Pravdivý príbeh: Otehotnela som v šestnástich, dnes sme s dcérou ako kamarátky

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Prišlo to dosť nečakane. Aspoň ja som to nečakala. I keď celá moja rodina mi vysvetľovala, že sa nemôžem čudovať. Keď má človek sex, môže otehotnieť. Nuž áno, ale ja som nemyslela, že až tak ľahko. Na prvý či druhýkrát.


Keď som si v pätnástich našla priateľa, rodičom som to nepovedala. U nás doma boli témy ako chlapci, sex, tehotenstvo tabu. Nikto sa o nich nerozprával a všetci sa tvárili, že tieto veci neexistujú alebo, že sa našej rodiny minimálne netýkajú.

Volal sa Marcel. Ja som bola prváčka na gymnáziu, on bol o rok vyššie. Mali sme spoločných priateľov, ktorí nás zoznámili. Po škole sme chodievali všetci spolu do mesta a potom ma Marcel vždy ochotne odprevadil domov. Slovo dalo slovu, zistili sme, že si dobre rozumieme a tak sme sa začali stretávať aj vo dvojici.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Dcéru som pustila za hranice, vrátila sa tehotná!


 

Ťahali sme to spolu rok bez toho, aby sa medzi nami niečo intímne odohralo. Boli sme ešte len deti. Prechádzali sme sa, rozprávali sa, jedli zmrzlinu. Zlom prišiel na moje šestnáste narodeniny, kedy Marcel povedal, že sme už takmer dospelí a pripravení v našom vzťahu postúpiť.

Začali sme spolu žiť aj intímne a po mesiaci som zistila, že som otehotnela. Nedali sme si pozor, netušili sme, že sa to môže stať tak ľahko. Nechcem sa však vyhovárať na to, akí sme boli nedospelí a nezodpovední. To, čo sa stalo, je len naša chyba.

V prvom momente som nevedela, čo mám robiť. Túto novinku som sa bála oznámiť nielen rodičom, ale aj samotnému Marcelovi. Vedela som však, že to nemôžem tajiť donekonečna a nejak som sa teda odvážila vyjsť s pravdou von. Vedela som, že si to dieťa nechám, nech sa deje čokoľvek.

Moje zlé predtuchy sa naplnili. Marcel mi dal zbohom. Zľakol sa, ako malé dieťa. Čo som čakala od sedemnásťročného chlapca? Moji rodičia ma však podržali. Pomohli mi dokončiť strednú školu i keď do tretieho ročníka som išla už s poriadne veľkým bruškom.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Žena mi konečne porodila dieťa, zároveň je tehotná aj moja milenka


Sprvoti som si myslela, že starostlivosť o dieťa zvládnem aj sama s rodičmi. Finančne sme však na tom neboli bohvieako a preto ma naši donútili kontaktovať Marcelových rodičov. Nabrala som všetku odvahu a zazvonila u nich doma. Párkrát sme sa stretli, takže dobre vedeli kto som.

Keď som im oznámila túto, pre mňa radostnú novinku, skameneli. Bolo na ich tvárach vidno, že sa strašne zľakli. Zrejme sa báli, že Marcelovi to dieťa pokazí celý život, ktorý ma ešte len pred sebou. Ja som však nepotrebovala nič, len aby sa k tomu postavili ako dospelí ľudia.

Chcela som, aby naše dieťa poznalo oboch rodičov a stretávalo sa aj s Marcelovou rodinou. Takisto som od nich potrebovala finančnú pomoc. Nemohla som predsa platiť všetko ja, stredoškoláčka a moji rodičia, ktorí ledva mali pre seba.

Našťastie nám sľúbili, že budú pravidelne prispievať. Po narodení našej malej Lucky, ma dokonca Marcel aj s rodičmi prišiel navštíviť do nemocnice. Predsa len v ňom bol nejaký ten cit.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


S Marcelom sa dnes stretávame a máme medzi sebou dobrý vzťah. Napriek tomu, že ja som sa vydala a on sa oženil s inou ženou. Neľutujeme, čo sa stalo. Boli sme nedospelí a aj napriek nášmu nízkemu veku sme sa pozbierali a boli Lucke dobrými rodičmi od jej narodenia až dodnes.

Lucka je dnes už dospelá a takmer samostatná žena. Študuje na vysokej škole a máme medzi sebou úžasný priateľský vzťah, ktorý by sme určite nemali, ak by bol medzi nami väčší vekový rozdiel.

Rozumiem jej vo všetkom a snažím sa jej byť nielen mamou ale aj priateľkou. Hovorí mi o svojich vzťahoch, o škole, priateľoch, jednoducho všetkom. Ona zase rozumie mne a chápe, keď sa o ňu prehnane bojím. Veď je to môj poklad.

Sme si nesmierne blízke a okrem toho, že takto skvele vychádzame ma teší aj fakt, že sa pravidelne stretáva aj so svojim otcom. Z Marcela sa nakoniec vykľul zodpovedný muž. Po celé tie roky mi vo výchove pomáhal a značne prispel k tomu, že je Lucka úžasná a dobrá žena.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

 

Zdielať na Facebooku

Diskusia (11)

 • Petra 04.04.2018, 15:24

  A mne sa to páči, dieťa potrebuje aj mamu, aj kamarátku, tak prečo nemať obe v jednom! Kto povedal, že mama má byť len autorita, ktorej sa vyká a rešpektuje ju. Môžu mať medzi sebou aj puto a dôverovať si. Presne takýto vzťah mám s dcérou nastavený ja, ale sčasti je to aj preto, lebo je to naozaj vymodlené dieťa. Ja som dlho nemohla počať, až som si raz našla cez cestakdietatu.sk kliniku, na ktorú som začala chodiť a vďaka asistovanej reprodukcii tu dnes môžem písať svoje pohľady matky. :-) Držím všetkým palce na ich ceste životom.

 • Stano 27.03.2018, 07:23

  Si myslím že všetci sme boli mladí, nerozvážni, vzrušení a zvedaví čo sa týka opačného pohlavia. Kto normálny by chcel žiť v celibáte? Ale prvý sex bez ochrany je trochu silná káva. To inak ani dopadnúť nemohlo. Nikto skúsený z neba nepadol. Baba urobila jedinú chybu že ho pustila do seba naostro.

 • evelina 23.03.2018, 19:45

  Niektoré ženy sú ako kravy, vyberú si za partnera/manžela nezodpovedného vola a potom plačú. Žena je vinná vždy, muž nikdy, ako by pri tom neboli obaja :(

 • ľuboš 23.03.2018, 13:06

  A keď napíšem, že ženy a kravy je jedno a to isté,ešte sa zduju :)

 • TITAN444 23.03.2018, 11:32

  Ja sa k tejto kravine ani nebudem vyjadrovať. Nechcem zasa špinu hádzať na ženy.

 • adamko 22.03.2018, 16:16

  Keď sú také kamarátky možno aj spoločne chodia na swinger párty. Dobré kamarátky tak zvyknú.

 • Eva 22.03.2018, 10:25

  Študuje na vysokej škole a máme medzi sebou úžasný priateľský vzťah, ktorý by sme určite nemali, ak by bol medzi nami väčší vekový rozdiel...takže je v poriadku mať v 16 rokoch dieťa a zaťažiť tým celú rodinu..len aby si mala kamarátku...to je čo za blbosť

 • Sid 22.03.2018, 09:23

  Dieťa má dosť kamarátok vonku alebo v škole. Doma potrebuje matku. Pričom ich vzťah môže byť ten najúžasnejší na svete, môžu si rozumieť a bezhranične si dôverovať. Ale v prvom rade je rola matky. A len tak mimochodom - vôbec neplatí, že čím menší vekový rozdiel medzi matkou a dieťaťom, tým je medzi nimi lepší vzťah. To si len "mladá mamička" potrebovala zarýpať do žien, ktoré tak úžasne neotehotneli v pätnástich.

 • peto166 22.03.2018, 08:51

  decko nepotrebuje kamaratku, ale mamu, ty tupa hus!!!

 • Stano 22.03.2018, 06:57

  Veľký palec hore, že sa k tomu všetci postavili ako zodpovední ľudia a nezničili malej život. Aj tak ma udivuje ako to u tých mladých ľudí ide ľahko. stačí kvapka šťastia a je to tam, baba je hneď tehotná. Pamätám si, keď sme sa s manželkou pokúšali o dieťa, ako som sa čudoval že môžeme dať aj plnú dávku opakovane a nič. To je ten mládežnícky bezstarostný život. Aspoň si ho trochu prikorenili. Druhé dieťa už by nešlo tak ľahko. Moji susedia mi vraveli že sa pokúšali 5 rokov o dieťa a nič, a potom sa pošťastilo a mali hneď 3 za radom. Príroda má svoje vrtochy. Je to individuálne. Ale je to preukázané že čím je človek starší tak to ide ťažšie a ťažšie.

1 2 >

Pridať komentár