Pravdivý príbeh: Švagor ma chcel zviesť, manžel o tom nevie

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Niekedy sa vám udejú veci, ktoré si pre pokoj v rodine necháte pre seba. Nie je to vždy ľahké, ale keď sa nemáte s kým poradiť, robíte tak, ako cítite. Či to bolo správne, ukáže až čas.


V mladosti som patrila výzorom skôr k obyčajným dievčatám. Na fotke s inými by ste si ma pravdepodobne ani nevšimli. Zmena nastala v poslednom ročníku strednej školy. Vyspela som, dozrela, zoženštela. Konečne som aj ja dostávala ponuky na rande.

Kvôli mojej plachej povahe som väčšinu odmietla, ale záujem opačného pohlavia mi lichotil. Zo všetkých nápadníkov bol najvytrvalejší Peter. Nie nebral za odpoveď a každý deň čakal poslušne pred školou, aby ma mohol odprevadiť domov.

Stal sa z nás pár a spolu sme preskákali všeličo. Nerozdelilo nás ani odlúčenie, keď sme každý odišli študovať do iného mesta. Len nás to ešte viac utvrdilo v tom, že k sebe patríme a svoje životy chceme stráviť spolu.

Po Petrovi sa čakalo už len na jeho najmladšieho brata Roba, kedy sa aj on konečne usadí. Príbuzní si Roba doberali, aby si tiež našiel tak poriadnu ženu, akú našiel Peter vo mne. Bolo mi ho niekedy až ľúto, pretože na Robovi bolo vidieť, že mu tie reči nie sú príjemné. Napokon neboli ani mne. On bol ešte taký vetroplach, vždy som mala z neho pocit, že si chce užívať život a najmä ženy.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Švagor využíva celú rodinu, je to darmožráč a pozér


Peter tieto reči tiež nemusel, pretože keď mal o nejakú slečnu v minulosti záujem, Robo mu ju vyfúkol. V tomto spolu súperili i keď skóre navyšoval vo veľkej väčšine len Robo. Peter bol rád, že ma spoznal prvý. Párkrát mi naznačil, že Robo by po mne vyštartoval tiež. On však vôbec nebol môj typ a tak som môjho muža mohla stopercentne uistiť, že u mňa by jeho brat nepochodil. Vtedy som ani len netušila, že o nejaký čas budem mať šancu odolávať Robovmu šarmu naživo.

Švagor nás poprosil, či môže u nás prespať. Odchádzal na dovolenku, manžel ho ráno bral na letisko. Petra večer zavolali do služby, tak nás nechal samých. Nebolo na tom nič zvláštne, aj keď som nebola nadšená. Mali sme však veľký byt, o Robovi by som ani nevedela, ak by sa večer zavrel v izbe a robil si svoje. Myslela som, že to tak aj bude.

Ja som večer ešte poupratovala, pozrela si film a chcela ísť do postele. Keď som vošla do spálne, skoro ma odvážali na nosidlách. Najprv šok z toho, že niekto cudzí je v mojej posteli, potom z toho, že je to Robo. Myslela som si, že si asi dal viac pív ako by zniesol a pomýlil si izby. Robo však nespal. Začal ma prehovárať, nech si k nemu ľahnem a pritúlim sa. Veď Peter sa o ničom nedozvie, on to nikomu neprezradí a aj tak cestuje na dovolenku, bude to taký rozlúčkový darček.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Predýchala som to a veľmi rázne som Roba vyhodila z izby. Do návratu manžela som nemohla zaspať. Nevedela som, čo mám robiť. Či mu to povedať, či na to zabudnúť. Čo ak niečo poviem a švagor by to otočil celé na mňa. Čo ak si Robo uvedomil, čo spravil, zľakol sa a vymyslí si niečo ešte skôr, ako ja poviem pravdu mužovi.

No v hlave som mala zmätok. Bola som rada, že najmenej dva týždne švagra neuvidím a za ten čas som si chcela premyslieť, či Petrovi poviem o jeho úlisnom bratovi. Napokon som sa rozhodla mlčať. Švagor sa našťastie tváril akoby sa nič nestalo.

Aj keď by sme nemali mať pred sebou ako manželia tajnosti, dodnes som to Petrovi nepovedala. Robovi som sa na začiatku snažila úplne vyhýbať, ale nie vždy to šlo. Pri rodinných akciách som veľakrát zachytila jeho pohľad, ako si ma obzerá, či sa dokonca snaží flirtovať. Bol mi odporný a nechápala som, čo iné ženy na ňom vidia.

V duchu som stokrát ďakovala za môjho Petra, ktorý bol ukážkovým manželom. Ten síce nechápe, prečo jeho brata tak veľmi nemusím, ale neviem, či mu niekedy prezradím dôvod. Bolo by to moje slovo proti Robovmu, de facto sa nič nestalo a narušilo by to dobré vzťahy v rodine, na ktorých mi záleží viac.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (34)

 • evelina 20.07.2018, 13:18

  no šak totok, zmysel pre humor nám nechýba.... každý máme tú svoju pravdu a ja aj rešpekt .. a mne sa zmena partnera nežiada.... nie som sagan.... :)))

 • Stano 20.07.2018, 12:41

  Viete sa tak krásne pohádať a potom krásne uzmieriť ako sa tak schyľuje k víkendu. skoro som vypustil slzu. Po takomto peknom uzmierení zvykne nasledovať adamkova parketa. Mnoho manželstiev by si z vás malo brať príklad. No tí sa radšej rozvedú. Vy budete asi zo starej školy.

 • Stano 20.07.2018, 12:21

  No vidíš, na to som celkom zabudol že aj titan je Stando. A veru bez vás dvoch by to tu nebolo ono. Vy ste mali byť manželia XD

 • evelina 20.07.2018, 12:09

  trapko, ktorý sa nevie podpísať svojím menom alebo nickom, je možno adamko, žabiak alebo hocikto, kto píše pod mojím menom ...je to úbohé !!!! Ako napísal Stano...keď žena dá, tak je ku.va, keď nedá, je tiež....podľa trápnej logiky nejakého skrachovanca... myslí si, chudáčik, že diamantový náhrdelník spraví z neho najsam geroja, ha ha ha !

 • evelina 20.07.2018, 11:57

  TITAN... no tak totok, necháme to tak.... aj ty aj ja - vieme svoje a nebudeme sa tu o to hádať! Keby si nechodil na túto stránku a občas dobre nedrístal, bola by tu nuda! Keď nejde o život, ide o ..... nič :) Aj to s tou tvojou svokrou je škoda spomínať, dôležitá je tvoja rodina, žena a deti. Ale "proč bychom se netešili, když nám pánbú zdraví dal" ? S nadhľadom a s úsmevom sa dajú aj tie tvoje rečičky stráviť! Mne to neva, ja to vydr...! v pohode :)

 • evelina 20.07.2018, 11:52

  Ja byť na jej mieste podržím mu a nech mi potom kúpi niečo pekné, trebárs diamantový náhrdelník.

 • evelina 20.07.2018, 11:48

  pre Stana - nebolo to myslené na teba s tým trucovaním ...veď vieš, že tu máš aj menovca :) Ty si Stano a si "skala", tvoje komentáre sa mi páčia, lebo sú objektívne a zábavné, dobre sa to číta a zabáva...j preto chodíme na túto stránku. Hádky a škriepky, nemyslené vážne, sú "soľou" diskusie. Želám pekný deň všetkým !

 • TITAN444 20.07.2018, 09:57

  Stano-nechajme to tak. Motáme sa okolo a stále viac sa zamotávame. Každý nech si robí čo chce, je demokracia. Ja ostanem pri tom nadávaní,.

 • Stano 20.07.2018, 09:46

  Ja sa tu najviac zabávam na tých čo tu stále pretriasajú čo je vymyslené a čo nie, keď to je úplne jedno. Hlavne aby bolo čo čítať a k čomu napísať svoj koment, prípadne rozvinúť takúto zábavnú diskusiu. Je jedno či sú to vymyslené alebo pravdivé články, lebo to nie je žiadne sci-fi ale situácie, ktorých je naokolo plno, menia sa len mená. A tiež sa zabávam nam niekom, kto tu stále omiela ako sú články vymyslené, no aj napriek tomu to číta a komentuje, a urobí to zas a znova. Takže titan sklamem ťa, to čo je tu pravdivé a čo nie, ja totálne neriešim. Ty vieš prečo som tu.

 • TITAN444 20.07.2018, 09:31

  evelina-ale no tak:)))) Musíš predsa vedieť, že môj príbeh so svokrou je z ríše pohádky. Ja na riešenie vzťahu so svokrou predsa nepotrebujem názor Stana alebo kohokoľvek z vás. Píšem to aby reč nestála, ako sa hovorí a páči sa mi to. Najviac to že ľudia nevedia čo je pravda a čo vymyslené. A to ma baví.

1 2 3 4 >

Pridať komentár