Pravdivý príbeh: Náš sused je úplný psychopat, nedokážem to vydržať

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Pred pár rokmi sme sa s manželom presťahovali do domu po jeho rodičoch. Keďže išlo o dedinu, kde manžel vyrastal, nemali sme obavy, že by nás miestni neprijali. Poznali nás a veľa jeho kamarátov, s ktorými vyrastal, v dedine býva.


Náš dom z jednej strany susedí s cestou a z druhej so susedom. Ten je od nás s manželom o pár rokov starší, chvíľu žil a pracoval v zahraničí a pred desiatimi rokmi sa vrátil domov, aby sa postaral o chorú mamu. Manželku nemá a mama umrela pred piatimi rokmi. Veľmi sme ho nepoznali a Milanovi rodičia sa neho nikdy nejak nesťažovali. Predtým, než sme sa do domu presťahovali, sme sa spolu párkrát rozprávali a pôsobil celkom príjemne.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Sused týral rodinu až do tragického konca a ja som nič neurobila


Prvé zvláštne momenty nastali, keď sme sa do domu začali sťahovať. Obzeral si čo nesieme dnu, aké máme auto, vypytoval sa nás na rôzne detaily. Čo koľko stálo, odkiaľ to máme a podobne. Nepripisovala som tomu žiadnu váhu, veď ľudia sú prirodzene zvedaví. Mám pocit, že na dedine ešte viac. Navyše, ak niekto bude vaším novým susedom, uvidíte ho každý deň, tak je to dokonca prirodzené.

Sťahovanie nám trvalo pár dní, museli sme veľa veci z domu aj vyhodiť, čo manželovi bolo ľúto, pretože dom bol rodičovský. Pritom som začala vnímať aj prvé štipľavé poznámky od nášho suseda. Že či to nie je škoda a čo by na to povedali rodičia. Hovoril, že ich poznal a určite by sa im to nepáčilo.

Veľmi som si musela hrýzť do jazyka, aby som mu na konci dňa nepovedala, nech už ide niekam a stará sa o seba. Udržala som sa a všetko sa zdalo byť v poriadku. Asi o týždeň neskôr som bola ráno v obchode a dala som sa do reči s miestnou predavačkou. Bola veľmi milá a sympatická. Príjemne sme sa prozprávali. Na konci sa spýtala aké bolo sťahovanie. Počula totiž, že sme všetko staré z domu vyhodili a že to muselo byť hrozne veľa úsilia.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Susedovi zlodejovi sa jeho správanie vrátilo aj s úrokmi


Trochu ma to prekvapilo, no hneď som si dala dohromady, že to sused musel niečo porozprávať. Keďže nešlo o žiadnu svetobornú informáciu, tak som to ignorovala. Doma som sa posťažovala manželovi, no hneď sme to hodili za hlavu. Susedovi sme dali prezývku monitor, pretože všetko musel monitorovať. Podobné situácie sa však opakovali.

Po viac než roku sme mu už aj povedali, nech sa stará o seba. Nediali sa hádky ani scény. Len také neustále podpichovačky a ohováranie. S manželom sme si v dedine našli svoj okruh známych, takže sme vedeli, že keby nás veľmi ohováral, jednak sa to dozvieme a tiež sa nás niekto zastane.

Priostrovať sa situácia začala, keď sa náš monitorovací sused začal na všetko sťažovať. Strom vrhá tieň. Autu vyteká olej do trávnika, čo je nebezpečné. Toto mimochodom nielen, že nebola pravda, ale naša auto nestávalo ani pri jeho plote. Keď na víkend prišli za nami deti s rodinou, tak sa začal sťažovať na hluk. Kričal nám, nech už ideme spať, že on to už nemôže počúvať, to škriekanie.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Začal si úplne vymýšľať. Viacero ľudí z dediny nám povedalo, že sa na nás sťažuje, že sme nemožní susedia, arogantní ľudia z mesta. Naozaj sme nič nerobili. Naša trpezlivosť pretiekla, keď raz nakričal na našu vnučku. Povedal jej nech sa prace ďalej od jeho záhrady, že mu tam vraj hádže odpadky.

Manžel mu vynadal aj vulgárne, nebudem sa tváriť v tomto ako svätá. No nič viac sa nestalo, ani fyzické násilie, ani vyhrážky. On o nás začal hovoriť, že ho chceme zmlátiť, že on je chudák a my panskí z mesta. Dokonca si začal vymýšľať, že ak takto pôjde ďalej, bude musieť predať dom a odísť do starobinca. Vraj chceme jeho dom kúpiť a podobné nezmysly.

Darmo sa snažíme vysvetľovať, pol dediny na nás pozerá cez prsty. Atmosféra sa robí nepríjemnejšia každý deň. Mňa osobne to veľmi mrzí. Neviem, aký je jeho cieľ. No po prvýkrát v živote začínam niekoho fakt nenávidieť.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (21)

 • skúsenosť 28.05.2018, 11:08

  Nechcem sa vám do toho starať, môj brat mal podobný problém, trošku v menšom, ale pomohlo ísť za človekom a skúsiť to naopak, teda dobrým slovom, upozornením, že bude oslava, ponuknútim nejakej kompenzácia (flaška vínka - alkohol vie byť v tomto dobrý pomocník :), a situácia sa skutočne obrátila...a teraz sú dobrí kamaráti.

 • Marek 25.05.2018, 13:56

  Mám diabolského suseda: doktor vied, tajný agent ŠTB, ruská manželka

 • Lidka 25.05.2018, 12:32

  Dnes je ostudná éra, lidi se hašteří, vše jim vadí, udávají se, kamerovat se chtějí, hnus. Chování, co pisatelka uvedla a další přidali do debaty hádky mezi sousedy, starání se o druhé, je hodno hanby. Primitivismus. Strašné, schválnosti mezi dospělými lidmi! Jak děti na písku se dohadují. Proč se omezovat na svém, Titan, proč nesmí děti být hlučnější, mají se ztišit, jsou venku, ať se projeví. A proč mu vadí strom, co soused vymýšlí za voloviny, to je příroda. Znám i tací, co jim vadí kohouta kokrhání. I řev ptáků, vždyť to je zpěv, ne řev, zpěv ptáčkú lahodí uším. Však to vše je romantismus. Nemožné, co lidi vymyslí, jsou na palici, ať se jdou léčit, nerváci. Nebo jdou bydlet na samotu. Musí být živo, děj na zahradě, ruch, dětí vřískání, povyk - veselost radost kolem sebe. Život patří na vesnice, chalupy, dětský pláč, smích. Jinak by to tam bylo jak na hřbitově. V létě se s rachotem musí počítat. Pak večer to ztichne v noci klídek. A ve dne ať to žije.

 • zuza 25.05.2018, 11:57

  se divim, ze toto se resi tak vehementne. vzdyt dnes je doba, kdy kazdej na svem pisecku, sousedi se pomalu ani neznaji. my jezdime na chalupu, pravda, jen od jara do podzima a to jeste ne na každý vikend, ale o sobe nevime. ani, když jsem byla mala, vyrustala jsem na vesnici, meli jsme sousedy, hledeli si sveho, ani jsme se nekamaradili, jen zdravili, ve slusnosti vychazeni, prohodili par vet a kazdej sel po svém. jen my deti ze sousedstvi jsme se kamaradili, navyvadeli se pospolu, v lese, na louce, krasne vzpomínky.

 • Stano 25.05.2018, 09:04

  Presne pre toto súhlasím s Danou, že chce nastražiť kamery, nech má dôkazy poškodzovania cudzej veci, čo je trestný čin a nech ide susedko do chládku a na chvíľu by bol čistý vzduch. A z basy vylezie s podmienkou, ktorú buď veľmi rýchlo poruší alebo dá pokoj. Takže zase čistý vzduch. Pokiaľ väčšina ľudí v dedine vie že to je psyhcopat, tak budú na tvojej strane a čím je takých viac, tým len lepšie. Ostatných ako si povedal môžem z vysoka...

 • TITAN444 25.05.2018, 08:56

  Stano - ako chceš vyriešiť problém s psychopatom? A na druhej strane to že je psychopat predsa musia ostatní vedieť. Takže veľa ľudí je na mojej strane a tých pár čo to nevedia rozoznať ma proste nebude zaujímať. Je to nekonečný príbeh a každý je potrebné riešiť osobitne pretože neexistuje jednotný recept. Ukončím to hádam tvojimi slovami, že suseda a rodinu si fakt nevyberieš. Pekný deň.

 • TITAN444 25.05.2018, 08:33

  Stano - so všetkým čo si napísal súhlasím. Môj príspevok bol skôr v zmysle vadí niekomu niečo na mne? Pokiaľ ma nechce zabiť tak proste naňho kašlem, nevšímam si ho. Je fúra provokatérov, ktorí si problém vymyslia a potom ničia nervy susedom. Ale ved netreba sa dať, nevšímať si a tento nikoho predsa nenapadol, a že šíril reči? No Bože, sú horšie veci.

 • Stano 25.05.2018, 08:25

  Hovorí sa, že rodičov ani susedov si nevyberáme. Titan - ty máš možno šťastie že sa ti pritrafil ešte relatívne normálny sused. No ako tebe sa nepritrafila zrovna v pohode svokra, tak druhí môžu mať problémy so susedmi. Toto čo si tu napísal monžo platí v prípade normálnych ľudí. No každý by sa mal starať o seba, potláčať svoju závisť a svoje komplexy riešiť s psychológom a ni ztrpčovať život všetkým naokolo. Pokiaľ je niekto normálny, a má s niečim problém, tak sa s tým dotyčným porozpráva a snažia sa problém vyriešiť. Lenže my sa tu bavíme o susedoch čo vyvolávajú a hľadajú konlikty, robia naschvály a silou mocou chcú suseda vyštvať aby sa odsťahoval. Lebo trpia závisťou, paranojou či sú také ťažké povahy že všetci blízki sa už na nich radšej vykašľali, trpia samotou a závidia druhým že u nich je to inak. Osamelý človek čo nemá kamarátov alebo rodinu samozrejme závidí susedovi, ktorý si organizuje grilovačky. Titan, vyrežeš strom upozorníš deti, ale pokiaľ budeš mať suseda, ktorému bude stále niečo vadiť a bude robiť naschvály a bude konfliktný typ, tak dokedy by si mu vydržal ustupovať. Každý má svoju hranicu odtiaľ potiaľ. No títo ju už prekročili. Takže trochu empatie by nezaškodilo. Ja som sa už s takýmito prípadmi stretol a môžem povedať že to nie je ľahké. Je to o nervy sa stále s niekým doťahovať.

 • TITAN444 25.05.2018, 08:08

  Diskusia psychopatov. Všetci ste tí dobrí, spravodliví, vrátane pisateľky, len sused je debil. A nebude to náhodou inak? Aj ja mám suseda, aj mne tak ako jemu vadí na mne milion vecí no a čo? Človek sa líši do zvierat tým, že používa rozum, teda každý spor sa dá vyriešiť. Tienim susedovi stromom? Tak ho vyrežem, rušia ho moje deti, tak ich upozorním aby boli tichšie. Kde je problém? Problém je len v ľudských sprostých hlavách. Tak sa zamyslite všetci čo suseda kritizujete. A bolo by vtipné, keby sa mohol aj on vyjadriť na adresu svojich susedov. To by bol celkom iný príbeh a vaše príspevky by boli zrazu tiež iné.

 • Stano 25.05.2018, 06:55

  Dana, tak toto už je psychopat. A že študovaný? Obyčajný degenerovaný zmrd. Dobre ste to vymysleli, na čo sa znižovať na jeho úroveň. Želám vám aby vám to vyšlo. Takíto dementi patria pod zem.

1 2 3 >

Pridať komentár