Pravdivý príbeh: Muž sa so mnou rozviedol, o rok sa oženil s mojou kamarátkou

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Patrila som medzi ženy, ktorej každý hádzal polená pod nohy. Dovolím si povedať, že nič v mojom živote nešlo hladko a keď sa niečo mohlo pokaziť, pokazilo sa to. Moje vzťahy krachovali jeden za druhým a kým moje priateľky usporadúvali svadbu a krstili deti, ja som žila sama v malom byte na kraji mesta. Snažila som sa neriešiť to, napriek tomu, že som mala dobre po tridsiatke.


Verila som v jednu vec a to v tú, že keď sa človek obklopuje správnymi ľuďmi, život je oveľa ľahší, pretože práve dobrí ľudia sú tí, ktorí pomôžu v každej ťažkej chvíli. Vyhľadávala som teda najmä pozitívne naladených ľudí, ktorí mali rovnakú chuť žiť, ako som mala ja. Snažili sme sa neriešiť nepodstatné veci a radšej sa sústrediť na to dôležité.

Dlho som si plnými dúškami užívala mladosť a založením rodiny som sa kvôli mojim neúspechom v láske vôbec nezaoberala. Vedela som, že v správny čas príde niekto, kto ma očarí a budem vedieť, že je to pán pravý. Tak aj bolo. Vďaka Maji, dlhoročnej známej z práce, ktorej sa tiež vo vzťahoch príliš nedarilo, som spoznala Maroša. Pol roka mi o ňom rozprávala. Páčil sa jej, no problém bol v tom, že o ňu nejavil žiaden záujem. Dúfala, že keď ho konečne spoznám, poradím jej, ako by ho zaujala.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Rozviedla som sa kvôli milencovi – a nič z toho!


 

Naše zoznámenie však dopadlo úplne inak, ako malo. Maroš nielenže dobre vyzeral, ale vyžaroval z neho priam až neopísateľný entuziazmus. A to bolo presne to, prečo som sa doňho tak rýchlo a nekontrolovateľne zamilovala. Naše sympatie boli obojstranné a tak namiesto toho, aby som poradila Maji, ako ho má získať, som si ho získala ja.

Nebrala som to však ako zradu. Nič spolu nemali a bolo jasné, že o Maju žiaden záujem nemá. Párkrát sme sa za to pochytili a chvíľku trvalo, kým to spracovala, no vysvetlila som jej, že určite na ňu čaká niekto iný s kým bude šťastná. S našim vzťahom sa teda zmierila a už o pár týždňov si našla niekoho iného.

Všetko sa teda zdalo byť v poriadku. V našom priateľstve sme pokračovali a tento malý konflikt sme brali ako osud a ako niečo, čo nám proste bolo súdené. Obe sme mali plnohodnotné vzťahy a konečne sme aj my dve začali riešiť veci ohľadom svadby a detí. Ani vo sne by mi nenapadlo, že Maja môj vzťah s Marošom nikdy nepredýchala.

Prešlo pekných pár rokov, každá sme už mali deti, keď mi niečo zrazu nesedelo. Maja aj môj Maroš sa správali naozaj podozrivo a zvláštne. Naše vzťahy ochladli a bola som poriadne zmätená z toho, čo sa deje. Snažila som od oboch získať odpoveď, no zaryto mlčali.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Maroš krátko na to podal žiadosť o rozvod. Neprekvapilo ma to, keďže som cítila, že sa niečo deje. Tušila som, že v tom bude iná žena a prosila som ho, aby našu rodinu nezničil kvôli nejakému hlúpemu romániku. Povedala som mu, že mu odpustím, nech urobil hocičo, no bola som poriadne hlúpa a naivná.

Rozuzlenie bolo naozaj šokujúce a akokoľvek som si nahovárala, že som v živote pripravená na všetko, na toto som skutočne nebola. Pravda príliš bolela a bola krutá. Maja v skutočnosti na Maroša nikdy nezabudla a krivdu, ktorú som jej spôsobila mi nikdy neodpustila. Bola to falošnica, ktorá sa len tvárila, ako je všetko v poriadku a aké sme dobré priateľky. Poza môj chrbát po celé tie roky spriadala plány, ako nás rozdeliť a ako Maroša získať pre seba.

Žena, kvôli ktorej opustil Maroš mňa aj naše dve deti, bola teda Maja. Rok po našom rozvode sa títo dvaja nakoniec zobrali. Bola to rana pod pás, ktorú som nečakala. Maroš bol vždy férový a nikdy by som na neho niečo také nepovedala. Určite ho zmanipulovala Maja. Prajem im len to, aby sa im v živote vrátilo všetko zlé, čo napáchali.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (5)

 • amata 14.12.2017, 18:47

  Ja si myslím, že tej pisateľke to patrí,čo sa jej stalo. Mala pomôcť kamarátke, o čo ju prosila, to sa proste kamarátkam nerobí, odlákať jej nápadníka.Sama pisateľka sa zachovala podlo a vrátilo sa jej to, prišla aj o kamarátku aj o muža a mohla mať celoživotnú kamarátku aj kamaráta.Kamarátstvo a priateľstvo je nad všetky vzťahy. Keď ich nemáme sme total osamelí.

 • alter 14.12.2017, 18:03

  S kamarátkou ? To nešiel ani ďaleko . Tak sa zamysli sama nad sebou , že prečo ťa vymenil a ani sa veľmi nenamáhal s hľadaním ....lebo to vyzerá za výmenu kus za kus , ako na vojne pri výmene onucí.

 • Vemeno 14.12.2017, 16:34

  Je to jeden z najvýraznejších článkov aké som čítal...tejto zúfalej žene by som dal jednu radu do života....ak ju kamarátka nabudúce poprosí ,aby mu pomohla s chlapom,ktorí sa jej veľmi páči,tak nech to urobí a netvrdí sama sebe sabaklam,že on o ňu nemal vôbec záujem,lebo ho chcem ja...pravda je taká ,že keby nemal vôbec záujem ,tak by nakoniec nikdy s ňou neskončil...ja to vidím tak,že miesto toho aby ona pomohla svojej kamarátke ,on sa dala na ťažký lov a o kamarátke ,ktorá mala o neho záujem nepadlo ani slovo....karma je zdarma...nech sa páči!

 • joe 14.12.2017, 13:59

  No tá je ale P.

 • Stano 14.12.2017, 08:25

  A znova je to tu. ďalší sprostí ľudia. To si nemohli tieto svoje trápne spory vyriešiť ešte než si porobili deti? Na čo si robili deti keď mali v úmysle rozbiť rodiny. Vďaka takýmto drbnutým ľuďom je toľko detí vyrastajúcich v nekompletnej rodine a potom im chýba výchova. Deti za tieto ich sprosté spory nemôžu a odnesú si to najviac. Spamätajte sa už konečne. Keď už máte deti, tak už sú dôležitejšie veci a toto sú už prkotiny. Bodaj by to chceli deti niekedy vám oplatiť a vykašlať sa na vás, keď sa dozvedia pre aké p*čoviny museli vyrastať v nekompletnej rodine. Smutné.

1

Pridať komentár