Pravdivý príbeh: Dlhoročná priateľka ma kruto zradila a to jej nikdy neodpustím

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Vyrastala som v kompletnej rodine s rodičmi a bratmi. Napriek tomu, moje detstvo nebolo krásne a ani zďaleka nie dokonalé. Naopak, bolo veľmi ťažké, pretože sme nemali veľa peňazí a živilo nás len to, čo sme si dochovali a dopestovali. Žili sme na kraji dediny na malom statku a pracovali sme od rána do večera.


Rodičia nás nezhŕňali láskou a nikdy som od nich nepočula, že ma ľúbia,  že som šikovná alebo, že sú na mňa pyšní. Ich láska a náklonnosť mi veľmi chýbala a najmä v puberte som sa kvôli tomu neskutočne trápila. Ten pocit, keď si myslíte, že vás rodičia nemilujú, neprajem nikomu.

Počas štúdia na vysokej škole ma pri živote držala len myšlienka, že si po škole vezmem prvého muža, ktorého stretnem a odídem za lepším životom niekam veľmi ďaleko. Tak sa aj stalo. Bolo mi jedno, že Mariána poznám len krátko. Chcela som vypadnúť z nekonečného stereotypu, ktorý mi neprinášal nič dobré. Len samé povinnosti.

Nevedela som, čo ma s ním čaká, no vedela som, že určite to nebude horšie, ako doteraz. Bol z mesta, o dosť starší a zabezpečený. Nič nám nebránilo v tom, aby sme sa po skončení vysokej škole vzali a začali žiť spoločný život v jeho krásnom byte.

Po svadbe bolo konečne všetko dobré. Robila som len to, čo som chcela. Roky plynuli a napriek tomu, že som ho nemilovala, cítila som, že je mojim najlepším priateľom. Nikdy som sa mu nezdôverovala s tým, ako som chcela utiecť od rodičov a že on, bol moja najlepšia šanca urobiť to.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Tvárila sa ako najlepšia priateľka, okradla ma o peniaze


Snažil sa byť dobrým manželom a ja som bola za to veľmi vďačná. Prvýkrát mi niekto povedal, že ma má rád a že mu na mne záleží. Oproti životu, ktorý som viedla predtým, bol tento dokonalý. Boli sme šťastní a napriek menším problémom sa nám po rokoch snaženia dokonca podarilo mať aj bábätko. 

No kým som žila v bubline, moja dlhoročná priateľka Mária spriadala za mojim chrbtom plány, ako mi zničiť život. Bola to opustená žena, ktorá mala najlepšie roky už za sebou. Nikdy sa nevydala a nikdy nemala ani deti. Kvôli tomu bola zatrpknutá a priatelila som sa s ňou len z ľútosti.

Do istého momentu som však netušila, že mi moju rodinu a šťastie závidí. Vyplávalo to na povrch až neskôr, v deň mojich narodenín. Marián prišiel domov s tým, že sa chce rozviesť. Bol rozzúrený ako ešte nikdy predtým. Nechápala som, čo sa stalo. Kričal, že Mária bola za ním v práci a všetko mu povedala.

Moja dlhoročná priateľka mu povedala o tom, ako som vyrastala a že bol len mojim záchranným kolesom. Nič viac. Tiež mu hovorila o tom, že som ho nikdy nemilovala a len som ho tak zneužila. Dokonca si vymyslela, že som počas nášho manželstva mala mnoho iných mužov.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Zostala som ako obarená. V momente som Máriu znenávidela. Zbabelo sa obraňovala tým, že sa nemohla pozerať na to, ako ma Marián miluje a ja zneužívam jeho láskavosť. Vraj nechápe, ako tak bezcitná žena môže mať takého muža, ako je on. Mária by mu vraj lásku rada opätovala, pretože to je to, čo si taký dobrý muž zaslúži. V tom momente mi všetko docvaklo a pochopila som, že mi celé tie roky tajne závidela. Bezdetná žena, ktorá nemá nikoho. Možno Mariána aj tajne milovala. Ktovie.

Mária nakoniec prišla aj o mňa, svoju jedinú priateľku. Celé roky som pri nej stála, nech sa dialo čokoľvek, no ona sa mi takto nepekne odvďačila. Chvalabohu, náš vzťah s Mariánom bol silnejší, než si myslela. Všetko som mu vysvetlila a zdôverila som sa mu s tým, čo som mu celé roky tajila. So svojim detstvom.

Marián je chápavý a verí, že som ho nikdy nepodviedla. Nepovedala som mu síce, že ho milujem, no vyznala som sa, že bez neho nechcem a nemôžem žiť. A to je aj pravda. Je nám spolu dobre a nechcem nikoho iného, len jeho. Otca mojich detí.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (14)

 • TITAN444 07.02.2018, 14:05

  Obidve sú úbohé a sprosté ženy. Nič viac, nič menej.

 • adamko 06.02.2018, 16:44

  Mám pocit, že je to vycucané z vemena 100 rokov starého vola

 • Eva 03.02.2018, 11:41

  evelin..môžete mi skopírovať tú urážku?

 • hildy 02.02.2018, 16:55

  Slabé, nedôveryhodné, skôr vymyslené.

 • evelina 02.02.2018, 15:36

  Stano, nebola som pri tom, čo mu povedala a či si navymýšľala :) ale aby manželstvo prežilo a partneri v ňom boli aj skutočne šťastní, je potrebná láska, DOVERA, komunikácia či rešpekt. Ak máš niekoho skutočne rád, nemôže byť nedostatok lásky, pozornosti rodičov v detstve dôvodom, nemať toho človeka rád. Mňa zaráža, že nemala problém o tom hovoriť nejakej cudzej babe, s ktorou vraj "kamarátila zo súcitu", ale povedať to mužovi už áno... napokon to mužovi povedala a ten to pochopil... z tohoto hľadiska tvrdím, že baba neurobila nič zlé, len chcela, aby manžel možno pochopil, prečo ho ona nie je schopná milovať. Ale však vymyslený príbeh, ďalej neriešim :)

 • Stano 02.02.2018, 14:29

  Neurobila nič zlé? A čo napríklad to, že si navymýšľala a povedala jej mužovi, že jeho žena mala pri ňom aj iných mužov, kvôli čomu sa s ňou chcel rozviesť a len kvôli láske a dôvere to ustáli. Toto je podľa mňa silná káva a nie že neurobila nič zlé. Na toto ste trochu zabudli. Zo závisti sa ľudia vedia zachovať ako poriadne mrchy a dokonca aj celoživotné priateľky sa dokážu taktio zradiť. Ale to o tom detstve mu mohla povedať, napokon za to nemohla a možno by si ju muž ešte viac vážil a dával jej ešte viac lásky. Kto vie?

 • evelina 02.02.2018, 14:09

  pre uprimnost a eva - s mojim názorom nemusíte súhlasiť, ale mali by ste ho rešpektovať bez pokusu o urážku:) Trvám na to, že táto bývalá priateľka babe, ktorá sa s ňou "priatelila" len zo súcitu, neurobila nič zlé. Ona mala povinnosť porozprávať o tom manželovi, veď s ním žila už niekoľko rokov a nie nejakej babe, priateľke len zo súcitu.... A manžel je asi správny chlapík, hoci vie, že ho ona nemiluje tak ako on ju, potom, čo mu povedala priateľka, ju má asi radšej a mnohé sa vysvetlilo. PS: čo je to priateľstvo zo súcitu, neviem, ale takej "priateľke" by som sa okamžite poďakovala raz navždy a nikdy viac ju nevidieť, veď priateľstvo je niekdy viac ako láska a trvá od školských čias doteraz! Ak autorka po dlhoročnom manželstve nenašla ani trochu "lásky" pre svojho muža a je s ním len preto, že je jej dobre, na to nemám slov... Ale váš názor rešpektujem, aj keď s ním nesúhlasím, o tomto je diskusia. A pekný víkend....vraj príde zimuška a napadá sneh.

 • Eva 02.02.2018, 10:03

  ako môže niekto napísať že tá priateľka neurobila nič zlé..zverila sa jej s najvnútornejšími pocitmi..to malo byť pre ňu sväté..pokúsila sa zničiť to čo fungovalo..čo že ho nemilovala ..očividne ho ľúbila, rešpektovala, chovala sa ako dobrá manželka...koľko vydrží vášnivé milovanie vo vzťahu? pár rokov? nakoniec je to o rešpekte a úcte a láske ale inej ako na začiatku..ešte že to tej ženskej nevyšlo..chlap mohol mať vedľa seba nenávistnú harpyu ktorá by zradila čokoľvek len aby dosiahla svoje

 • uprimnost 02.02.2018, 09:15

  evelina ty si dobre trafena, ta zena jasne pise, ze ju brala ako kamaratku a svojho manzela sice nemilovala, ale zili spokojne, ani ho nepodvadzala. To, ze mu nepovedala ako vyrastala, bola jej vec, nijako mu tym neublizila, ked sa dokazala k nemu chovat pekne. Je mnoho ludi, ktori partnerom neustale vyznavaju lasku a za chrbtom ich podvadzaju a klamu. Co je lepsie? Zit s partnerom v ucte a s pocitom, ze bez neho zit nemozem a neviem a vlastne to je laska, to ze necitila nejaku vasen o ktorej si myslela, ze je prava laska, ved ta aj tak casom vyprcha.....

 • Iveta 01.02.2018, 20:23

  Treba si aj položiť otázku, či človek v situácii, kde celé svoje detstvo nepočul slová mám ťa rád, dokáže lásku identifikovať. Podľa mňa zaľúbená je, no si to ani neuvedomuje. Pokiaľ by to bola bezcitna mrcha, tak pochybujem, že by ten sľubovaný rozvod uhrala. Ona ho ľúbi, istým spôsobom určite. A úprimne, takéto manželstvo vydrží viac ako u zamilovanych, ktorí si lásku vyznávajú každú hodinu. Láska nie je o slovách, ale o správaní sa jeden k druhému!

1 2 >

Pridať komentár