Pravdivý príbeh: Môj muž má nemanželského syna, dozvedela som sa to po jeho smrti

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

S manželom sme spolu boli dvadsaťdva rokov. Spoznali sme sa ešte ako pubertiaci, chvíľu sme sa kamarátili a potom sme spolu začali chodiť. Mali sme podobné záľuby, chodili sme do prírody, na bicyklové výlety alebo kajak. Veľmi rada si spomínam na začiatky nášho vzťahu, ako mi dvoril, dokonca mi priniesol občas kvety. Najviac sa mi páčilo, keď ma občas prišiel počkať, kým skončím v robote.


Bol tiež veľmi pekný. Vysoký a štíhly, mal husté tmavé vlasy a hlboké hnedé oči. Manžel študoval na technickej vysokej škole, no ja som sa po strednej zamestnala. Keď dokončil štúdium, zobrali sme sa. Aj po svadbe bol náš život celkom idylický. Kúpili sme pozemok neďaleko Košíc, kde sme obaja pracovali a začali sme stavať dom. Onedlho prišiel aj prvý syn a rok po ňom hneď druhý. Chlapci rástli takmer ako dvojičky. Svojho otca veľmi ľúbili, venoval sa im, trávili čas v dielni, v prírode. Chodili sme spolu na dovolenky, kempovať...

Po prevrate to chvíľu vyzeralo, že manžela možno prepustia, začal sa trochu stresovať. Aj sme sa občas pohádali, alebo išiel do krčmy. No keď sa ukázalo, že ho v podniku napriek zmenám nechajú, všetko sa opäť upokojilo.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Keď manžel umrel na infarkt počas podnikového futbalového zápasu, trafilo nás to ako blesk z jasného neba. Opustil nás síce pred pätnástimi rokmi, no stále to bolí. Ja som sa odvtedy nevydala, ani nevyhľadávam spoločnosť mužov. Mám svojich synov a psíka, zvykať si na nového muža sa mi nechce.

Keď môj Michal umrel, mali chlapci štrnásť a pätnásť rokov. Najmä starší syn to bral veľmi zle. Začal mať aj problémy v škole, zhoršilo sa mu správanie aj prospech. Ja som odrazu ostala na všetko sama, musela som sa starať o  dom, záhradu, synov a aj chodiť do práce. Nebudem sa tváriť, že všetko bolo jednoduché, ale po čase sme si našli svoju rutinu.

So synmi mám vynikajúci vzťah. Mladší sa už oženil, nevesta je veľmi milé a dobré dievča. Teraz čakajú bábätko a navštevujú ma takmer každý víkend. Starší syn pracuje v zahraničí, na Slovensko často nechodí, ale veľa si telefonujeme. Ja sa mu ani nedivím, že odišiel za prácou. Veď tu u nás je ťažšie a v Nemecku zarobí tri či štyrikrát toľko, čo by zarobil na Slovensku.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Manžel žil v zahraničí druhý život, obral ma aj o naše dcéry


Minule mi mladší syn zavolal v sobotu ráno. Vraj sa so mnou musí porozprávať. Znel trochu zvláštne, tak som mu povedala, že jasné, či mám prísť ja k ním, alebo on k nám. Povedal mi, že príde on. Ale sám, bez Aničky. Až som sa preľakla, či sa niečo nestalo, či sa nebodaj nerozvádzajú alebo niečo podobné. Našťastie je ich vzťah v poriadku, ale na mňa čakala hrozná bomba.

Vraj sa mu cez Facebook ozval mladý chalan. Vyhľadal si ho, lebo mu musí niečo dôležité povedať, že vie, že to je takto zvláštne. Veľmi sa chcel so synom stretnúť. Môj syn najskôr odmietol, chcel najskôr vedieť o čo ide. A tak mu tento mladík, volá sa Ivan, napísal, že je pravdepodobne jeho bratom. Že mu matka pred mesiacom povedala, kto je jeho otec. A ním je môj Michal.

Synovi som povedala, že to je úplný nezmysel, že to nie je možné. No on sa s ním nakoniec stretol. Tento Ivan mu povedal príbeh, ako sa stretli jeho mama a môj muž. Ona prišla z Bratislavy do Košíc, niečo kontrolovať k nim do firmy. Večer mali také posedenie vo firme, guláš a tak ďalej. A vtedy sa to malo stať. Môj Michal sa s ňou vyspal v hoteli a ona otehotnela.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Tento mladík povedal synovi, že matka nechcela rozbíjať jeho rodinu, že sa nepoznali a bola to chyba. No otehotnela a je si stopercentne istá, že Michal je jeho otec. Môj syn mu verí a dokonca povedal, že chlapec sa na otca trochu podobá.

Najskôr som sa nahnevala, vynadala mu, že na čo mi to hovorí. No on sa mi chcel zveriť a spýtať sa ma, či by som ho chcela poznať. Ja nechcem. Zatiaľ určite nechcem, hnevám sa a plačem každý deň.

Môj manžel ma podviedol, čo ak to nebolo len raz? A čo je táto za ženu, že takto ide hneď s hocikým po guláši chrápať? Veľmi sa hnevám, no synovi som povedala, že ak chce, nech s ním v kontakte je. Môj syn má veľmi dobré srdce, ale ja zatiaľ nemôžem, nezvládla by som to.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (22)

 • Zina 19.06.2018, 08:08

  A čo bol ten guáš z bujaka ????? ...a ta roznožka sa tam musela nchométnuť!!!!

 • havo dunco 27.05.2018, 09:11

  Každá baba, ktorá nepoužíva antikoncepciu je krava a muž bez čo inseminuje antikoncepcie je vôl !

 • libor 07.05.2018, 06:54

  vzdyt jo, prave proto, ze je s vami, evelinka a stano, sranda, chci s vami stravit silvestra, jste vesela kopa! vsak stanik vymyslel sherlocka, ja jen opakoval, ze se na evelinu hodi a na me je lepsi colombo, prokouknu kdeco.. príspevek pod 'pravda' byl ode mne. zdravim liborek

 • adamko 04.05.2018, 20:45

  Prepáčte, ale k tejto pičovine sa nebudem vyjadrovať.

 • pravda 04.05.2018, 12:24

  sherlock holmes evelina, vsakze. stano, stravit silvestra v teto spolecnosti se nasmeju. zdravim vas na slovac. inspektor colombo

 • Stano 04.05.2018, 08:51

  Je to tu samý odborník. Mali by ste si zemniť prezývky na sherlock. CHlapík bol znásilnený, ešte mu mierila brokovnicou na hlavu, kým sa tak urputne bránil že? A vták sa mu postavil aj keď mu to vyslovene zakázal aj napriek že mal vyžraté. A chlapík nedostal infarkt ale vrahom bol nakoniec žiarlivý poštár. A zavraždený bol s najväčšou pravdepodobnosťou mŕtvy. A skutok sa stal. Achjaj

 • libor 04.05.2018, 07:40

  evelinko, smeju se vašemu poslednimu prispevku, poslední veta perla. od srdce se pri cteni radku stana tez smeju. tak jsme se aspon mezi sebou pobavili. ale nezlehcuji pribeh co se pani prihodilo. krute poznani, zklamani v manzelovi, dozvedet se notabene po jeho smrti, ze ma bokovku, musí doufat, ze ji to nechtel rict, aby ji neublizil. mnoho pripadu i zena ma s jinym nemanzelske dite a tutlala to, neprozradila. takovy je svet, zivot není fer.

 • Stano 04.05.2018, 07:04

  To je sila ako dokážete spraviť z komára somára. to sú iné konšpiračné teórie. No neviem ako by ste sa v jej situácií cítili vy, zistiť že ste 20 rokov boli za totálneho debila. Určite len mávnete rukou nad tým, jak ste niekomu naleteli. Zobudte sa. Že chlap bol znásilnený :)))). Ne nemôžem sa prestať smiať. Robíte tu zo seba gerojov, a keby sa to stalo vám, tak by ste možno rozbíjali všekto naokoloé alebo by z vás boli alkoholici. Každý kto už má deti, či žena alebo muž, nemá čo chodiť do cudzej postele a ak to doma nefunguje , tak sa to má riešiť. A nie si ešte niekde urobiť Ďalšie decko. Vyhovoriť sa na alkohol, trápne. Ľudia majú dnes tendenciu problémy neriešiť ale od nich zbabelo utekať. škoda reči. Myslite na tie deti pre boha, majú trpieť pre to že niekto nevie čo so sebou? Nikto v tom príbehu nie je bez viny.

 • evelina 03.05.2018, 20:57

  libor to snáď nie ! normálny ženatý chlap, fešák nie je truhlík, aby ho žena znásilnila !!! A normálny a férový chlap, aj keď ženatý, sa prizná k bokovke a k svojmu dieťaťu aspoň na matrike ! A čo keď to nebol sex len na jednu noc, ale sa stretávali aj potom a manželka nič netušila? alebo nechcela, mala svojich dvoch synov a sex odmietala ? mohlo to mať rôzny priebeh, keby nezomrel rsp. nenaháňal sa za loptou možno s pivným bruchom za infarktom :))))

 • libor 03.05.2018, 19:38

  pri sportu odesel.. predcasne jeste mlad. dostal infarkt. kupodivu neskonal pri sexu, to byl jeste vykonnej, kdyz ji oplodnil po prac. vecirku. mozna ona ho obskakala, on jen lezel, byl znasilnen.. i se stava, ze zena chce jen dite, necha si udelat, jak na zakazku. chlapi nejsou vseho vinni, zeny jsou potvory a jake! znam jich mnoho.

1 2 3 >

Pridať komentár