Pravdivý príbeh: Odpustil som manželke neveru, pretože ju veľmi milujem

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

S Martinou sme manželmi už osemnásť rokov. Poznali sme sa odmalička, pretože naši rodičia boli dlhoroční priatelia. Ako deti sme sa hrávali na schovávačku, no a v puberte náš kamarátsky vzťah prerástol do veľkej lásky.


Bola to žena mojich snov. Nádherná, múdra a veľmi milá. Všetci kamaráti mi ju závideli i keď to nebol dôvod, prečo som si ju vzal za ženu. Zobral som si ju pretože som vedel, že je pre mňa tá pravá.

Brali sme sa relatívne mladí. Ja som mal len dvadsaťpäť a Maťa mala dvadsaťtri. Bolo to tesne potom, čo skončila vysokú. Chceli sme počkať, kým si dokončí školu a dohodli sme sa, že si rodinu založíme až neskôr.

Ešte kým sme nemali deti, chodili sme sa cez víkend dosť často zabávať. Martina zavolala jej kamarátky, ja zase kamarátov a vždy sme sa zišli v hojnom počte a užívali sme si do rána. Hovorili sme si, že pri deťoch už na takéto aktivity nebude čas, takže sme sa snažili zo slobody vyťažiť maximum.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Žene som neveru odpustil, ale kamarátovi zradu nie


V jeden podobný večer mi kamarát Jaro šplechol do tváre, že mi Martinu dosť závidí a že aj on by chcel takú krásnu ženu. Spýtal sa ma, či by mi vadilo, keď si s ňou trocha užije. Jemu sa vo vzťahoch nedarilo, no ani to mu nedávalo právo povedať niečo také, akoby sa nechumelilo.

Po tejto otázke som ostal ako obarený, no on sa začal smiať a snažil sa celú situáciu obrátiť na žart. Mne to však smiešne neprišlo, pretože som dobre vedel, že nie je práve najlepší charakter. Určite by mu nerobilo problém vyštartovať po kamarátovej manželke. Bol slobodný a bolo mi jasné, že mu nič nebráni v tom, aby to urobil.

Martine som o tom ešte v ten večer povedal. Mal som zlú predtuchu, takže som ju chcel varovať, nech si na neho dáva pozor. Chcel som, aby bola pripravená na to, že za ňou môže prísť a obťažovať ju. Povedala, že sa nemám čoho báť, že by ma nikdy v živote nepodviedla.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Dostal po nevere druhú šancu, ale na milenku sa nevie vykašľať


Nasledovali mesiace boli pre mňa veľmi ťažké. Bál som sa. Martine som veril, no neveril som Jarovi. Jeho spoločnosti som sa istú dobu vyhýbal. Chvalabohu sa nič nestalo a moje obavy po čase vypršali.

Prešli roky a my sme žili ako každý iný manželský pár. Narodili sa nám dve dcéry a snažili sme sa poctivo pracovať, aby im nič nechýbalo. Nikdy som neoľutoval, že som si Martinu zobral a stále som si bol istý, že je to moja osudová láska.

V jeden večer sme sa s Martinou trochu pripili. Deti už spali, bol piatok a ako vždy takto po práci sme si otvorili fľašu vína. Alkohol nám rozviazal jazyky a obaja sme sa rozrozprávali o tom, čo nás trápi, čo chceme zmeniť a tak podobne.

Martine som povedal, že som neskutočne šťastný, že ju mám. Že je moja láska a nechcem ju nikdy stratiť. A že keď vidím iné páry, ktoré sa vzájomne podvádzajú a klamú, som strašne rád, že my takí nie sme.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Martina sa v tom momente ľútostivo rozplakala. Najprv som nechápal, no potom sa mi zdôverila, že sa s Jarom vyše roka stretávala v jednom hoteli. Vraj jej povedal, že ju miluje. Balamutil ju nech sa rozvedie a prisahal jej, že sa o ňu postará lepšie ako ja.

Tento pocit zrady neprajem ani najhoršiemu nepriateľovi. Zahmlilo sa mi pred očami. Mal som chuť kričať, no nevydal som ani hlásku. Nešlo mi do hlavy, že som si nič nevšimol. Vedel som však, že kvôli dcéram sa rozviesť nemôžem. A takisto som vedel, že Martinu milujem.

Odprisahala mi, že sa to už nikdy nestane. Videl som, že to myslí úprimne. Ľutovala to a vedela, že to bol najhorší prešľap aký urobila. Povedala, že sa bude viac snažiť a naše manželstvo musíme zachrániť.

Ubehlo pár mesiacov a ja som sa rozhodol, že Martine odpustím. Dohodli sme sa, že neveru nebudeme vyťahovať a pokúsime sa na ňu obaja zabudnúť. Ako keby sa také niečo nikdy nestalo. Nedovolím tomu úbožiakovi, aby rozbil naše manželstvo. 


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (18)

 • TITAN 22.06.2018, 13:42

  Úbožiak, slaboch, cvok atd.

 • mirek 07.05.2018, 11:14

  chlape zaťukej si na čelo, jsi do koho zamilovaný, do cuchty! podváděla tě!! a na hotelu! kvůli dcerám se nemůžeš rozvést? žvásty. umíš si dobře odůvodnit, jen abys s tou courou mohl zůstat. jak na ní dokážeš ještě vlézt? nepřipadáš si jak chudák?

 • https://podvedeni.webnode.sk na tejto stránke zistíte ako dokážete prekuknúť neveru Vašeho partnera alebo partnerky. Už viac trpieť nemusíte.

 • Lenka 30.03.2018, 14:37

  Chlapi takto bežné podvádzajú svoje ženy, len o tom mlčia . Urobila chybu , že mu to prezradila. On ju skutočne miluje, ona jeho nie. Kto nevie žiť v manželstve, nemá sa ženiť, vydávať. Má zostať slobodný, užívať si život...alebo žiť vo dvojici...ako sa hovorí " nadivoko".

 • reviewer 30.03.2018, 10:07

  cele jeden nezmysel..

 • Ayra 29.03.2018, 21:50

  Tak to vacsinou byva, ked sa dvaja ludia vezmu ako panna a panic. Po case pride vek, ked si jeden z nich zacne mysliet, ze mu v zivote nieco uslo a tuzi vyskusat aj ineho sexualneho partnera. Mala som presne taku spoluziacku. No plati to rovnako pre muzov aj pre zeny. Ludia by sa mali rozhodnut pre manzelstvo az vtedy, ked maju s cim porovnavat. Pre debilkov, ktori ma hned obvinia z podporovania promiskuity, iba skonstatujem, ze toto o promiskuite nie je. Je to o tom, byt si uplne isty sam sebou a tym co clovek chce. Ked niekto je cely zivot iba kuracie maso, nech sa nik necuduje ze mu po 10 rokoch zacne liezt hore krkom a vrhne sa po niecom inom, ako hladny pes po slanine

 • amata 29.03.2018, 18:32

  Dávam tomuto vzťahu krátku trvácnosť. Nevera zožiera ako nádor. Určite sa jej bude chcieť pomstiť a vráti jej to s úrokom. Netreba si zahrávať s ohňom.O tejto žene by som najradšej napísala niečo vulgárne, ale zdržím sa, kvôli slušným ľuďom, ktorých je na Slovensku chválabohu dosť.

 • Stano 29.03.2018, 12:58

  Veď asi aj preto ho podviedla, lebo je zbabelý chudák, zaláskovaný jak baba a môže si s ním zametať. A ona potrebovala mať pri sebe chlapa. Ale aj tak by mala prísť o všetko. Je to trochu proti prírode, lebo ženy bývajú tie emocionálnejšie a zamilované a chlapi behajú za druhými, čo ale tiež neuznávam ale tak to je. A priateľov by som kompletne vymenil byť ním.

 • Jano 29.03.2018, 12:20

  Láska dvoch ľudí musí byť vždy opätovaná. Ináč sa môže stať, že ten kto miluje menej zneužije lásku vo svoj prospech. A ľahko si spočíta, že ak mi odpustí raz odpustí mi aj druhý krát.

 • evelina 29.03.2018, 11:38

  Rozmýšľam, kto z týchto dvoch je väčší kretén... on ju neskutočne miluje, ale rok si nevšimne, že ho podvádza a ešte jej potom dá "druhú šancu" a odpustí ??? a ona sa správa ako koza, ktorej bolo dobre a preto išla na ľad tancovať a popri dvoch deťoch (!) rok podvádzala manžela !!! Nevera sa neodpúšťa, ale keďže je stále do nej zaláskovaný a dve malé deti- tak "odpustil". Ale myslím si, že časom, keď deti podrastú a jeho tá veľká láska prejde, sa rozvedú...Podviedla ho s "akože kamarátom" to ho bude mátať do smrti !

1 2 >

Pridať komentár