4 mýty o menopauze, o ktorých by ste mali vedieť pravdu

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Aj počas menopauzy môžete byť v pohode

Ocitli ste sa vo veku, kedy by mohli u vás nastať príznaky prechodu? Rozprávate sa s kamarátkami, každá z nich hovorí o menopauze niečo iné. Niektoré sú v pohode, iné vám dokážu porozprávať hrôzostrašné scenáre o tom, aké je to neznesiteľné. Potom si ešte niečo prečítate na internete a ste zmätená. Čo je pravda a čo sú to naopak mýty?


Mýtus číslo 1: Priberiete a budete tučná

To, že v sa v menopauze spomaľuje metabolizmus, automaticky neznamená, že sa to odrazí aj na vašej váhe. Ak budete dbať na správnu životosprávu a budete mať dostatok pohybu, priberanie na váhe sa vás nebude týkať. Z pohybových aktivít sa odporúča najmä plávanie alebo prechádzky.

Prechádzky vám pomôžu cítiť sa dobre aj počas menopauzy
Prechádzky vám pomôžu cítiť sa dobre aj počas menopauzy
 

Mýtus číslo 2: Budete mať návaly tepla a potiť sa

Každá žena je iná a každá má aj iné prejavy menopauzy. V prípade, že ste už postrehli tieto príznaky, siahnite po prírodných produktoch. Takýmto výživovým doplnkom sú napríklad tabletky na menopauzu, ktoré dokážu potlačiť nepríjemné a obmedzujúce príznaky menopauzy.

Mýtus číslo 3: Budete stále nervózna a náladová

Tento stav viac-menej spôsobujú telesné zmeny počas prechodu. Sú ženy, ktoré sa počas menopauzy o seba starajú vo zvýšenej miere, zdravšie sa stravujú, venujú sa nenáročnému športu a sú neustále v činnosti. V tomto prípade ani nemajú čas zaoberať sa nervozitou alebo zmenami nálad. Cítia sa super, pretože pohyb uvoľňuje endorfíny - hormóny šťastia.

Mýtus číslo 4: Nebudete mať chuť na sex

Je možné, že ženy v prechode prestávajú mať chuť na sex. Ale týka sa to len tých, ktoré ponechajú svoje telo bez dostatku estrogénu. Informácie o tom ako sa na to pripraviť, si môžete prečítať na internete. Ak už máte nepríjemné pocity počas sexu, dočasne si môžete pomôcť lubrikantmi.

Ak sa zaujímate o zmiernenie príznakov menopauzy a riešite ich, tak sa nemusíte obávať. Nenechajte sa zaskočiť a buďte pripravená. Iste budete hľadať viac informácií. V tom prípade si môžete pozrieť články na blogu Feminox.sk, na ktorom nájdete užitočné odpovede na otázky, ktoré sa týkajú príznakov prechodu.

 
Zdielať na Facebooku

Diskusia (4)

 • libor 22.11.2017, 13:35

  se tu chechtam, ano mame také prechod. ja uz asi treti..

 • 40-nička 22.11.2017, 11:51

  Chlapi chlapi, podľa najnovších vedeckých výskumov aj muži majú andropauzu, a dokonca má ešte horší priebeh ako ženský prechod. Prečítajte si článok vedca Petra Celeca.... dokonalí samci na smiech...

 • libor 22.11.2017, 11:41

  presne, titan, nejde o mýtus. zeny v prechode zacinaji byt jiné, meni se! nekterym to leze i na mozek, boji se starnuti, delaji ze sebe dibliky. sukni nad kolena a nohy stahane, cepici kulicha s bambuli, smesne. zacinaji byt chudinky jakoby mentalne i zaostalejsi, pomalejsi v mysleni. nechapave, ublizene, vztahovacne. nesebekriticke. oni jsou ty moudre, sezraly salamounovo hovno. vzhledove kazdopadne se stavaji odkvetlejsi, starsi viditelne. ovšem jsou takove zeny, co zvladaji a drzi se, nikdo by nepoznal, ze jsou v prechode nebo mají po. ktera starne s gracii klobouk dolu.

 • TITAN444 21.11.2017, 12:23

  To nie sú mýty, je to čistá pravda.

1

Pridať komentár