Pravdivý príbeh: Lásku som našiel v momente, keď som už ani nedúfal

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

V dnešnej dobe už nie sú svadby moderné. Mladí si užívajú bezstarostnosť, žijú doma s rodičmi a odkladajú povinnosti na neurčito. Keď som bola mladý ja, mal som na svet úplne iný názor. Chcel som sa čo najskôr osamostatniť, nájsť si dobrú prácu a založiť si veľkú rodinu.


Napriek tomu, že som mal len chabých dvadsať rokov, spečatil som svoj osud s Marikou. Vtedy sa nám to zdalo úplne normálne. Boli sme síce mladí a poznali sme sa len krátko, no obaja sme už túžili po rodine a nechceli sme byť už rodičom na ťarchu. Oni sami mali dosť práce s tým, aby sa uživili.

Nebola to veľká láska, skôr úprimné priateľstvo, ktoré neskôr prerástlo do vzájomnej náklonnosti. Hneď po roku sa nám narodil Jurko a o ďalší rok druhý syn, Martin. Boli sme šťastní, v podstate nám nič také nechýbalo.  No to, čo sme s Marikou k sebe cítili, nebola skutočná láska. Nerobili sme si z toho však ťažkú hlavu, pretože všetko klapalo tak, ako malo.

Na výchovu detí aj celkovo na život sme mali úplne rovnaké názory. Rozumeli sme si a nevznikali medzi nami nijaké konflikty. Poznali sme páry, ktoré sa veľmi milovali, no neustále sa hádali kvôli zbytočnostiam a tak sa ich manželstvo zrútilo ako domček z karát.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Po trpkom sklamaní som nakoniec našla lásku - na ulici


Doba sa však medzičasom zmenila a rozvody už neboli ničím výnimočným. Ich počet v našom okolí z roka na rok narastal. Marika chcela ísť zrejme s dobou. Nechcela už žiť s niekým, koho nemiluje, keď predsa nemusí. V robote sa zaľúbila do kolegu a navrhla mi rozvod.

Som muž, ktorý o ženu bojuje. Nie som ten typ, ktorý sa nechá unášať životom a príjme s pokorou každú porážku. Veľmi dlho som Mariku prosil, aby názor zmenila. Aby deťom nebrala ilúziu o harmonickej rodine. Bola ako vymenená. Vyzerala, že je skutočne zaľúbená a urobí všetko pre to, aby mohla začať nový život s novým mužom.

Rozvod som prežíval naozaj ťažko. Trpel som depresiami a nemal som chuť s nikým sa stretávať. Cítil som, že som prehral boj o rodinu a ostal som úplne sám. Moja bývala žena sa navyše po rozvode odsťahovala a po pár mesiacoch aj znova otehotnela. Vtedy som prežíval najhoršie obdobie svojho života. Pýtal som sa, ako mi to všetko mohla urobiť?

Mal som už po tridsiatke a neveril som, že by som si ešte niekoho našiel. Znie to ako klišé, no len rozvedení ľudia pochopia, ako som sa cítil. Nemal som chuť niečo podobné znova zažiť a tak som nič také ani nehľadal.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Väčšinou to však býva tak, že keď lásku nehľadáte, nájde si vás sama. Tak to aj bolo v mojom prípade. Do práce nám nastúpila nová kolegyňa. V mojom veku. Okamžite sme si padli do oka a ja som sa veľmi rýchlo zaľúbil. Bolo to zrejme aj preto, že som ju stretol v období, keď som sa cítil opustený a tak som sa k nej rýchlo pripútal.

Prvýkrát v živote som cítil k žene skutočnú lásku a je to neopísateľný pocit. Navyše mi láska bola opätovaná. Lýdia sa ku mne o dva mesiace nasťahovala a ja som vedel, že všetko, čo sa stalo, malo svoj význam. Osud vedel čo robí a všetko čím ma skúšal viedlo k tomu, aby som spoznal Lýdiu a bol šťastný. Od tohto momentu verím, že všetko v živote má svoj význam a všetky prekážky, ktoré nám život stavia do cesty sú opodstatnené.

Dnes máme s Lydkou krásnu a zdravú dcérku. Na synov z predošlého manželstva som však vôbec nezanevrel. Pravidelne nás navštevujú a s Lýdiou si úžasne rozumejú. Zapáčila sa aj im, pretože je láskavá a vyžaruje z nej dobro. Je to žena, pre ktorú by som spravil aj nemožné. Už dnes viem, že toto je láska do konca života a že Lýdia je žena, s ktorou zostarnem.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (13)

 • TITAN444 02.03.2018, 13:47

  Prípad od Svedkov Jehovových? Poradím a rád, odhoď do koša a zabudni na príbeh postihnutých ľudí.

 • michal 02.03.2018, 13:18

  Mam pribeh jednej rodiny od Svedkov Jehovovych ako sa tam zilo a co stvarala ich mama. Ale neviem kam pribeh poslat .Poradite niekdo ?

 • Viera 02.03.2018, 10:38

  Akurát ste zničili životy detí z prvého manželstva. Báchorky, že si rozumejú s novými partnermi si nechajte pre blbých. Raz vám to vaše "šťastie" poriadne osolia...a budú mať pravdu.

 • ľuboš 01.03.2018, 16:55

  hlúpy chlap...)

 • adamko 01.03.2018, 14:59

  Pičky sa Ti zachcelo. Načo tie vzletné kecy.

 • Stano 01.03.2018, 14:06

  Titan máš pravdu, prosiť ženu aby neodchádzala je blbosť, lebo vzťah na silu je posledné štádium a ďalej len trápenie. Jednak sa chlap neskutočne ponižuje. ale žiaľ toto neplatí vo vzťahoch kde už sú deti. Vtedy to naozaj stojí za záchranu a vždy mi je ľúto nevinných detí, ktoré nemôžu za to že sa narodili rodičom, ktorí trpia nedostatkom mozgovej hmoty. Myslím že záchrana vzťahu je vtedy tým správnym riešnením a naozaj platí, že všetko ide keď sa chce. Vlastná skúsenosť. Tiež keby som nemal deti, tak už s mojou ženou nie som, ale deti už máme a už to nie je o nás. aj ty fantocy máš pravdu, muž, ktorý si nájde ženu s deťmi, si chce hlavne užiť a deti sú len nutné zlo. Veď napokon koľko je vonku žien voľných a bezdetných, tak prečo chlapov priťahujú vydaté, či zadané alebo slobodné mamičky? Lebo nebudú otravovať že chcú vzťah alebo deti.

 • fantocy 01.03.2018, 13:41

  Pre citatela. Mily pane, preco si myslite, ze jeho synov zivi iny trpak? Nieviem ci ste zazil rozvod na slovensku, ale ak ano musite vediet, ze na slovensku po rozvode ostava zivitelom byvalej zeny aj deti exmanzel. Nasledujuci trpak je akurat vybrator pre panicku. Cest vynimkam, nech mi prepacia muzi, ktori su dobri nahradni otcovia.

 • citatel 01.03.2018, 12:49

  Podľa foto som hádal, že to bude o neskorom panicovi ... mýlil som sa, dotyčný sexoval od ranného veku, dve ženy mu dali deti, nejaký trpák živil/živí jeho synov a čo ten pán z príbehu ešte chce?

 • TITAN444 01.03.2018, 11:40

  Ten chlap je totálny blázon. On ju prosil, aby zostala. Je toto vôbec možné? On ju prosil, sprostý to chlap. Žiaľ aj takí žijú medzi nami.

 • evelina 01.03.2018, 11:29

  Takýto príbeh nevymyslí ani Pilčerka :) písal ho muž a nedá sa to ani dočítať... Prečo je na ilustračnej fotke starší muž so šedivou babkou ? veď príbeh sa týka mladého muža, ktorý zjavne nevie čo chce. "Mal som už po tridsiatke a neveril som, že by som si ešte niekoho našiel"...(ha ha ha). A prečo sa potom hlupák ženil veľmi mladý a bez lásky a s podobnou hlupaňou mal dvoch synov, len aby sa rozvádzal už pred tridsiatkou ?

1 2 >

Pridať komentár