Pravdivý príbeh: Manžel vo mne zabil všetky city, nemám ani chuť žiť

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Po vysokej škole som začala pracovať vo svojom odbore. Práca ma nielen veľmi napĺňala, ale prostredníctvom nej som sa zoznámila s mužom mojich snov. Bol charizmatický a už pri prvom stretnutí som vedela, že je to ten pravý. Ten, s ktorým chcem stráviť zvyšok života.


Chopila som sa iniciatívy a začala som o Pavla bojovať. Neostýchala som sa a neustále som mu prejavovala náklonnosť. Viem, že muž by mal byť ten, ktorý bojuje, no mne to nevadilo. Robila som to napriek tomu, že ma odhovárali aj priatelia. Tvrdili, že ak by mal o mňa Pavol záujem, dal by mi to najavo.

Ja som sa nedala a po celé dni som spriadala plány, ako ho zaujmem. Po dlhých mesiacoch odolávania sa moje úsilie vyplatilo a súhlasil so stretnutím. Prišiel ku mne na večeru. V ten večer sa niečo medzi nami naozaj zmenilo. Intímne sme sa zblížili. Nič zlé by na tom nebolo, ak by som neotehotnela.

Ani vo sne by nám nenapadlo, že sa niečo také stane. Nevedeli sme, čo máme robiť. Pavol bol ten typ, ktorý ku mne v ten večer prišiel len kvôli zvedavosti. Chcel si viac menej užiť. Dobre to viem, no povedala som si, že ho presvedčím, že ja som pre neho tá pravá. Život to však zariadil tak, že som ho presviedčať už nemusela.

Všetko sa vyriešilo za nás. Ja som však kvôli tehotenstvu nerobila drámu. Boli sme dospelí, mali sme stabilnú prácu a okrem toho, mne sa Pavol predsa neskutočne páčil. V podstate to bol môj splnený sen. Aj keď len nechtiac.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Manžel mi zakazuje návštevy, prišla som o otca aj priateľky


Horšie na tom však bol on. Nechcel ešte dieťa, nahováral ma na potrat. Táto jeho požiadavka ma ranila, no nevzdala som sa. Viedli sme dlhé rozhovory a snažili sme sa dohodnúť na kompromise. Vysvetlila som mu, že nie sme žiadni pubertiaci a starostlivosť o dieťa ľahko zvládneme.

Nakoniec sa podvolil a pochopil, že dieťa je krásny dar a treba si ho vážiť. Stretli sme sa s rodičmi, ktorí nám povedali, že nás podporia. To bol posledný klinec, ktorý dopomohol k tomu, že ma čakala vysnívaná budúcnosť s mužom, do ktorého som bola doslova zbláznená.

Narýchlo sme usporiadali skromnú svadbu a spečatili svoje životy už navždy. Na Pavla som musela trochu pritlačiť aj so svadbou, no jeho rodičia stáli za mnou a tak nemal veľmi na výber. Nechcela som predsa, aby naše dieťa vyrastalo v neúplnej rodine. Túžila som po peknom spoločnom živote a rovnakom priezvisku.

Po narodení nášho syna však nebolo nič tak, ako som si vysnívala. Pavol bol síce vzorný otec no nebol dobrý manžel. Bol bez nálady a vyčítal mi, že do všetkého som ho dotlačila ja a jeho rodičia. Svoj život si vraj predstavoval úplne inak. Jeho slová ma ranili a videla som na ňom, že nie som žena, s ktorou chce byť navždy.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


 

Ťahali sme to spolu neskutočne dlhý čas. Ja aj Pavol sme sa snažili o to, aby sme to spolu kvôli malému vydržali, no to bolo všetko. Žiadna láska, žiadna vášeň, žiadna iskra. Neboli sme manželia, len ľudia, ktorí spolu žijú a snažia sa znášať.

Môj prvotný ošiaľ rýchlo vyprchal a kvôli tomu, že bol Pavol ku mne chladný, zabil vo mne všetky krásne pocity, ktoré som sprvoti cítila. Náš život bol len kolotoč povinností a stereotyp. Keď náš syn vyrástol, dohodli sme sa, že rozvod bude najlepšie riešenie. Obaja sme sa len trápili.

Po rozvode som stratila všetku nádej a vieru v to, že pravá láska skutočne existuje. Úplne som sa do seba uzavrela a nemám chuť žiť. Už nikdy nechcem mať vzťah a prejsť si podobným utrpením. Nemám žiadne záľuby a pri živote ma drží len vedomie, že mám svojho syna, pre ktorého musím bojovať ďalej.

Maťko nedávno začal študovať na rovnakej vysokej škole, ako aj ja. Na jednej strane sa teším a dúfam, že v živote dopadne lepšie, ako jeho rodičia. Na druhej strane som ešte viac opustená, ako kedykoľvek predtým. 


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (20)

 • Roman 15.03.2018, 10:24

  Na tejto bájke je chválihodné, že otec sa o dieťa postaral. Nekvitujem, ale podsúvanie neistoty, ktoré čakajú mladomanželov po svadbe. Bájkar nám radí : NEŽEŇTE SA ! Ale to nie je dobrá rada, lebo tá pani bola v manželstve opustená, lebo podvádzala pred svadbou, že berie antikoncepciu.

 • Agnesa 10.01.2018, 10:39

  Môže si za to len sama. Nemohlo to inak. Chlap pritlačený k múru vlastným pasívnym prístupom ku všetkému. Nechal sa ovládať kravou a rodičmi. Tak im treba. Obom

 • evelina 08.12.2017, 14:09

  Tento "skutočný príbeh" je značne nadsadený a nereálny. Neverím, že charizmatický, múdry, vysokoškolsky vzdelaný muž takto naletel naivnej a sprostej žene. Neverím, že sa nechal dobehnúť tehotenstvom ženy už prvom rande, donútiť k svadbe a žiť s ňou až do dospelosti syna, že by bol taký nesvojprávny ! To sa len autorka príbehu hrá na niečo, čím je iba v jej snoch, hahaha. A vraj, že nemá žiadne záľuby...vysokoškolsky vzdelaná žena? iste nerada varí, upratuje, perie, žehlí...ale iste rada nakupuje (ak má mužovú kreditku) alebo kávičkuje s kamoškami...ale to ona nepovažuje za záľuby :)))

 • lucka 08.12.2017, 07:51

  jezis, to je neskutecna pinda, stradala plany, aby ho dostala. co to je za povahu. ze ji neni hanba chlapa dostat do chomoutu proti jeho vuli! ted povi, ze nemá chut zit. jen proto, ze ji to dál uz nevyšlo, co by ještě chtěla, zustal s ni do dospelosti syna, vychoval ho s ni. at je rada, ze tak ohleduplny manzel nezdrhl dřív!

 • dodo 07.12.2017, 20:27

  Vazena pani,ak to nie je vymyslene tak ste totalne nemozna egoisticka tapsa.A co Vas syn? Ten vam nestoji za nic? A na vnucata sa tak netesite?A preco si nenajdete nejaku pracu a za peniaze nejdete na nejaku poznavaciu dovolenku.To ste uz vsetko videli,to nemate nijaky ciel? Co ste to za vysokoskolsky vzdelanu osobu!Nehambite sa! To ste z akej diery! Robite nam vs-vzdelanym ludom iba hanbu!Spametajte sa.

 • Ja 07.12.2017, 20:18

  Urobila nestastnym prvom rade svojho muza, ktora cele roky urcite viac trpel nez ona.

 • Maja 07.12.2017, 19:34

  toto je dufam vymyslene... Pribeh pipky, ktora si v hlave nieco vybasnila, pritom nic z toho nebola pravda. A cuduje sa, ze ostatni necitia a nejednaju tak, ako si ONA PREDSTAVOVALA. este sa potom bude hrat na ubohu opustenu, ktora nema zmysel zivota. Neskutcne nezrela osoba, od takej len prec.

 • Kritik 07.12.2017, 18:57

  Tu išlo jednoznačne len o jednostranný vzťah a z toho vyplynuli všetky problémy.

 • seatko 07.12.2017, 17:02

  zľakol som sa že na fotke je Linda Hamilton :D

 • TITAN444 07.12.2017, 13:32

  A ja napíšem len toľko. Už dávno som sa tak dobre nezasmial na naivite ženy ako v tomto príbehu. Všetko si naplánovala, nalinajkovala a zarámovala, len zabudla že na život vo dvojici treba dvoch. Večná chyba takmer každej ženy.

1 2 >

Pridať komentár