Finančný alebo operatívny leasing?

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
auto

Leasing môže byť finančný alebo operatívny. Pri rozhodovaní sa, ktorý z nich si vybrať sa zameriava, či sa jedná o fyzickú alebo právnickú osobu, respektíve o platcu DPH, alebo nie.


Kupujete nové auto, ale nemáte pri sebe dostatočnú hotovosť? V tom prípade máte na výber z troch možností. Úverom, leasingom alebo operatívnym leasingom. Ktorá z týchto troch možností je pre vás tá najlepšia? V článku vám predstavíme výhody a nevýhody jednotlivých alternatív leasingov, ktoré vám pomôžu správne sa rozhodnúť a bezstarostne si užívať svoje nové auto.

Operatívny leasing znamená, že auto máte na nejakú dobu len prenajaté a na konci tejto doby sa majiteľom nestávate, ale vrátite ho leasingovej spoločnosti. Aké sú výhody? Neplatíte akontáciu a mesačné splátky v sebe zahrňujú už aj servis auta, výmenu pneumatík a podobne. Nevýhodou pri operatívnom leasingu je, že na výber máte obmedzený výber modelov, limit výbavy automobilu, počet najazdených kilometrov a po ukončení leasingu sa nestávate jeho majiteľov. Správnou voľbou môže byť hlavne pre firmy, ktoré potrebujú mať väčšie množstvo automobilov a nechcú ich servis financovať zvlášť.

Finančný leasing je spravidla výhodnejší pre jednotlivcov, ale i firmy, ktoré si chcú po ukončení splátok vozidlo prepísať na seba, respektíve svoju firmu. Vo väčšine prípadov sa vyžaduje prvá zvýšená splátka v podobe akontácie. Tá následné odzrkadlí výšku splátky majetku.

počítač

Leasingové firmy však už umožňujú rovnaké podmienky služieb a najmä zľavy pre všetkých klientov, teda bez ohľadu na to, či ide o veľkú firmu alebo živnostníka. Prioritou je ponuka a spokojnosť zákazníka. Klient si môže slobodne vybrať dĺžku leasingu a výšku splátky. Operatívny leasing si môže vziať na obdobie 2-4 rokov. Na výber má z rôznych kategórií a modelov vozidiel. Vybrať si tak môže presne podľa svojich potrieb.

Operatívny leasing poskytuje svojim klientom zaujímavú ponuku. Kombináciou financovania a starostlivosti o auto  môže klienta celková prevádzka auta vyjsť oveľa lacnejšie. Netreba sa báť mýtov a strašiakov, ktoré o operatívnom leasingu kolujú, ale zájsť na konzultácie do spoločnosti s spýtať sa na jednotlivé ponuky.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: PR článok
 • Foto: Pexels.com

Diskusia (11)

 • Natalia 21.07.2019, 15:42

  ked sme pred par rokmi kupovali auto v AAA tak sme financovanie riešili n amieste. Brali sme to na protihodnotu a novy uver vybavili na mieste.

 • Ema 17.07.2019, 09:40

  tieto komentáre sú platená reklama AAA?? debata je o leasingoch, uvítala by som info ktorá leasingovka ponuka operák pre fyzické osoby a aké sú riziká operáku pre fyzické osoby.

 • Lida 14.07.2019, 10:47

  my mame auto na klasicky uver a to sme si zariadili priamo na mieste kde sme auto kupovali. Za 3 roky ho zaplatime a potom si kupime zase nove a vykonnejšie, modernejšie auto

 • Petra 13.07.2019, 13:39

  80% ludi si kupuje auto na uver a ked ho splati, kupi si nove a takto sa to pravidelne meni. Je to bežna vec. Tiež to takto mame.

 • Adriana 07.07.2019, 22:59

  my nemame ani jedno, my to mame na klasicky uver. Ked sme si to auto v ačkach kupovali, hned na mieste sme si zariadili kupu auta na uver

 • Erik 20.06.2019, 12:47

  ja mam auto z ačiek na uver a ked ten uver splatím ( mam ho na 4 roky) kupim si dalšie auto

 • Františka 06.05.2019, 12:18

  pravda je, že tuto možnost kupy auta na uver a protihodnotu ponukaju aj AAA auto

 • ALica 25.04.2019, 11:45

  teraz je to velmi popularne a žiadane. Auta sa kupuju predovšetkym na uver, leasing, po splateni sivezmu nove auto a takto dokola. Apson maju každe 3-4 roky nove auto.

 • Melinda 07.03.2019, 12:24

  pred rokom sme kupovali auto na protihodnotu a na uver v AAA auto v Žiline. Všetko sa vybavilo za jeden den a auto sme si hned odviezli domov. Za mna super servis

 • Lea 17.02.2019, 13:07

  ked sme kupovali auto, financovali sme ho v spoločnosti, s ktorom predajca aut spolupracuje. Takže všetko sme to vyrišili všetko na mieste a ešte v ten isty den sme s autom odišli domov

1 2 >

Pridať komentár