Pravdivý príbeh: V manželstve trpím, no nepriznám to. Pred manželom ma varovali

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Keď som začala randiť s mužmi, domov som priniesla rôznych týpkov. Pokiaľ som vyzerala šťastná, rodičia boli tolerantní. Nevadil im vlasatý rocker, o dosť starší podnikateľ, dokonca ani rozvedený umelec.


Po čase som ja sama prišla do bodu, že som si chcela dať od mužov pokoj. Bol za mnou posledný semester na výške a s kamarátkou sme si našli brigádu v novootvorenej pizzerii. Do práce nás prijímal prevádzkar. Kolektív tvorili ešte dvaja kuchári a čašníci. Všetko bolo fajn, až kým sa nám neprišiel ukázať aj majiteľ. Vedela som, že je zle. Bol to presne môj typ a ja som len dúfala, že sa bude v podniku zdržiavať čo najmenej. Keď tam bol, ruky sa mi triasli, plietla som objednávky, nevedela sa sústrediť.

Majo bol ale v pizzerii na môj vkus až príliš často. Väčšinou si vybavoval maily a telefonáty a popritom hádzal očkom po mne. To, že sa mu tiež páčim, sa nedalo si nevšimnúť. Nechcela som si však začať so šéfom. Chcela som si niečo zarobiť a po lete si nájsť nejakú serióznu robotu.

Všetky moje plány vyleteli hore komínom. Majovi som podľahla a dúfala, že to nerobí s každou zamestnankyňou. Dohodli sme sa, že z reštaurácie odídem a že mi pomôže nájsť niečo iné. Všetko, čo sľúbil, dodržal a ja som ním bola očarená. Tešila som sa, kedy ho budem môcť ukázať aj doma rodičom.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Mama chce zachrániť manželstvo – toleruje otcovi aj milenku!


 

Keď konečne nastal deň, keď som Maja predstavila, v hlave sa mi odohrávalo milión scenárov. Od toho, ako bude mama nadšená, akého fešáka som si našla, po to, ako si otec s Majom sadne a budú spolu chodiť na futbalové zápasy. Nič negatívne som si ani nepripúšťala.

Skutočnosť bola iná. Otec bol celý čas ticho a mama sa tvárila kyslejšie ako uhorky, ktoré zavárala. Nebol to len zlý prvý dojem. Rodičia nemohli Maja vystáť ani neskôr. Nesadol im, nepáčil sa im a nemysleli si, že sa ku mne hodí. Lenže čím viac sa ma snažili od Maja odhovoriť, tým viac som si ho zastávala. Zamilovávala som sa čoraz viac.

Nebola som zvyknutá, že mi rodičia kafrú do vzťahu. Otcovi sa Majo javil premúdrený, mame zasa arogantný a vraj z neho išlo niečo zlé. Zlé bolo v tom čase spolužitie moje a mojich rodičov a kvôli častým hádkam som sa k Majovi napokon odsťahovala.

Po čase nasledovalo požiadanie o ruku a svadba. S Majom mi bolo stále úžasne. Nechápala som, prečo akurát s ním, zo všetkých mojich bývalých, si naši nerozumejú. Mne prišiel rozhľadený, inteligentný a príťažlivý. Dúfala som, že aj rodičia to v ňom skôr či neskôr uvidia.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Pre lásku na staré kolená ma okolie odsúdilo – ale stálo to za to


 

Zo strany mojich rodičov sa nič nezmenilo ani po našej svadbe. Môjho manžela neakceptovali, na návštevy chodili len keď nebol doma. Začalo sa ale meniť moje vnímanie Maja. Bolo to prvýkrát, kedy som na chvíľu zapochybovala, či predsa len nemala mama pravdu.

Na priateľovej oslave som sa zapojila do debaty, ktorú Majo viedol a v niečom som mu oponovala. Zahriakol ma veľmi neúctivo, nech čuším, keď tomu aj tak nerozumiem. Bola to práve vec, ktorou som si bola stopercentne istá a tak ma jeho reakcia urazila. Doma sa mi ale Majo ospravedlnil a ja som celú vec vypustila z hlavy.

Tatko sa ale Majo začal správať čoraz častejšie. Alebo som si to len začala viac uvedomovať. Vždy, keď sme sa o niečo doťahovali, skončili to tým, že ja som do danej veci nevyznám a nech sa nestrápňujem. Pritom Maja som párkrát prichytila pri tom, keď v spoločnosti opäť oslňoval tým, ako všetko vie, aj keď o danej veci nemal ani páru. Proste všade bol, všetko vie a vďaka jeho charizme mu to ľudia aj hltali.

Majo sa mi vysmieval aj za vysokú školu, ktorú som skončila. On žiadnu nemal a škrelo ho to. Moja geografia bola podľa neho len taká zbytočná zlátanina a v živote s tým aj tak nikde neuspejem. To už som čakala naše prvé dieťa a hlavu som mala inde, preto som problémy v manželstve opäť prehliadala.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


 

Počas materskej pribudol k dcére súrodenec a tak som naďalej ostala s deťmi doma. To som už v Majových očiach strácala pomaly, ale isto na cene. Veď on bol ten, čo zarábal hlavou a nosil peniaze. Ja tá, ktorá len varila, upratovala a starala sa o deti. Na druhej strane, ak by sme aj deti nemali, aj tak by som podľa Maja nič iné poriadne robiť nemohla a nevedela.

Niekedy mi išla z týchto mužových rečí hlava prasknúť. Už som ho ani radšej nepočúvala, keď ma urážal a nechala ho, nech sa vybúri. Bolo to väčšinou, keď sa mu niečo nedarilo v práci. Inač bol k deťom pozorný a ku mne tiež. Síce zďaleka nie tak, ako na začiatku vzťahu, ale vravela som si, že každá láska časom vyprchá.

Rodičia však na mne videli, že sa v manželstve s Majom len trápim. Otec sa ma nikdy nič nespýtal, ale mama áno. Či som spokojná a ak bude treba, pokojne môžem ísť bývať načas k nim. Mamu som uistila, že s Majom máme krásny vzťah. Nechcela som ju zaťažovať. Nechcela som, aby to boli oni, kto mal o Majovi pravdu, keď vraveli, že sa k sebe nehodíme.

A tak aj po rokoch predstieram. Tvárim sa, že všetko je fajn, Majo je skvelý manžel a otec a lepšie som si nemohla vybrať. Rodičia mi to samozrejme nikdy neuveria, ale ja som bola vždy príliš hrdá, aby som si priznala zlyhanie.


 

Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (32)

 • Oľga 27.12.2018, 11:58

  Táto žena sa buď zmieri s povahou svojho muža, bude mu tolerovať jeho výbuchy egoizmu a mindrákov, pretože odísť s dvoma deťmi - kam bez prostriedkov - nie je vôbec jednoduché. Alebo jej to začne tak prekážať, tak ju to bude ubíjať, že odísť od neho bude jediným riešením. Ani jedno ani druhé riešenie nebude žiadna výhra. V takomto prípade sa treba pozrieť, ako situáciu vnímajú deti. Podľa nich by som sa rozhodla.

 • I am Who I am 22.08.2018, 16:22

  Nuz, ked chces trpiet, tak trp. Mozno niekto niekedy tvoje martyrstvo oceni...

 • Stano 15.08.2018, 13:42

  Nechápem prečo má ten dilino komplexy z jej titulu, keď to podľa mňa dotiahol ďalej ako ona a teda rozbehol si vlastný biznis aj bez vysokej školy na čo môže byť hrdý. Ona mala titul a skončila na materskej a potom jej už bude titul tak maximálne na to, aby po materskej nešla pucovať hajzle. Dnes je vysoká škola aby človek robil ako tak lepšiu prácu pre niekoho iného. Makať pre seba je podľa mňa lepšie, aj bez titulu.

 • J-éčko 15.08.2018, 10:52

  Toto si vyčítal zo snára alebo vešteckej gule? Máš zrejme podobné komplexy lebo máš iba základné vzdelanie ?

 • J-éčko 14.08.2018, 20:56

  Rodičom samozrejme chalanisko bez vysokej smrdel . Preto sa sním nebavili. Svoju dcéru drezírovali od malička - musíš sa učiť , musíš sa učiť nebudeš predsa celý život manuálne makať . Keby jej tohto nevzdelaného týpka s úsmevom odklepky vlastne by si priznali chybu o potrebnom vzdelaní . No a čo sa týka jej ? Namyslené decko - jablko od stromu ďaleko nespadne. Keby to bol profesor drží hubu a jeho vety necenzuruje. Źe sa chalaň snaží a snažil je všetko zbytočné a nevyrovná sa to pocitu ,že ten môj má diplom lebo moja mama a oco kázali . Jej mama a oco boli nepríjemní a sebeckí ľudia ktorí robia určite problémy všade kde vstúpi ich noha. Chudák chalaň ani vo sne by ho nenapadlo, že babenke aj keď modré z neba prinesie, stačiť nebude , lebo naši.

 • ja 14.08.2018, 20:09

  Heh, neverím tomu, a pritom ženy sú pekne prepnuté. myslím že viac ako muži.

 • evelina 13.08.2018, 17:48

  Mýliš sa, občas otrčí a problémy narastú ! Zakomplexovanému truľkovi to nikdy nebude stačiť a aby "náhodou" nebolo z toho ďalšie dieťa na ceste :(((

 • evelina 13.08.2018, 10:38

  Nemyslím si, že všetky ženy, ktoré zostávajú s egoistickým, agresívnym mužom alebo alkoholikom, sú lenivé. Ale niektoré sú vypočítavé, nechajú i narobiť aj päť detí a preto sú stále na materskej. Ale väčšina žien zostáva kvôli deťom, aby mali kde bývať a čo jesť.... Veď ženu s dvomi deťmi do šesť rokov ťažko niekto zamestná, raz ochorie jedno, potom druhé dieťa a keď žena nemá na opatrovanie detí babičku, je stratená. Inak rozmýšľa žena bez vzdelania, inak s vysokoškolským vzdelaním! Nejde o kariéru, ale o sebestačnosť a zabezpečenie detí. Pisatelkin muž má komplexy, lebo nemá VŠ, ale ak "dokáže" podnikať, mal by bez problémov urobiť aj vysokú školu. A pisateľka? až deti podrastú a on sa neumravní, môže kedykoľvek odísť, takéto truľa stretne na každom kroku, nemusí sa nechať do nekonečna ponižovať!

 • Eva 10.08.2018, 12:53

  Stano..s týmto úplne súhlasím

 • Stano 10.08.2018, 12:27

  Necháme to tak. Každopádne autorka by mala prestať nechávať do seba kopať, lebo bude mať sebavedomie na bode mrazu a skončí ako zelenina.

1 2 3 4 >

Pridať komentár