Pravdivý príbeh: Podozrievala som manžela z nevery, takmer nás to rozdelilo

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

S manželom sme spolu už viac ako tridsať rokov. Náš vzťah považujem za harmonický. Dobre sa poznáme, rozumieme si. Manžel si len zriedka vypije, nefajčí a snaží sa o seba starať aj teraz, keď už má po päťdesiatke.


Pracujem ako účtovníčka na jednej základnej škole, manžel je inžinier v jednej žilinskej firme. Do práce tak dochádza autom a aspoň raz za mesiac ide do Žiliny a občas aj do Bratislavy na pár dní. Obaja už máme nejaké svoje roky a do dôchodku nám ostáva menej než päť rokov.

V poslednom roku sa viackrát stalo, že manžel odišiel na tenis alebo korčule a zabudol si telefón doma. Mňa by to ani veľmi neznepokojovalo, veď ja sama naň často zabudnem. Občas sa mi  vybije a spamätám sa, až keď mi dcéra napíše email, že čo sa deje. No potom, čo som to medzi rečou spomenula kamarátke, nasadila mi chrobáka do hlavy.

Spýtala sa ma, ako často sa to deje. Podľa nej bolo zaujímavé, že môj manžel toľko športuje. Jej manžel je vždy doma, maximálne po televíznych novinách vypije dve pivá a ide spať. Ona vždy vie kedy, kde a ako dlho bude. Osobne mi to celé prišlo pritiahnuté za vlasy, veď už máme svoje roky a nemôžem ho takto kontrolovať, keď som to nikdy predtým nerobila.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Neverní nie sú len muži, ženy vedia byť tiež poriadne potvory


Začala som si ale všímať, či v zabúdaní telefónu neobjavím nejakú pravidelnosť: napríklad, čo si vtedy oblieka, ako sa správa, keď sa vráti...  Po mesiaci som skutočne odpozorovala, že aspoň raz týždenne sa na pár hodín vytratí a ja vôbec neviem, kde je. Začalo ma to trochu zožierať, čo vyústilo k vypytovaniu a výčitkám.

Manžel sa poriadne nahneval, vraj mi na staré kolená začína preskakovať.  V jednom momente som začala byť natoľko nedôverčivá, že som sa rozhodla manželovi prehľadať telefón. Nič v ňom nemal, no ani to pre mňa nič neznamenalo. Môže s milenkou komunikovať emailami, alebo sa možno poznajú a vždy si len dohodnú stretnutie.

Začala som byť podozrievavá, zisťovala som, s kým v práci trávi najviac času a s kým jazdí na služobky. Po pár mesiacoch môjho podozrievanie sme už takmer ani nedokázali rozprávať. Len sme sa hádali. Nemala som žiaden dôkaz, ale mala som pocit, že niečo nie je v poriadku.

Skúsila som sa zveriť dcére, no tá ma vysmiala. Neviem, mám pocit, že vždy chcela byť zbytočne neutrálna. S otcom má dobrý vzťah, ja sa z toho teším, ale zdá sa mi, že teraz nasilu robí spravodlivého rozhodcu.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Zverila som sa so svojím podozrením aj ďalším kamarátkam, viaceré mi moju teóriu potvrdili. Jedna z nich dokonca navrhla, že ak chcem, pôjde so mnou na bicykel vtedy, keď môj muž na korčule. Vraj takto zistíme či klame. Zdalo sa mi to prehnané, no po pár dňoch so si povedala, že je to celkom dobrý nápad.

Nakoniec sme to teda spravili, išli sme na bicykel na trasu, kde bývajú korčuliari a práve vtedy, keď si môj muž nezobral so sebou telefón. Stretli sme ho, bol tam a poriadne prekvapený, čo tam robíme. Snažila som sa to zahovoriť, no videla som ten hnev na jeho tvári. Domov sme sa nevrátili spolu, on pokračoval vo svojom tréningu a my sme nakoniec išli na kávu všetko prebrať. Zhodli sme sa, že je to dobré, že tam bol, ale že aj tak to nič stopercentne neznamená.

Doma nasledovala veľká hádka, manželova služobka a po návrate tichá domácnosť. Až keď na ďalší víkend prišla domov dcéra, donútila nás, aby sme si to skúsili vydiskutovať. Porozprávali sme sa prvýkrát po mesiacoch. Dohodli sme sa, že si vždy so sebou bude brať telefón a že ja mu budem dôverovať. Veď sa mi moje podozrenie nakoniec nepotvrdilo.

Teraz je medzi nami všetko opäť viac-menej v poriadku, no mám pocit, že sme sa vzájomne trochu odcudzili. Snažím sa mu veriť, no tie pochybnosti tam naďalej sú. Na rozvod nemyslím, no želala by som si, aby sa náš vzťah opäť oživil a nedôvera zmizla.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (20)

 • majda 15.05.2018, 12:15

  dano, pridaj svuj pribeh, sup sem s nim! at si poctem. tvuj prispevek byl k nicemu, nazmar

 • Stano 15.05.2018, 12:01

  JaTy, skvele si to vystihol, ale kpt. Danko objavil ameriku. Presne ako si sám odpovedal, takýchto situácií je vo svete nespočet veľa a vyjadrujeme sa vo všeobecnosti k nim. My aspoň máme názor, no ľudia čo ho zrejme nemajú vedia len to svoje "príbeh je vymyslený. No nech je koľko chce. Mne ide o to sa hlavne zabaviť a zapojiť do diskusie a často sa dobre z chuti zasmiať a skrátiť si voľnú chvíľku v práci. Misia splnená a prieskumy verejnej mienky mám hlboko v paži. Ak ti to teda "nedocvaklo" a na čo tu vôbec píšeš? Keď tomu neveríš tak tu ani nechoď.

 • JaTy 15.05.2018, 11:54

  Väčšina tunajších prispievateľov vie, že tieto pravdivé príbehy sú vymyslené, ale odpozorované zo života. Napriek tomu sa k ním vyjadrujú, prekárajú a bavia sa spolu na tom. Dano, ak máš veľa životných príbehov, nad ktorými by sme híkali, vydaj ich knižne a zbohatni, ale neber sa tak vážne :)

 • Dano 14.05.2018, 13:35

  Tým ktorým to "nedocvaklo" príbeh je ako cez "KOPIRAK" podobný ako mnoho iných príbehov tohoto druhu. Fotka na začiatku "príbehu" stiahnutá z internetu, určite to nepísala reálne osoba ktorej sa to stalo, článok ako mnoho dalších ktorý by som zvládol vymyslieť a napísať na "Kolene" za 10 minut, skôr asi nechápete ako sa ten čo článok napísal a pridal, zadarmo BAVI na vašich stupidnych nazoroch a pripomienkach. Len slúžite ako nástroj verejnej mienky ludí a pre štatistický úrad, dostanete do dajakého potrhlého dotaznika zárez každý z vás čo sa tu vyjadruje, jeden tu dávate za pravdu že muž je dobrák a žena hlupa, další nadavate že je pribeh vymysleny a isto ho písal muž lebo je to príbeh znarozňujuci hlupu žensku naivitu a podobne..... Nikto kto si v živote niečim prešiel nepotrebuje čítať príbeh a vie že takto to v živote chodí..... Keby tu mám ja písať príbehy z reálneho života, to by boli iné príspevky! :D :D :D

 • TITAN444 11.05.2018, 13:30

  JaTy - súhlasím, ale s dodatkom, že ženy sa správajú stále hlúpejšie.

 • JaTy 11.05.2018, 12:55

  V príbehu popísal autor TD ženu ako totálne tupú a podozrievavú svojho muža z nevery po 3O rokoch manželstva. Rovnako hlúpo sa správajú tak muži ako aj ženy, ktorí nemajú dostatok sebadôvery. Žena by mala zdvihnúť zadok, začať sa o seba starať a chodiť pravidelne aspoň bicyklovať.

 • TITAN444 11.05.2018, 10:14

  Táto zúfalá krava si žiadneho manžela nezaslúži. Tu je príklad toho, čo dokáže sprostá žena a to bez dôkazov, so vzťahom spraviť. Neskutočné, ale žiaľ pravdivé.

 • Lidka 11.05.2018, 08:42

  Přesně. To jsi odhadl poštovní holub jim slouží k domlouvání se k schůzkám. Ano, Renata má pravdu, hanbu ženám dělá tato ženština, nechá do sebe rejpat "kámoškou" a jde po manželovi, chce ho načapat s jinou či najít důkaz, že je nevěrný. Blbka první třídy.

 • Stano 11.05.2018, 07:59

  Ešte by ma zaujímalo s čím by prišla, keby ani žiaden mail nenašla. Asi si dopisujú cez poštového holuba.

 • Lidka 11.05.2018, 07:24

  Stano, moc pěkně povedané, mluvíš mi z duše, přesně jsi vystihl. Já mít takového muže, co v příběhu popisuje, jsem šťastná. A kámoška by šla z mého života, to není kamarádka, jen se jí dělá.

1 2 >

Pridať komentár