Akčný zimný plán pre postavu do plaviek: Začnite na nej pracovať už dnes

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Cvičíte aspoň raz týždenne?

Ak sa chcete cítiť pred letnými mesiacmi vo svojom tele lepšie, poradíme vám ako na to

Najlepšie by bolo, keby sme mohli jesť všetko bez toho, aby sme priberali. Bohužiaľ, skutočnosť je iná a najmä v tieto chladné dni, keď nám často chýba fyzická aktivita, sa na telo nabaľujú kilá ešte o niečo ľahšie. Ak sa chcete cítiť pred letnými mesiacmi vo svojom tele lepšie, poradíme vám ako na to.


Pravidlo č. 1: Precvičujte celé telo

Mnoho žien v pokročilom veku netrpí nadváhou, no trápi ich ovísajúce bruško alebo väčší zadok. Potrebujú teda zhodiť len z jednej problematickej partie a skúšajú to napríklad drepmi alebo brušákmi. Mnohí odborníci však tvrdia, že lokálne chudnutie je hlúposť.

Dôležité je precvičovať všetky svaly a celé telo, ako je to napríklad pri behu. Výborná je aj práca v záhrade. Pokiaľ chcete mať  vyšportovanú postavu, dôležitá je aj zdravá strava, ktorá musí ísť s cvičením ruka v ruke.

Pravidlo č. 2: Každý pohyb je dobrý

Mnoho pracujúcich ľudí sa vyhovára na to, že im popri práci nezostáva na cvičenie čas. Avšak nezabúdajte, že aj iný pohyb, ako cvičenie a šport, prospieva vášmu telu. Skúste cestou z práce vystúpiť o dve zastávky skôr a prejsť sa domov pešo. Alebo sa na nákup potravín prejdite, namiesto toho, aby ste išli autom.

Každý pohyb sa ráta a už tridsať minút fyzickej aktivity denne sa na vašej postave pozitívne odrazí. Staráte sa o vaše zdravie a tiež formujete postavu. Ak s takýmto aktívnym životom začnete už dnes, do leta schudnete pár kilogramov bez väčšej námahy.


Mohlo by vás zaujímať: 6 mýtov o cvičení a zdravej strave: O tomto počúvate celý čas, no nie je to pravda


Pravidlo č. 3: Zabudnite na diéty

Drastické diéty ešte nikomu nepomohli. Práve naopak, lekári ich vôbec neodporúčajú, pretože vážne narúšajú imunitný systém a vďaka jojo efektu sa na vás zhodené kilá nabalia naspäť. Namiesto toho, aby ste rátali každú kalóriu, vedzte, že jesť môžete takmer všetko, ale s mierou.

Na raňajky, ako dezert alebo prílohu k obedu si doprajte ovocie a zeleninu, ktoré vás vďaka vláknine zasýtia na dlhší čas a vlčí hlad sa vám tak oblúkom vyhne. Nezabúdajte piť veľa tekutín a ak sa bojíte, že vás niekde zastihne nutkanie niečo si zobnúť, majte vždy po ruke oriešky alebo nejaké ovocie.

Pravidlo č. 4: Stanovte si pravidlá

Ak vás láka vidina peknej postavy v plavkách, majte na pamäti alebo si napíšte na papier a nalepte nad posteľ tieto pravidlá:

  • Nebudem jesť po šiestej večer!
  • Vždy budem mať pri sebe liter čistej vody!
  • Keď nič iné, tak aspoň krátka prechádzka každý deň!
  • Nebudem sa stravovať v reštauráciách, ale budem si variť zdravé jedlo doma!
  • Pri pozeraní televízie nebudem vyjedať čipsy, zákusky ani iné nezdravé dobroty.

Mohlo by vás zaujímať: 3 cviky, ktoré zlepšia sexuálny život aj postavu: Mala by ich robiť každá žena


Pravidlo č. 5: Cvičte

Hovorí sa, že je lepšie cvičiť pätnásť minút denne ako hodinu raz za týždeň. Takže, ak stíhate, každý deň si zacvičte tieto osvedčené cviky, ktoré vám zaberú len pár minút. Potrebujete len podložku na cvičenie.

1. Začnite tým, že si ľahnete na podložku a ruky si podložíte pod hlavu. Nohy vystrite dohora a roznožte ich. Hlavu dvíhajte medzi nohy a opakujte aspoň dvadsaťkrát.

2. Ostaňte ležať na podložke, ruky ostanú pod hlavou a nohami bicyklujte aspoň pár minút, kým nepocítite, ako sa vaše svaly namáhajú.

3. Pretočte sa tak, aby ste ležali tvárou na podložke. Ruky majte vystreté pri tele a naraz dvíhajte hlavu aj nohy. Opakujte aspoň desaťkrát.

4. Kľaknite si na podložku a oprite sa o dlane. Zdvihnite ľavú nohu a pravú ruku a pár sekúnd vydržte. Potom vymeňte, zdvihnite pravú nohu a ľavú ruku. Opakujte aspoň dvadsaťkrát.

5. Cvičenie zakončite plankom. Jeho sila spočíva v tom, že sa pri ňom napínajú všetky svaly. Oprite sa teda len o lakte a špičky nôh a celé telo zdvihnite zo zeme. Skúste vydržať čo najdlhšie.


Ako sa snažíte dostať pred letom do formy vy? Napíšte ostatným čitateľom svoje tipy v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku
  • Autor: Lenka
  • Foto: thinkstockphotos.com

Diskusia (0)

Žiadne komentáre


Pridať komentár