Pravdivý príbeh: Nepotrebujem muža, mám priateľku, s ktorou môžem robiť všetko

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

S Martinou sa poznáme už celé veky. Navštevovali sme rovnakú škôlku, základnú školu aj gymnázium. Učiteľky nás neustále rozsádzali. Keď sme my dve pokope, nevedia sa nám zavrieť ústa.


Sadli sme si od prvého momentu a prežívame spolu všetko pekné a aj to zlé. Nie každá žena má to šťastie a preto si naše priateľstvo veľmi vážim. Mať po boku človeka, ktorý vám pomôže vždy, keď to potrebujete, je na nezaplatenie.

Hovorí sa, že skutočný priateľ je ten, o kom hovoríš pekne aj poza jeho chrbát. U nás to platí stopercentne. Na Martinu by som nemohla povedať jedno krivé slovo, pretože bola pri mne vždy, keď som ju najviac potrebovala. Vie o mne všetko. Pozná každé moje tajomstvo a ja jej. Stojíme pri sebe, nech sa deje čokoľvek.

Prežili sme spolu už hádam všetko. Hrali sme sa s bábikami, chodili sme spolu na tanečnú, preniesli sme sa cez prvé zlomené srdcia i vážne problémy, ku ktorým patrí napríklad aj to, že Martinin otec bol alkoholik. Nemala to v detstve kvôli tomu ľahké a veľakrát sa stalo, že keď sa jej otec opil a bol agresívny, mama ju poslala prespať k nám. Ráno sme šli spolu do školy.

V dospelosti prišli ďalšie kruté udalosti, ktoré však naše priateľstvo ešte viac utužili. Maťa bola svedkom aj môjho rýchleho manželstva s Petrom, ktorého som spoznala na diskotéke. V ten osudný večer som sa súrne potrebovala odreagovať a Peter tiež. Slovo dalo slovu a skončili sme u neho doma.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Pravé kamarátstvo prežije všetko - len treba byť úprimný


Bola to láska ako hrom, bohužiaľ, tak rýchlo ako prišla, tak aj odišla. Najväčšou chybou bolo, že som sa za Petra po krátkej známosti aj vydala. Veď som ho vôbec nepoznala a tak to aj dopadlo. Mesiac po svadbe som sa dozvedela, že ma Peter podvádza. Cítila som obrovské poníženie a bolesť.

Po roku manželstva som teda požiadala o rozvod. Cítila som sa hrozne. Nemohla som sa svojej rodine pozrieť do očí. Rodičia mi vyčítali, že som ich sklamala, no nechápu, že najviac som sklamala samú seba. Už navždy si budem niesť status rozvedenej ženy, ktorý beriem ako životnú prehru.

No aj v tejto chvíli ma z depresií a sebaľútosti vytiahla moja priateľka a jej skvelá povaha. Tvrdila, že niekto má šťastie v láske a ja mám zase šťastie v iných veciach. Nuž, ona mala šťastie vo všetkom. Vydala sa hneď po škole a má štyri krásne deti. Niekedy ma pochytia kadejaké závistlivé myšlienky, keď vidím, aká je šťastná. Vždy sa ich snažím rýchlo zahnať.

Vďaka Mati som nikdy nemusela premýšľať nad tým, kto so mnou pôjde na dovolenku alebo cvičiť. Maťa zase nemusí premýšľať nad tým, kto jej postráži deti, keď idú s mužom na ples alebo kto jej pomôže nakúpiť.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Sme si nápomocné a naše stretnutia mi doslova dobíjajú baterky. Ak som unavená a zdeptaná zo života, zavolám Martine a ona mi s jej humorom a charizmou vždy zdvihne náladu. Niekedy to až nechápem, kde sa v jednej žene berie toľko energie.

Má nekonečne veľa povinností, no napriek tomu je plná optimizmu a práve vďaka tomu sa stala mojim najväčším vzorom. Vďaka nej som pochopila, že muža po svojom boku nepotrebujem. Jediné, čo mi chýba, sú deti. Som však tetou jej deťom, ktoré mi vynahrádzajú lásku vlastných.

Myslím si, že jedna dobrá priateľka nahradí sto povrchných známostí. V priateľstve totiž nejde o kvantitu ale kvalitu. Martinu nechcem nikdy stratiť, pretože bez nej by som bola v živote úplne stratená. Len ona ma drží nad vodou v najhorších chvíľach, keď už neviem ako ďalej.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (18)

 • Stano 01.03.2018, 07:54

  Ako môže fungovať kamarátstvo dvoch báb, kde jedna je vysmiata, plná humoru a optimizmu a druhá je troska, ktorá stále potrebuje útechu. Koľko je takých článkov o silných priateľstvách dvoch báb, ktoré na seba začnú žiarliť pri prvej známosti s chlapom a potom si ho snažia prebrať. Vôbec by som sa v tomto článku nečudoval, ak by ju ten jej "manžel" podvádzal s tou jej kamarátkou. A kto už len potrebuje mať takýto prívesok, tá jej kamarátka ju nepotrebuje, lebo má vedľa seba chlapa a deti a takto má všetko pri sebe čo potrebuje. A tiež si myslím že pani autorku tá jej kamarátka využíva na stráženie detí. Veď komu je na čo taký človek, čo len vyplakáva a stále potrebuje nejakú podporu. Zase opakujem, že treba nájsť chlapa a dať na adamkove rady.

 • rika 25.02.2018, 22:01

  tak to je naozaj na psychiatriu, všetky tieto úvahy o vymyslenom príbehu... Ach Bože, zasa strata času!

 • amata 23.02.2018, 17:23

  No titan, asi sa tam my dvaja stretneme. Len nie som istá, že tú liečbu potrebujem ja.Keď niekto nemá argumenty, tak všetkých naokolo znevažuje a posiela sa liečiť.Často je to u psychopatov bežná taktika.

 • TITAN444 23.02.2018, 13:56

  ...už som ticho ako muška:)

 • haha 23.02.2018, 13:09

  titan, uz dej pokoj, se tu chechtam.

 • TITAN444 23.02.2018, 13:02

  AMATA - vieš že patríš na psychiatriu? Ale asi nevieš, lebo keby si to vedela tak už tam si dávno.

 • Ferasi 23.02.2018, 12:15

  Ozaj vsetko? Nepotrebuje chalapa? Takze uz aj spolocne deti mozu mat? Dalsi tendencny clanok.

 • kdepak 23.02.2018, 11:00

  amata, dobra kamaradka nesupluje nevyplnuje diru k pravemu normalnimu ziti. muze byt vrbou, ku pomoci, zasmat se spolu, mit pro sebe (jedna pro druhou) pochopeni. ale baba pro babu nenasadi zivot, nepujde svet kraj. pokud tahle nana není do ni zamilovana.. jinak dela vdane kamarádce křena! chlapa partnera pro zivot, kamoska nikdy nenahradi! nestesti v tomto vztahu zit (ve trech) a ubijet se. jen si neco nalhava. neni takto stastna.

 • Ayra 22.02.2018, 20:47

  Pijavica s utajovanymi lesbickymi sklonmi

 • amata 22.02.2018, 16:22

  A ja si myslím, že niet nad babinec. Terajšie samovraždy dievčat sú preto, lebo v dnešnej sexistickej dobe,( keď dievčatá vidia jedna v druhej len konkurenciu a predbiehajú sa v upútavaní chlapcov), dievča tak nemá žiadnu blízku dušu. A to je fakt pohroma.Dobrá kámoška je lepšia ako psychiater aj ako egoistický muž.Dobrá kamarátka je výhra v lotérii.

1 2 >

Pridať komentár