was confused and stressed because of the pains of being a single mother, when i called a friend and explained my marital challenges to her, she instructed and directed me to contact a great powerful spell caster called Dr. Ugo Wonders living in Florida. i contacted Dr. Ugo and explained my problems, he assured me his help and it was 100% guaranteed. i provided the materials for the spell and in 48 hours, after Dr Ugo Wonders of generalspelltemple@gmail.com finished casting the spell, my husband was free from the evil woman spell and he came back home to us a day after begging us to forgive him. i was so shocked and short of words and here i am today happily testifying so the world can know how this great man helped me with his real powerful spell. To every one with marital problem, divorce issues, lost lover or any relationship related issues, you can contact Dr. Ugo wonders the ultimate spell caster via his email address generalspelltemple@gmail.com or call his mobile number directly on +13863369876 http://generalspelltempleblog.wordpress.com

1

Pridať komentár