Nepríjemné problémy s potenciou: Zapôsobiť môžu aj vhodne zvolené potraviny

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Máte problémy s erekciou?

Problémy s mužskou potenciou môžu zatriasť základmi aj toho najpevnejšieho vzťahu

Problémy s mužskou potenciou môžu zatriasť základmi aj toho najpevnejšieho vzťahu. S pribúdajúcimi rokmi klesá v tele hladina testosterónu. To, že muž nedokáže dosiahnuť erekciu ešte nemusí vždy znamenať, že je potrebné vyhľadať lekársku pomoc. Časom stačí len ubrať zo životného tempa, stresu a poriadne sa uvoľniť. A pomôcť môžu aj potraviny a diéta. Ich správny výber môže nepriaznivú situáciu napraviť.


Vo svete rastlín sú také, ktoré sú už stáročia považované za afrodiziaká. Nemusí to byť len koreň mandragory, ženšen alebo kôra bujarníka yohimbe, pretože aj v našich zemepisných šírkach nájdeme potraviny, ktoré zvyšujú sexuálnu chuť. Niektoré z nich konzumujeme dokonca denno-denne.


Mohlo by vás zaujímať: Strašia vás problémy s erekciou? Tieto potraviny by vám mohli pomôcť!


Ovocie a zelenina

Cesnak: Už v antickom Ríme považovali cesnak za účinné afrodiziakum. Pili tam z neho nápoj, ochutený o koriander. Pozor však na nevábny zápach z úst po vypití takéhoto nápoja.

Dyňa: Kôstky dyne v sebe ukrývajú vitamín E, ktorý sa považuje za vitamín plodnosti. Okrem toho pomáha dyňa bojovať s problémami s prostatou.

Hrozno: Z hrozna sa vyrába víno, ktoré zlepšuje krvný obeh. Samozrejme, v obmedzenom množstve. Pozitívne vlastnosti má však aj nespracované hrozno.

Špargľa: Táto zelenina je už od dávna považovaná za účinné prírodné afrodiziakum. Okrem toho dobre pôsobí na pečeň a obličky a zvyšuje sexuálny apetít.

Zázvor: Priaznivo vplýva na urogenitálny systém, čím zlepšuje potenciu. Zároveň čaj zo zázvoru vplýva pozitívne na imunitný systém a tiež zvyšuje chuť na sex.

Zeler: Je bohatý na vitamíny a minerály. Využívali ho aj ľudoví liečitelia už v ďalekej minulosti na liečbu problémov s erekciou.

Ďalšie potraviny považované za afrodiziaká:

 • čokoláda
 • niektoré morské plody
 • fazuľa
 • cícer
 • banány
 • broskyne

Mohlo by vás zaujímať: Vyhnite sa ťažkostiam s erekciou: 6 tipov, ktoré môžu pomôcť aj vám


Korenie

Nielen samotné potraviny, ale aj to, ako ich okoreníme má svoj význam. Medzi koreniny, o ktorých sa hovorí, že majú pozitívny efekt na sexuálny život, patrí čierna horčica, sušená bazalka, rozmarín alebo škorica. Tá pôsobí hlavne na apetít. Podobné účinky má aj vanilka, mäta, šalvia, muškátový oriešok alebo mletý zázvor. Koriander zase vplýva na prekrvenie v panvovej oblasti. V Číne sa stáročia využívali klinčeky, ktoré muži dokonca pri intímnych situáciách prežuvali. Za afrodiziakum sa tiež považuje štipľavé čili.

Netypické pochúťky

Povzbudivé účinky sa nepripisujú len koreninám, ale aj iným pochutinám, či prísadám do pokrmov. Skvelým stimulom môže byť aj kokosový orech so škoricou a listy bielej horčice. Manželky by tiež mali svojim polovičkám dopriať pojedanie vlašského kôpru namočeného v cukre, koreň a dužinu bodliaka záhradného s čiernym korením, soľou a galgánom.

Náš tip: Rovnako môže na apetít zapôsobiť aj takzvané jablko lásky, teda paradajka s nasekanou bazalkou. K dokonalejšiemu vzrušeniu ženy dopomôže aj banánová dužina.


Čo pri problémoch s potenciou najlepšie pomohlo vám? Napíšte ostatným čitateľom svoje tipy v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (3)

 • Lou 06.06.2019, 13:26

  chce to dobre afrodiziakum, feromony, niečo na erekciu, dobre jedlo, spravnu partnerku a pojde to samo. Mali sme podobny problem a bolo na doporučene nakupit na *****. Odvtedy nakupujeme pravidelne a sme spokojny. Všetko funguje a stoji ako ma :)

 • Linnet Mauresmová 15.06.2018, 10:53

  Môj manžel mal problémy s potenciou, len som sa nesnažil, pridáme škoricu v čaji, piť horúcu čokoládu, ale problém bol, že bol v ťažkostiach pri práci, takže bol veľmi rozrušený a nervózny. Nechceli sme ísť do nemocnice, pretože vedeli, pretože to, čo je problém .I bol veľký strach, že sa uzavrie v sebe, a bude horšie, potom sme sa rozhodli poporobovat tabletu Kamagra (sestra mi radil), že nás zachránil, aj keď môj manžel v práci problémy zmizli, prestali sme užívať pilulky a všetko bolo v poriadku. Nespomínam si, ktoré stránky si kúpiť, ale ak niekto má záujem Pozriem sa a dať odkaz.

 • vlado 09.01.2018, 19:24

  tak tak, jedno z naj afrodiziak, ked nepomôže ani to, tak viagra a podobne generika, inak zaručene nič nefunguje.

1

Pridať komentár