Chyby, ktoré narušia aj stabilné manželstvo: Odložte prácu, venujte sa polovičke

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Robíte v manželstve nejakú z týchto chýb?

Občas sa vo vzťahu nevyvarujeme chybám, ktoré dokážu narušiť aj dlhé roky stabilné manželstvo

V dnešnej dobe rozvodovosť mierne klesá, no stále je alarmujúca. Ročne sa rozpadne niekoľko tisíc manželstiev. Rozvodom končí približne každé tretie z nich. K najčastejším príčinám patrí nevera, nedostatok pozornosti, workoholizmus, klamstvá či žiarlivosť. Viete, ktorým chybám by ste sa mali v manželstve vyhnúť?


Neustále sa partnera pokúšate zmeniť

Ste spolu už nespočetne veľa rokov, no aj napriek tomu sa neustále pokúšate svoju polovičku zmeniť. Ešte stále ste si nezvykli na to, že občas preháňa, nedvíha telefón alebo namiesto varenia si radšej pozrie televízor. A tak vznikajú každodenné hádky kvôli maličkostiam, ktoré za to ani nestoja. Pochopte, že vašu polovičku musíte mať radi takú, aká je. Nemeňte ju. Radšej nájdite kompromis, ktorý vyhovuje obom. Obaja máte svoje chyby a mali by ste sa ich naučiť rešpektovať.

Žiarlite a upodozrievate

Žiarlivosť nie je ničím výnimočným ani u dlhoročných manželov. V dnešnej dobe plnej sociálnych a zoznamovacích sietí buduje občas podozrenie len založenie účtu. Ľudia v strednom veku chcú kráčať s dobou a preto je u nich často Facebook či Instagram úplnou samozrejmosťou.

Ak ste človek, ktorý sa od takýchto sietí dištancuje, môžete sa cítiť ohrozený. Na rad prichádza kontrolovanie správ a spozornenie pri každom pípnutí mobilu. Nerobte to! Dôverujte partnerovi a nemajte pred sebou tajomstvá. Nekontrolujte mobil, ale na rovinu sa opýtajte, s kým si vaša polovička píše..


Mohlo by vás zaujímať: Najväčšie radosti a strasti manželstva: Čo prevláda v tom vašom?


Klamete

Hovorí sa, že pravda vždy vypláva na povrch a určite ste si už stihli všimnúť, že to tak skutočne je. Klamstvá sa v manželstve nevyplácajú aj keď ide o čokoľvek malé alebo nepodstatné.

Buďte úprimní a to za každých okolností. Nielenže neohrozíte svoj vzťah, ale ľudia budú poza váš chrbát rozprávať, že vás majú radi kvôli vašej úprimnosti. Namiesto toho, aby hovorili, ako vás nemôžu ani cítiť, lebo ste klamár.

Pracujete príliš veľa

Ak vás vaša práca baví a napĺňa, je to super. Nie hocikto to v dnešnej dobe môže povedať. No byť v práci dlho do noci na úkor vašej rodiny, nie je dobre. Práve workoholizmus a nevera sú najčastejšou príčinou rozpadu manželstiev.

Práca a rodina musia byť vo vyváženom vzťahu. Ak po dlhom dni prídete domov a váš mobil neustále vyzváňa, nečudujte sa, že je vaša polovička poriadne rozčúlená. Ak sa navyše vyhýbate sexu pretože ste unavení, nespeje to k ničomu dobrému.

Neustále vyťahujete staré hriechy

Nech sa medzi vami stalo v minulosti čokoľvek, už to nevyťahujte. Staré hriechy by mali zostať zabudnuté a nemali by sa pri každej hádke vyčítať stále dookola. Na partnera to môže pôsobiť frustrujúco, keďže je to niečo, čo už jednoducho nedokáže zmeniť. Nežite v minulosti, ale pozerajte sa do budúcnosti. Uvidíte, že budete oveľa štastnejší.


Mohlo by vás zaujímať: Aj pre toto sa ľudia rozvádzajú: Dôvody, nad ktorými budete krútiť hlavou


Ste sebeckí?

Sebeckosť je vo vzťahu veľmi zlá vlastnosť. Ak sa neustále pozeráte len na to, čo chcete vy, smerujete ku krachu manželstva. Vzťah je o dvoch ľuďoch a preto sa treba vždy o každom rozhodnutí porozprávať.

Kúpa auta, elektroniky či spoločná dovolenka, to všetko by nemalo byť výsledkom toho, čo chcete vy, ale po čom túžite obaja. O všetkom by ste mali rozhodovať spoločne.

Nevera je najhorší podraz

Nech si myslíte čokoľvek, nevera je v manželstve najhorší podraz. Aj keď si v duchu hovoríte, že to urobíte len raz alebo sa to jednoducho nechtiac pritrafilo a už to nezopakujete, urobili ste hroznú vec. Väčšina takýchto prešľapov praskne, pretože vás niekto videl alebo sa priznáte sami, pri úprimnej chvíľke, keď to už viac nevydržíte tajiť. Vtedy sa musíte pripraviť na najhoršie.


Ktoré veci narušili alebo narúšajú vaše manželstvo? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (4)

 • tanas 31.07.2018, 07:45

  Ten, s ktorým som sa zamiloval, použil svoju zraniteľnosť ako príležitosť na ponižovanie, potrestanie a poníženie ma. Stal som sa jeho emocionálnym otrokom. Zneužil ma. Odchádzal som. Moje vnímanie sveta, ľudí, lásky úplne rozbité. Zneužitie ukončilo to, čo zostalo na mojom srdci. Racionálne som vedel, že je zneužívajúci. Emocionálne som ho miloval a myslel som si, že ho môžem opraviť. Myslím na neho po celý čas, ale nehovorí ku mne. Bol som tak zaťažený intenzívnym strachom, že som bezcenný a nikdy nebude cítiť lásku znova kvôli tomu, na čom som bol vystavený osobou, ktorú som miloval ako nikto iný v najhoršom možnom čase môjho života, že nemôžem uveriť, že život môže byť niekedy taký bol predtým. Poškodilo ma to a zradilo ma toľko, že sa obávam, že nikto nebude mať záujem o niekoho s takou bolesťou. Každá protilátka na situáciu - pitie, sex, rozprávanie, jesť - vytvára ďalšiu vrstvu problémov, aby ste sa vyhli, ale všetko, čo chcete, je niečo, čo by ho mohlo zabrániť. tak keď sa bolesť stala neznesiteľnejšou, musel som sa obrátiť na Dr.Chamberca o pomoc pri online kúzlach a keď som o ňom viac prečítal a zistil, že je najsilnejším kňazom v Ázii, cítil som úľavu a získal som odvahu aby vyskúšal svoje kúzla. povedal mi, že môj manžel sa vráti domov s tým, že 100% miluje mňa a deti a že moja rodina sa znova znova zotaví po tom, čo mu na neho zapíše. najväčší zázrak, aký som kedy videl, bolo to, že o 24 hodín neskôr po jeho odovzdaní kúzla mi manžel povedal, že mi je ľúto, že ma nikdy neopúšťal a tiež mi povedal, ako mi chýbalo. a tak sa vrátil späť domov s mocou tohto kouzelníka Dr.Chamberca. Boli sme spoločne žijúci v pokoji a miloval ma bezpodmienečne potom, čo som zažil kúzla Dr.Chamberca. môžete ho tiež kontaktovať pre podobné problémy pri riešení vášho problému E-mail: chamberc564@yahoo.com

 • Peter 19.03.2018, 23:43

  Nezabudnite, že ak sa raz zmení definícia manželstva na iný vzťah ako jedného muža a jednej ženy, tak už sa moc nebudete musieť nad takýmito vecami zamýšľať. Aj keď to nerozbije Vaše manželstvo, bude to jeho pošliapaním asi tak ako leby vás niekto znásilnil k nevere. Niektorí z vás si možno budú klásť otázky typu: “Má naše manželstvo zmysel ak aj “Jožo a Dežo” sú akože rovnako manželia?” A podobne... Ináč super článok, aspoň niekto dnes uvažuje zdravo. Idem sa pritúliť k tej mojej. Dobrú noc!

 • g.soky 11.03.2018, 23:34

  a to mu začalo vadiť až po 40 rokoch ?

 • Zuzana Korkova 11.03.2018, 16:47

  Rozvi,edla som sa pre neveru muža,a pre nedostatok času pre neho,pre pracu,ktorej som sa upisala,robila robila,robila ,tak sa mi cela rodina po 40 rokoch rozbila,Potreboval niekoho pri sebe,ja som zabezpečovala rodinu,tak som na to doplatila,začal ,hladat striedat,tak som po 40 ročnom manželstve ,sa zozviedla.

1

Pridať komentár