Pravdivý príbeh: Manžel ma opustil kvôli mladšej, potom ma prišiel odprosiť

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Naše manželstvo s Petrom nebolo vonkoncom bezproblémové. Rád sa chodil zabávať a popíjať s mladšími kamarátmi. Dúfala som, že sa to po čase zmení a on dospeje, no nikdy sa tak nestalo. V štyridsiatke bol rovnako bezstarostný a detinský ako v dvadsiatke. Nedospel ani potom, čo sa nám narodili dvojičky.


Vzala som si ho však z lásky a preto som na rozvod ani nepomyslela. Nebol dokonalý, no milovala som ho. Mal aj dobré vlastnosti. Vždy ma vedel rozosmiať a takisto nemôžem povedať, že by mi nepomohol vtedy, keď som ho o to požiadala.

Jediné, čo mi na ňom prekážalo bolo, že ho zaujímala viac krčma a zábava s kamarátmi, ako rodina. Hovoril, že je mladý duchom a nemám sa ho snažiť zmeniť. Mal pravdu, veď to bolo to, čím si ma získal. Navrávala som si, že kým poctivo pracuje a prispieva na domácnosť, je všetko v poriadku.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Život nie je fér - manžel ma opustil, ale pre aký dôvod!


Po rokoch ma prestalo vytáčať to, že po robote ide najprv na pivo a až potom domov. Hovorí sa, že človek si zvykne na všetko a v mojom prípade je to úplná pravda. Prestala som sa rozčuľovať nad vecami, ktoré aj tak nikdy nezmením. Hlavné pre mňa bolo, že sme boli zdraví, mali sme kde spať a aj čo jesť.

V istom životnom momente som teda dospela do štádia, keď som sa zmierila s tým, že naše manželstvo bude navždy takéto. Myslela som si, že ma už ničím nemôže prekvapiť. Avšak hlboko som sa mýlila.

Peter sa šiel minulý rok v júli zabaviť s kamarátmi. Jeden z nich oslavoval narodeniny a zorganizoval obrovský žúr. To by, samozrejme, nebol Peter keby nešiel. Nevadilo mi to, povedala som si, že si aspoň upracem a keď deti zaspia, prečítam si dobrú knihu.

Môj drahý manžel sa však vrátil až na druhý deň ráno. Celú noc som sa mu snažila dovolať, pretože som sa strašne bála, že sa mu niečo stalo. Poznala som ho a vedela som, že to mohol prehnať s alkoholom a urobiť niečo zlé. Mala som však na mysli bitku alebo výtržnosti a nie to, že ma podvedie.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Všetok čas som venovala rodine, muž ma aj tak opustil


 

Peter prišiel opitý na mol. Ledva brblal. Nevládal sa ani vyzliecť. Padol do postele a zaspal. Zobudil sa až podvečer. Pred deťmi sme sa však hádať nechceli. Počkali sme, kým zaspia a potom sa začal náš vážny rozhovor. Povedala som mu, že som neskutočne nahnevaná, že si užíva život ako osemnásťročný a rodina ho nezaujíma.

Petrovi však bolo jedno čo rozprávam, spustil na mňa, že ja zaľúbený do nejakej mladej študentky. Vraj to trvá už dlhšie a nadránom prišiel preto, že u nej spal. Jeho argumenty boli tak hlúpe, až sa mi zatočila hlava. Veď vraj vidím, že sme úplne rozdielni. On sa rád zabáva a potrebuje pri sebe rovnakú uvoľnenú povahu. Ja som vraj upätá stará žena.

Petrovi som pobalila jeho veci a šmarila som mu ich pred dvere. Povedala som mu, nech si ide. O muža, ktorý ma tak hnusne podvádza, som aj tak nestála. Chvalabohu, nepatrím medzi ženy, ktoré sú na chlapoch závislé. Vedela som, že sa dokážem o seba i deti postarať aj bez jeho pomoci.

Po jeho odchode som cítila smútok aj úľavu. Rekapitulovala som celý náš vzťah. Premýšľala som, či mi priniesol do života viac dobrých alebo zlých vecí. Na jednej strane ma ťažil pocit, že ho milujem. Na druhej strane som sa cítila slobodnejšie.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Nevedela som, čo bude ďalej a radšej som nad tým ani nepremýšľala. O našom odlúčení som sa nikomu nezdôverovala, pretože som sa na to ešte necítila. Život to však opäť zariadil za nás a Peter sa po dvoch mesiacoch vrátil so sklonenou hlavou.

Bol ako vymenený. Bol to iný Peter, akého som poznala. Ospravedlňoval sa a povedal, že to bola najväčšia chyba jeho života. Videla som, že dospel a tie dva mesiace ho celkom zmenili. Zrejme pochopil, že takú ako som ja, nenájde. Kto iný by mu toleroval, to čo robí?

Bola som rada, že sa vrátil, i keď spočiatku som mu to nedávala najavo. Chcela som, aby trochu trpel a prežil to, čo som prežila ja, keď som ho vyhodila. Videla som však, že sa snaží. Ide to ťažko, ale postupne som mu začala odpúšťať. Celkom sa mi to nepodarí asi nikdy, ale táto epizódka ho tak zmenila, že sa opäť dokážeme radovať zo spoločného života.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (20)

 • Lilly 07.04.2018, 18:36

  Ubohy nestastny titan. Toto mu zena veru nemala urobit. Takzo zverejnit jeho preslap. Ta hanba. Chudak titan.

 • Stano 19.03.2018, 06:58

  Amata, každý nech si ničí život ako chce, je to každého osobná vec. Ale nech neničí život druhým. A niekto kto sa niekomu serie do vzťahu zničí ešte minimálne dva ďalšie. A ak sú už vo vzťahu aj deti, tak to už je silná káva.

 • amata 16.03.2018, 15:45

  Stano, to, o čom píšem, mám proste preskúmané a prežité.Myslím, že netreba odmietať staré biblické pravdy. Nevera, podvod na každom kroku...veď tí ľudia zrádzajú aj samých seba. Život pre túto chvíľu,pre intenzívny zážitok, môže mať príliš veľkú cenu. Pre chvíľku šťastia si proste môžme zničiť celý život. Dôvera sa naspäť získava ťažko.Ako rozbitá váza.Zlepíš ju, ale voda proste vytečie.(nechodím do kostola, nepotrebujem pred susedmi ukazovať svoju vieru).

 • Stano 16.03.2018, 13:43

  Karma, nekarma. Každý kto sa niekomu serie do vzťahu alebo do manželstva, by si od pána dotyčného zaslúžil dobre rozbiť papuľu. Ja osobne keď na to pomyslím tak tú chuť mám, aj keď sa mi to nestalo. A len prosím nevyťahujte ducharinu. Myslím že tento zákon moc nefunguje. Lebo nevier je naokolo plno bez ohľadu na náboženstvo. Naopak bez urážky, si mylsím že pánbičkári sú tí najväčší hriešnici, lebo vedia že kedykoľvek môžu ísť za hriechy do kostola na spoveď, vyspovedajú sa nejakému farárovi, ktorého to nezaujíma a myslia si že sú čistí ako ľalia a skutok sa nestal. Zase hovorím, zobudte sa.

 • amata 16.03.2018, 13:32

  Titan, asi to fakt platí individuálne. Ani ja si o súčasných ženách nerobím žiadne ilúzie. Tá, ktorá je schopná zničiť rodinu pre vlastné šťastie si zaslúži len to, aby sa jej to vrátilo. Proste ženatý muž by mal byť pre ženu tabu, lebo si koleduje o karmu, ale platí to aj pre mužov. Rozbiť rodinu, je proste ťažký hriech.Nezoberieš manželku blížneho svojho... je to duchovný zákon a funguje.

 • TITAN444 16.03.2018, 11:25

  amata - to že muži majú zdravý rozum je všeobecne známe. Ale prečo ho nemáte aj vy, ženy? Ešte viac by sa ti odľahlo.

 • amata 16.03.2018, 09:36

  Stano, súhlasím s každým jedným slovom, ktoré si napísal.Až mi odľahlo, že sú aj muži, ktorí majú zdravý rozum.

 • Stano 16.03.2018, 06:52

  to je úplne jedno, ak už majú deti, majú si to vydiskutovať doma, kto má aké nenaplnené potreby alebo čo obom nevyhovuje a majú si to navzájom dávať a nie hneď sa ísť zapichnúť inde. A ľudia všetci by sa mali o seba ako tak starať, lebo čas neodrbeš a všetci starneme. Ale raz sme si toho človeka vybrali, je to rodič mojich detí a inteligentný človek dopredu počíta že nebude celý život vyzerať ako miss universe. Ľudia spamätajte sa už. Riešte si problémy doma a až keď to nejde, tak treba zapojiť nejakého poradcu. Ak ani tak tak ste neschopní, lebo všetko sa dá keď sa chce. Nerobte tým deťom peklo a neničte im detstvo, lebo ste sprostí. V inom prípade vykastrovať. čo je toto za sprostú dobu. Muži si na internete niekde prečítajú žvásty o tom akí sú prirodzení lovci a majú oplodňovať a ženy zas o dnešnej emancipácií a diskriminácií a už chcú byť všetci trendy. Ale že to je na vymývanie mozgov to nikoho netrápi.

 • Ivan 15.03.2018, 22:44

  @Amata: Ked jeden ochorie tak je to o niecom inom. Pises ze muz je tlsty a plesaty... Samozrejme ze nie. Ma tiez na sebe makat rovnako ako zena. Casto sa vsak stretavam kor s vysportovanym muzom ako zenami... Inac aj z clanku asi za tlstym a plesatym studentky nebehaju... Zeny dnes velmi podcenuju starostlivost o seba. Muzi od prirody prijimaju najviac podnetov od zeny na optickej baze. Ked ma zena trochu IQ tak to pochopi a nieco so sebou urobi. Ak nie tak vyplakava ako ju vymenil za mladsiu...

 • Jano 15.03.2018, 16:57

  nuž moja zlatá, mala si mu nalievať doma, najlepšie večer ked deti pospia a s holou pukaňou...to ešte žiadneho chlapa z domu nevypudilo

1 2 >

Pridať komentár