Finančný alebo operatívny leasing?

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
auto

Leasing môže byť finančný alebo operatívny. Pri rozhodovaní sa, ktorý z nich si vybrať sa zameriava, či sa jedná o fyzickú alebo právnickú osobu, respektíve o platcu DPH, alebo nie.


Kupujete nové auto, ale nemáte pri sebe dostatočnú hotovosť? V tom prípade máte na výber z troch možností. Úverom, leasingom alebo operatívnym leasingom. Ktorá z týchto troch možností je pre vás tá najlepšia? V článku vám predstavíme výhody a nevýhody jednotlivých alternatív leasingov, ktoré vám pomôžu správne sa rozhodnúť a bezstarostne si užívať svoje nové auto.

Operatívny leasing znamená, že auto máte na nejakú dobu len prenajaté a na konci tejto doby sa majiteľom nestávate, ale vrátite ho leasingovej spoločnosti. Aké sú výhody? Neplatíte akontáciu a mesačné splátky v sebe zahrňujú už aj servis auta, výmenu pneumatík a podobne. Nevýhodou pri operatívnom leasingu je, že na výber máte obmedzený výber modelov, limit výbavy automobilu, počet najazdených kilometrov a po ukončení leasingu sa nestávate jeho majiteľov. Správnou voľbou môže byť hlavne pre firmy, ktoré potrebujú mať väčšie množstvo automobilov a nechcú ich servis financovať zvlášť.

Finančný leasing je spravidla výhodnejší pre jednotlivcov, ale i firmy, ktoré si chcú po ukončení splátok vozidlo prepísať na seba, respektíve svoju firmu. Vo väčšine prípadov sa vyžaduje prvá zvýšená splátka v podobe akontácie. Tá následné odzrkadlí výšku splátky majetku.

počítač

Leasingové firmy však už umožňujú rovnaké podmienky služieb a najmä zľavy pre všetkých klientov, teda bez ohľadu na to, či ide o veľkú firmu alebo živnostníka. Prioritou je ponuka a spokojnosť zákazníka. Klient si môže slobodne vybrať dĺžku leasingu a výšku splátky. Operatívny leasing si môže vziať na obdobie 2-4 rokov. Na výber má z rôznych kategórií a modelov vozidiel. Vybrať si tak môže presne podľa svojich potrieb.

Operatívny leasing poskytuje svojim klientom zaujímavú ponuku. Kombináciou financovania a starostlivosti o auto  môže klienta celková prevádzka auta vyjsť oveľa lacnejšie. Netreba sa báť mýtov a strašiakov, ktoré o operatívnom leasingu kolujú, ale zájsť na konzultácie do spoločnosti s spýtať sa na jednotlivé ponuky.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: PR článok
 • Foto: Pexels.com

Diskusia (3)

 • Melinda 07.03.2019, 12:24

  pred rokom sme kupovali auto na protihodnotu a na uver v AAA auto v Žiline. Všetko sa vybavilo za jeden den a auto sme si hned odviezli domov. Za mna super servis

 • Lea 17.02.2019, 13:07

  ked sme kupovali auto, financovali sme ho v spoločnosti, s ktorom predajca aut spolupracuje. Takže všetko sme to vyrišili všetko na mieste a ešte v ten isty den sme s autom odišli domov

 • Jarmila 23.12.2018, 12:13

  auto mame na klasicky uver. Kupili sme ho na protihodnotu v AAA auto. Nie je to ani leasing, ani operak, ale klasicky uver a sme spokojný. Uver sme vyriešili priamo na mieste a ešte v ten den sme s autom odišli domov

1

Pridať komentár