Pravdivý príbeh: Nikdy som sa neoženil, ženy so mnou nedokážu vydržať

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Moji rodičia sa rozviedli ešte keď som bol celkom malý. Báli sa, ako to všetko budem prežívať a tak sa mi snažili dať všetko, na čo som prstom ukázal. Dnes však viem, že mi tým len uškodili a vychovali zo mňa nevyrovnaného a komplikovaného muža, ktorý nie je schopný normálneho vzťahu.


V mladosti sa mi žiadne dievča nepáčilo a žiadne nebolo pre mňa dosť dobré. Nebol som však celý život sám. Aj ja som okúsil, ako chutí skutočná láska. Bolo to na vysokej škole so spolužiačkou Máriou. Bola úžasne skromná, dobrá a láskyplná. Presne taká, akú som potreboval. Vedel som, že jedine niekto taký vydrží to, aký neznesiteľný niekedy bývam.

Náš vzťah vyzeral veľmi nádejne a moji rodičia konečne začali veriť v to, že sa ožením a neostanem na ocot. Uvedomovali si, že na mojom správaní a psychike sa ich zlý vzťah, rozvod a striedavá starostlivosť značne podpísali.

S Máriou sme boli šialene zamilovaní a po roku chodenia nám napadlo, že sa vezmeme. Ani jeden z mojich rodičov však s týmto návrhom nesúhlasil. Rozhodli za nás. Rozhodli, že sme ešte príliš mladí a oľutovali by sme to. Akokoľvek sme sa ich snažili prehovoriť, boli neoblomní. Najskôr škola a potom svadba.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Rozvod s manželkou sa mi vrátil, druhá žena odo mňa škaredo ušla


Teraz však viem, že sme ich nemali poslúchnuť. Mal som si Máriu zobrať, či sa to mojim rodičom páčilo alebo nie. V živote stretnete lásku len raz a ja som svoju šancu premrhal. Mal som ženu, ktorá tolerovala to, aký som, milovala ma a chcela so mnou stráviť svoj život.

Po tomto incidente sme to spolu ťahali ešte ďalšie dva roky, no tesne pred koncom štúdia, sme sa definitívne rozišli. Teda Mária so mnou. Chcela niekoho, kto by jej stále niečo nevyčítal, nerozkazoval a bol by na ňu lepší. Ja som počas nášho vzťahu zo svojich manierov neupustil. Priznávam, že aj keď som ju miloval, stále som bol ten komplikovaný a vnútorne nevyrovnaný muž, ktorému dala zbohom hneď, ako ho poriadne spoznala.

Pochopila, že by so mnou nebola nikdy šťastná a tak sme si šli každý vlastnou cestou. Samozrejme, že som ju miloval a každý ma tlačil do toho, nech o ňu ešte zabojujem. Mária to zrejme čakala tiež. No ja som mal svoju hrdosť a nemienil som sa doprosovať. Dúfal som, že tú pravú ešte len stretnem, ožením sa a založím si veľkú rodinu. V hĺbke duše som však vedel, že to sa už nestane.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Po škole som si našiel dobre platenú prácu a moje sebavedomie šlo smerom hore. Predstavoval som si, ako sa o mňa ženy pobijú. Peniaze však neboli tým, čo hľadali. Chceli niekoho, kto sa o nich bude starať, chrániť ich a rozmaznávať ich. A ja nie som ten typ. Nechcel som sa o niekoho starať, ale chcel som, aby sa niekto staral o mňa. Chcel som dokonalú, bezchybnú manželku, pritom sám som bezchybný nebol.

Opísal by som to asi tak, že celé tie roky vo mne bojovali dvaja ľudia. Jeden chcel krásnu rodinu, harmonické manželstvo a prežiť starobu v spoločnosti ľudí, ktorých miluje. Na druhej strane však bol vo mne niekto, kto mi neustále našepkával, aby som medzi ženami preberal a našiel takú, ktorá ma bude obskakovať.

Roky tak plynuli a moje túžby zostali nenaplnené. Po Márii som už žiadnu ženu, s ktorou by som túžil zostať, nestretol. Dnes mám skoro päťdesiat rokov a žijem sám v obrovskom byte, v ktorom chýba smiech a radosť. Mária bola moja prvá láska a ja cítim, že som s ňou mal ostať. Bol som však mladý a hlúpy. Dnes, keď to už viem, stále premýšľam nad tým, aké by to bolo, keby som si ju vtedy vzal a mali by sme spolu rodinu.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (21)

 • TITAN444 22.02.2018, 07:44

  Chlape bud rád, ked nejde o rakovinu tak nejde o nič.

 • Maja 30.11.2017, 11:17

  Dnes 50-roc sotva mohol byt u nas v striedavej starostlivosti... a sice je pekne,ze si to spatne priznava, ale mladu lasku si idealizuje, ako kazdy. Aj keby si ju bol zobral, tiez by prisla na to, ze sa s nim neda vydrzat.

 • jura 22.11.2017, 14:50

  bud rad, ze ses neozenil moulo. kolik muzu ti muze zavidet, ma kamaráda, byl 5x zenat a je na prasky

 • karel 22.11.2017, 06:34

  amata, naprosta pravda, trefila jste to. ale zivot je (bohužel) jinej. tak se mu to vymstilo, si nevazil, co mel doma. jen nepochopim, ze poslechli tehda rodice, poslusne deti. buhvi jak ta jeho bejvala maria dopadla.. na koho natrefila..

 • Stano 21.11.2017, 06:49

  To je jedno či ženy alebo muži. Každý človek čo má najradšej seba, viac ako kohokoľvek iného a nikto mu nie je dosť dobrý, je chudák. Pre neho je dokonalá jeho pravá ruka. Či ľavá? To je prípad keď nedokonalý človek hľadá dokonalú partnerku. Teraz sa ti otvorili oči keď už máš 50? Si si uvedomil že chyba nebola v tých ženách ale v tebe? Gratulujem, ale čas už nevrátiš.

 • Lumir 20.11.2017, 18:59

  Jak zeny s tebou nedokazou vydrzet, vsak jsi mel nez jednu. Nazev clanku dela z tebe seladona, co strida zenske a kazda ti utekla. A pak se paneboze doctu, ze mel jednu a je mu 50. Za mlada vztah, zkrachovalo a dodnes se z toho leci. Zadnej frajer, posera!

 • amata 20.11.2017, 15:56

  Pre Karel. Karle, ja si myslím, že asi je jedno, kto to písal, pointa je v tom, že každý človek by si mal vážiť milovaného človeka, ak je to obojstranné, nevzdávať sa ho pre hlúposti, proste ho nemeniť len tak ľahko. Lebo to pravé sa už proste nemusí zopakovať."Když si báječnou ženskou vezme..."A o tomto je asi aj tento príbeh. Vážme si pravú lásku, nemeňme ju za lacný povrchný chtíč.Vzťah je stále o dvoch ľuďoch.A neverní a hlúpi sú aj muži aj ženy, nezávisí od pohlavia, ale od charakteru.

 • karel 20.11.2017, 07:28

  jo taak, tezka, komplikovana povaha se vam nelibi. vyhovuje vam tvarnej.. brrrr. to jste vy zeny prevazne, chlapa ulovit a udelat z neho troubu. přinejmensim si ho ochocit. jak se vzpouzi, je zle. ze zacatku přetvarku a az je pod chomoutem to zacne, bestie se projevi.

 • karel 20.11.2017, 07:14

  Amato, draha damo, nejste moc dobrym pozorovatelem vztahu a života, když za radkami muze, jeho vyjadrovanim, vidíte zenu. Bezpochyby takto uvazuje chlap, co se ma rad atd. Vy povite sobec. Vidim to jinak, chtěl predelat pritelkyni k obrazu svému, tak jako zeny predelavaji muze (je to oboustranne), nedal se od ni. Touzil po opatrovatelce, sam se tim opatrovatelem nechtel stat, zustal svůj a ona prchla. Ted on spituje svedomi, pochybil. Asi by dnes obskakoval babu, jen kdyby byla mlada, krasna, poddajna nebo ta z mladi, kdyby se vratila. Se nestane, tak voli solo život.

 • Jarka 17.11.2017, 16:24

  Ja by som ta aj s tymi peniazmi nakopala do r.i.t.i.Takeho uboziaka nikto nechce.Muza tazkej,komplikovanej povahy.Brrrrrrr

1 2 3 >

Pridať komentár