Pravdivý príbeh: Prišiel som o prácu, s rodinou sme skončili takmer na ulici

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Dnes žijem úplne iný život, v aký som dúfal v mladosti. Mal som veľké plány a vízie do budúcnosti, ktoré sa mi nepodarilo zrealizovať. Nechcem sa však ľutovať, pretože za to všetko môže moja hlúposť a mladícka nezodpovednosť.


S manželkou Máriou sme sa spoznali na vysokej škole, kde sme obaja študovali právo. Mali sme veľké plány, chceli sme byť úspešní a bohatí právnici. Ako som neskôr zistil, Mária pochádzala z chudobnej rodiny, tak ako aj ja. Naše veľké ambície vychádzali z toho, že sme chceli žiť inak, ako žili naši rodičia.

Mali sme rovnaké predstavy o budúcnosti a to mi na nej veľmi imponovalo. Cítil som, že by to mohla byť žena môjho života a že by sme si ako partneri veľmi rozumeli. Chceli sme najskôr popracovať na kariére a až potom si založiť rodinu.

Naše životy sa však po pár mesiacoch obrátili o stoosemdesiat stupňov. Mária nechcene otehotnela, takže si školu nestihla dokončiť. Jej plány a vyhliadky do budúcna šli bokom. Naše vízie sa rozsypali ako domček z karát. Školu som si stihol dokončiť len ja.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Vymenil dobrý plat za prácu, ktorá ho baví – a takto to dopadlo


Rodičia nás našťastie podporovali. Koniec koncov, neboli sme už malé deti, ktoré urobili niečo nezodpovedné. Pomohli nám zorganizovať svadbu a takisto s presťahovaním sa do vlastného. Za to všetko sme im vďační dodnes.

To, že sme sa tak rýchlo vzali a založili si rodinu sme nikdy neoľutovali. Jediné, čo sme ľutovali bolo, že Mária nemala vysokú školu. V životopise mala len gymnázium a kvôli tomu si prácu po materskej hľadala len veľmi ťažko. Veľmi ju to trápilo, pretože bola ambiciózna a chcela v živote niečo dosiahnuť.

Naša finančná situácia vďaka tomu nevyzerala veľmi ružovo. Bez pomoci rodičov by sme to asi nezvládli. Prispeli nám vždy, keď sme to potrebovali. Nemohli sme si však dovoliť auto ani drahé oblečenie. Kupovali sme len základne veci, ktoré sme súrne potrebovali. Bolo to ťažké obdobie.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Z milionára som bezdomovcom!


Postupne sme sa však vypracovali. Vedeli sme, že druhé dieťa nepripadá zatiaľ do úvahy a že Mária musí tiež začať pracovať a zarábať. Nakoniec si našla celkom slušne platenú robotu. Vďaka tomu, že sme boli zvyknutí na skromné podmienky, sa nám podarilo niečo si našetriť.

Osud sa s nami opäť nepekne zahral. Mária po pár rokoch znovu nečakane otehotnela. Boli sme zúfalí a vyčítali sme si, že sme boli opäť takí nezodpovední. Druhé dieťa sme už absolútne neplánovali a zmenilo všetky naše plány. Nechcel som si ani predstavovať, čo náš čaká.

Vedeli sme, že sa budeme musieť opäť uskromniť a že Mária si po druhej materskej s minimálnymi pracovnými skúsenosťami bude prácu hľadať opäť veľmi ťažko. V našej domácnosti bolo opäť dusno. Z Márie bolo cítiť aj frustráciu i keď sa snažila tváriť, že sa na dieťa veľmi teší.

Druhá dcéra Lenka nám síce od začiatku robila veľkú radosť, no keď mala ísť do škôlky a Mária do práce, začali sa problémy. Lenka si v škôlke nevedela zvyknúť a Máriu nikde s dvomi deťmi zamestnať nechceli. Prišli tak depresie a hádky, s ktorými sme sa pasovali len veľmi ťažko.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Mária nevedela svoju situáciu prekusnúť. Chcela nastúpiť do roboty a konečne si vybudovať dobrú kariéru. Na pozície, o ktoré mala záujem, ju však prijať nechceli. Musela sa zmieriť s tým, že si nemôže vyberať a že musí zobrať hocičo, čo jej ponúknu.

Po čase však prišla ďalšia rana osudu. Vyhodili ma z práce a najhoršie časy sa pre našu rodinu ešte len začali. Mária mala nízky plat, ktorý nestačil ani na základné výdavky a ja som bol bez práce. Toto bola skutočná skúška nášho vzťahu, pretože sme si mysleli, že skončíme na ulici.

Opäť sa mi potvrdilo, že netreba nič plánovať a že nikdy nehovor nikdy. Na staré kolená som sa vrátil do rodičovského domu aj so svojou rodinou a so sklopenými ušami. Nebyť mojich rodičov, ktorým som neustále moje skromné detstvo tak trochu vyčítal, neviem, ako by sme dopadli.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (25)

 • tomuto ,,príbehu neverím,, 13.10.2018, 20:22

  Úplná cipovina..čo Právnik nevie ako žena neotehotnie?Trulo....ja som myslela že vyhoreli..a ešte potom prišli povodne:-(a oni len mali nechránený sex?

 • bormy 28.06.2018, 10:09

  nemôžem si pomôcť,ale toto ozaj neviem pochopiť. 1.ak nedokážem riadiť svoj chtíč,tak predsa existujú iné prostriedky ako predísť nechceným dôsledkom 2. tá jeho právnická prax asi za moc nestála, keď pri jednom dieťati nedokázal dvihnúť životný štandard rodiny .

 • TITAN444 15.06.2018, 11:34

  Stano - uzavrime to takto, yebnutí boli obidvaja, lebo obidvaja boli pri tých prekvapujúcich otehotneniach, ktoré boli prekvapujúce akurát pre nich. Pre normálneho človeka nie. Je to pre nich hanba, čím súhlasím aj s príspevkom eveliny, že truľo chcel byť právnikom a žiaľ sa ním aj stal. A znovu opakujem, čudujem sa rodičom že ich podporovali aj po druhom dieťati, ale asi čo mali robiť?

 • evelina 15.06.2018, 11:15

  pre pištu.... zdá sa, že naozaj truľo chcel byť právnikom... iste nie je JUDr. teda doktorom práv, maximálne je magistrom. Z formulácie príbehu mi je zrejmé, že ho nepísal vyštudovaný právnik na Právnickej fakulte UK alebo na Trnavskej univerzite, ale na niektorej z tých, na ktorých urobia z truľa rýchlokurzom geniality bakalára alebo až magistra. Právnik píše fakty a nie také trapošiny ako že nečakané tehotenstvo a dvakrát, ako by on pri to nebol :( PS: na jeho "ulejvarnu" robili predovšetkým jeho "chudobní" rodičia, ktorí ho celý život ťahajú z problémov a živia! taká hanba !

 • Stano 15.06.2018, 10:33

  Žena je vždy istá, skôr si hovorím či on bol doma :))))

 • Stano 15.06.2018, 10:31

  Titan - neviem prečo ona by mala ísť k sexuológovi. Jasné že pri tom bola, len žiaľ žene pri j*bačke bez kondómu nezostáva nič iné len silno dôverovať svojmu nabíjačovi, že už za tie roky s tým nástrojom vie narábať, vie zhruba kedy to naňho ide a kedy treba vytiahnúť. Ona mu dôverovala a on to posral. KeĎ im išlo o kariéru, mali používať ochranu bodka.

 • TITAN444 15.06.2018, 10:14

  -sorry, ale mám tam chybu - ty.

 • TITAN444 15.06.2018, 10:13

  Dilino-nie zbytočne máš tento nick, sadne ti ako šerbel na riť. Tak ti si myslíš že on mal navštevovať sexuológa? No dajme tomu, ale koho potom mala navštevovať tá jeho rodiaca krava? Alebo ona v tom bola nevinne? Možno nakoniec ani nebola doma. Proste dilino je dilino. Maj sa.

 • amata 14.06.2018, 23:10

  A ja si aj tak myslím, že deti sú dar Boží, a nie prehra v živote.A život, ktorý tu autor opisuje, je normálny život na Slovensku. Keby šiel pracovať do zahraničia, bolo by to tak, že by si našiel inú ženu, a manželstvo total rozvrátil.Bol by tak osamelý s inou. Katastrofálna sociálno ekonomická situácia na Slovensku ničí rodinám životy.Na východe úplne bežne. Jedine dúfam, že autor nezačal piť, lebo tento scenár má väčšinou takéto pokračovanie.Proste chce si to ujasniť hodnoty.

 • dilino 14.06.2018, 20:08

  idiot :D...2x neplanovane otehotnela?:D....mal radsej navstevovat sexuologa ako vysoku skolu :D

1 2 3 >

Pridať komentár