VIDEOTIP Najlepšie hranolky musíte vypražiť dvakrát. Stojí to však za to

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Príprava ideálnych hranoliek zaberie dosť času, no výsledok potom stojí za to

Každý, kto ich skúšal robiť doma vie, že pripraviť pekne prepečené a zároveň chrumkavé hranolky je zložitejšie, ako sa zdá. Príprava ideálnych hranoliek zaberie dosť času, no výsledok potom stojí za to.


Postup: Zemiaky si pripravte na požadovaný tvar a nechajte aspoň 4 hodiny odležať vo vode. Tak odstránite zo zemiakov prebytočný škrob. Následne ich osušte kuchynskými utierkami a na vysokej teplote dajte do oleja na 3-4 minúty. Nechajte odkvapkať a mierne vychladnúť. Potom vypražte ešte raz a to 4-5 minút, čo hranolkám dodá chrumkavosť. Vyberte z fritézy či panvice, nechajte odkvapkať a posoľte morskou soľou.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (1)

  • evelina 08.02.2018, 16:23

    Hranolky vo fritéze nerobím už dosť dlho, lepšie nám chutia upečené v trúbe... zemiaky nakrájané na asi centimetrové hranolky zalejem horúcou vodou z rýchlovarnej kanvice, pridám soľ a nechám postáť asi 10 minút, potom vodu zlejem. Do misky dám dve PL oleja, soľ, koreniny ako červená paprika, kari, čerstvo mleté čierne korenie, tymián, drvená rasca a pridám ocedené hranolky, dobre premiešam a vysypem na plech s papierom na pečenie tak, aby boli hranolky len v jednej vrstve. Posypem ich troškou strúhanky a pečiem do chrumkava pri 180oC. Takto robím aj zelerové a cviklové (tie posýpam aj feniklom). K tomu omáčka z kyslej smotany, jogurtu a cesnaku... dobrú chuť !

1

Pridať komentár