VIDEOTIP Poctivé vyprážané kuracie stehná podľa Jamieho Olivera: Stoja za to

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Poctivé vyprážané kuracie stehná stoja za to!

Aj keď je svetoznámy šéfkuchár Jamie Oliver známy najmä tým, že pripravuje zdravé jedlá, aj on občas vstúpi do vôd poriadne vyprážaného a chutného mäsa. V jednom z jeho novších videí ukazuje, ako najlepšie vypražiť kuracie stehná. Chce to poriadnu dávku trpezlivosti a plánovania, no stojí to za to.


V prvom kroku si pripravil marinádu z čierneho korenia, bobkového listu, tymianu, 4 strúčikov cesnaku, 100 g soli, rovnakého množstva hnedého cukru a 400 ml vody. Túto kombináciu prevaril a nechal vychladnúť. Následne v nej cez noc marinoval kuracie stehná.

Tam sa však príprava na samotné vyprážanie nekončí. Po marinovaní totiž stehná vložil do zatváracieho vrecúška spolu s cmarom a nechal ich odpočívať v chlade ďalších 8 hodín.

Pred samotným vyprážaním si pripravil obal z 200 g múky a čajových lyžičiek sódy bikarbóny, kajenského korenia, mletej papriky, mletého cesnaku a čierneho korenia. Tieto stehná po vypražení následne vložil s tymiánom a trochou zvyšného oleja do rúry, kde stehná ešte zapiekol.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (3)

  • fero 22.06.2018, 09:12

    u nás v kuchyni varíme, aby sme sa dobre najedli a nie aby sme sa predvádzali v TV. Celý tento recept je ,,na prt" ( ako píše môj kamarát z Kláštora pod Znievom )

  • adamko 18.05.2018, 11:23

    Ešte tie poctivé kuracie stehná tak niekde kúpiť.

  • Olga 05.04.2018, 20:44

    Keby sme takto varili,tak príprava obeda by trvala nekonečne dlho a obedovali by sme namiesto nedele v pondelok-a to ešte nemáme prílohu podľa tohto kuchára.....viete čo? držme sa svojho rozumu a navaríme kvalitne a rýchlo rap-cap .....

1

Pridať komentár