Pravdivý príbeh: Po rozvode som našla životnú lásku, odmieta však moje deti

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

S bývalým manželom Martinom sme sa brali veľmi mladí. Ja som mala osemnásť rokov, on o niečo viac. Bolo to dávno, doba bola iná a mysleli sme si, že už vieme, čo od života vlastne chceme. Keby som len vedela, ako hlboko sme sa mýlili.


Martin po čase rozbehol vlastný biznis a po finančnej stránke nám nič nechýbalo. Vyhovovalo mi, že som nemusela pracovať, pretože som mohla tráviť všetok voľný čas s deťmi. Stala sa zo mňa žienka domáca a naším dvom deťom som chcela dať všetko, čo potrebujú.

Niečo mi však začalo chýbať. Uvedomila som si, že žijem v stereotype, ktorý ma ubíja. Nemala som priateľky ani prácu, pri ktorej by som sa odreagovala. Martin bol pracovne vyťažený a nemali sme na seba takmer žiaden čas.

Moja láska k nemu sa pomaly vytrácala. Úplne sa mi odcudzil a nič som k nemu necítila. Jeho dotyky mi začali byť nepríjemné a jeho vyznania lásky dotieravé. Už som mu viac nemohla lásku opätovať.

Povedala som mu to, no on sa s tým nedokázal zmieriť. Stále na mňa naliehal a chcel, aby som si plnila manželské povinnosti. Ja som však ďalej nemohla. Kvôli tomu, že to netoleroval, som bola nútená po osemnástich rokoch manželstva podať žiadosť o rozvod a odsťahovať sa.

Deti už boli našťastie veľké a vysvetlila som im to. Presťahovali sme sa do iného mesta a snažili sme sa začať odznova. Pre mňa to však bolo veľmi ťažké, keďže som nikdy nepracovala a zrazu som musela platiť všetky výdavky úplne sama. Navyše som v meste nikoho nepoznala a nemala som nikoho, s kým by som sa mohla porozprávať.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Po trpkom sklamaní som nakoniec našla lásku - na ulici


Mojou oporou sa stala moja mama, ktorá mi veľmi pomohla a požičala mi peniaze na to, aby som si otvorila kadernícky salón. Cítila som sa opäť šťastná. Postavila som sa na vlastné nohy a nemusela som byť na nikom závislá. Spoznala som nových ľudí a našla si nové priateľky.

Mala som aj zopár vzťahov, no žiaden z nich nevydržal viac než mesiac. Až kým som sa nedala do reči s jedným susedom. Bol veľmi milý, no o dvanásť rokov mladší. Myslela som si, že to nebude fungovať, on na mňa však naliehal a presviedčal ma, že som presne to, čo potrebuje. Zrelá a skúsená žena.

Do Jura som sa zaľúbila veľmi rýchlo. Lichotilo mi, že ma chce niekto mladší a po rokoch som opäť cítila lásku, vášeň a vzrušenie. Náš vzťah fungoval mesiace ako hodinky. Stretávali sme sa, vozil ma do práce a ja som nevidela dôvod, prečo by som ho nemala konečne zoznámiť aj s mojimi deťmi.

Juraj však na prvom stretnutí s deťmi úplne pohorel. Bol iný, ako keď sme spolu a chvíľkami som mala pocit, že to nie je on. Bol ako vymenený - neskutočne odmeraný a tváril sa urazene. Dal nám všetkým najavo, že chce mňa a nie moje deti.

V hlave mi začala blikať kontrolka, že niečo nie je v poriadku. Moje deti sú moja súčasť a nechcem byť s niekým, kto ich nemá rád. Snažila som sa preto o rozhovor a vysvetlenie. Dočkala som sa nepríjemnej skutočnosti.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Juraj sa priznal, že nevie zniesť, že už mám dve deti. Vraj ma veľmi miluje a keď si predstaví, že som dala deti inému mužovi, cíti sa príšerne. Nevedela som, čo mu mám povedať, pretože túto skutočnosť už nezmením. Nakoniec som sa odhodlala a vysvetlila som mu, že ak svoju žiarlivosť neskrotí, je medzi nami koniec.

Problém je v tom, že sa veľmi ľúbime. Funguje medzi nami niečo nadpozemské, čo nevieme vysvetliť. Nevieme bez seba žiť a s istotou viem povedať, že Martina som neľúbila ani z tretiny tak, ako teraz Juraja.

Chcela by som sa za Juraja vydať a mať s ním ešte jedno dieťa. Je láskou môjho života a ja už nemám veľa času na to, aby som to stihla. On však tieto veci odmieta, pretože sa na to ešte necíti. Veľmi ma to zraňuje, pretože si asi neuvedomuje, že ak nebudeme mať dieťa teraz, tak už nikdy.

Netuším, čo s nami bude. Niekedy mám pocit, že náš vzťah nie je normálny. Cítim, že ten veľký vekový rozdiel nie je až tak bezproblémový, ako sme si mysleli. S Jurajom zmýšľame v niektorých veciach úplne rozdielne. A to nie je dobre.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (15)

 • pro Alenu 15.02.2018, 10:38

  Proc by mel milenec (chapej spravne slovo milenec) poznavat milenky deti a nebo je mit dokonce rad. Jemu jsou ukradeny, on chce babu do postele, ostatni jde stranou. Mam znamou, pestuje si sveho milence roky a nezna se s jeho detmi ani on jeji. mam na mysli jiz velke potomky. je-li tam seznameni i s jejimi detmi, uz jde o vztah. pokud je pouze milenecky, netahat do toho nikoho z rodiny. Mira

 • Alena 15.02.2018, 09:12

  Neviem prečo vadí, že má žena mladšieho ako je ona. Keby to bol muž a mal mladšiu milenku, tak je to ok. Čo by mi však vadilo, že nechce akceptovať moje deti. Keby tak bývali spolu - s deťmi sa nebude stretávať? Alebo tajne? Taký vzťah nestojí za nič.

 • amata 08.02.2018, 19:19

  Tá žena a jej hlúposť znervózňuje : 1. nepracovala a ani si nevážila muža, ktorý ju nenútil pracovať, od dobroty ho aj prestala mať rada(proste si zaslúži karmické zaucho) 2.milenec mladší o 12 rokov( to je len na chvíľu, pokým funguje intimita) 3. rieši jeho lásku k jej deťom. Myslím si, že on skôr niečo hrá,lebo preháňa. Určite sa mu páči jej dcéra.A tým, že akože žiarli na to, čo sa nedá zmeniť,že mala deti s iným mužom, vlastne vymýšľa hlúposti, čiže niečo zakrýva, a to je sympatia k jej dcére.Asi sa zľakol sám seba.(veď to nie sú malé deti, netreba ich vychovávať, tak prečo také neprijatie?)

 • Eva 08.02.2018, 19:13

  Presne ako píšete. Keď ma požiadal mladší o číslo, odpovedala som že nechcem dieťa. Myslela som tým že nechcem za manžela dieťa. On to pochopil tak že nechcem sa starať o jeho dieťa a viac sa ma to už nepýtal, čím veľmi u mňa stúpol. Wow! Chlap ktorý sa stará o svoje dieťa! Aj keď teda dieťa pravdepodobne žilo s matkou, ale ten otec o neho dbal. Akurát škoda že bol taký mladý. Prajem mu aby našiel takú úžasnú aký je on.

 • anonym 08.02.2018, 17:24

  Ako pardon, ale ked niekto odmieta moje deti, tak nebudem tak naivna ze toho halzla nazvem laskou svojho zivota.

 • luba 08.02.2018, 14:06

  vzdyt pises, ze deti boli nastesti velke, po rozchodu s byvalym. tak o co ti jde, neplet je do tveho vztahu. nepotrebujes uz chlapa na pomoc s jejich vychovou. nech si ho na pekne chvile, když ho tak milujes, ty zalaskovana. tak jako on ma tebe na radovanky. vsak tvi potomci mají sveho otce, nepotrebuji lasku od tvého milence prece. predstavila jsi jim ho, nejevi zajem tvůj mladoch o ne, tak at ani oni ho neberou, vykaslou se na nej. tva vec jak si zivot udelas. jeste zaplaces. mu zestarnes, pak se poohledne po mladsi.

 • niekto 08.02.2018, 12:02

  a tak, možno to ešte dobre dopadne :-)

 • Martin 08.02.2018, 11:43

  Mladý si je vedomý že za 10 rokov bude mať ona 50 .... Chce len dobrý milostný príbeh ale dieťa s inou....

 • evelina 08.02.2018, 11:25

  Zle vymyslený a nenormálny príbeh !!! Naivná hlúpa žena (38), mladý nadržaný muž (26) a takmer dospelé deti ktoré on vraj "odmieta" (19, 18). Navyše, ženská ktorá nikdy nepracovala, zrazu má na to, platiť byt a živobytie v inom meste.... Len aby si mladý nezačal s dcérou, to len bude nadpozemské ... a zazvonil zvonec :))))

 • adamko 08.02.2018, 11:00

  Nemusíš si hneď hľadať novú lásku, keď chceš zažiť šťavnatú *****. Potom nikto nebude odmietať Tvoje deti. pouvažuj nad tým Elemíra.

1 2 >

Pridať komentár