Za toto sa vám pokožka v lete poďakuje

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
melón

Poznáte to, väčšina z nás venuje veľkú pozornosť výberu kozmetiky, rozmaznáva pleť výživnými sérami, krémami a rôznymi maskami, a pritom zabúda, že najlepší pomocníci pre naše zdravie a krásu sa ukrývajú v kuchyni. Zdravá strava v podobe ovocia a zeleniny doplní potrebné živiny nielen zvnútra, ale využiť ju môžeme aj zvonka, a to najmä teraz cez leto.


Konzumáciou ovocia a zeleniny nepomáhame iba telu pri dopĺňaní prospešných vitamínov a minerálnych látok, ale sú aj skvelými pomocníkmi pre krásu. Ovocie i zelenina obsahuje dôležité vitamíny a antioxidanty, ktoré pleť ozdravujú, vyživujú aj chránia. Pomáhajú pokožke bojovať so stresom, nedostatkom spánku a nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Akú zeleninu a ovocie by ste preto najmä počas leta nemali vynechať?

PARADAJKY – sú hotové vitamínové bomby. Obsahujú vitamíny a minerálne látky, ktoré omladzujú a rozžiarujú pleť a dokážu zatočiť aj s vyrážkami. Červený pigment nachádzajúci sa v šupke paradajok – lykopén, je silný antioxidant, ktorý chráni pred spálením od slnka, predčasným starnutím a taktiež bojuje proti voľným radikálom. Má to však jeden háčik. Aby mohla táto látka naozaj účinne fungovať, paradajky nesmú byť surové, ale tepelne upravené.

UHORKY – čistia, vyhladzujú pokožku zvnútra a zmierňujú opuchy, preto si ich dámy už oddávna rady prikladajú na oči. Okrem toho, že obsahujú veľa vody, ktorá pleť výborne hydratuje a pomáha v nej udržiavať vlhkosť, sú plné vlákniny, vitamínu C, draslíka, železa, horčíka a kremíka. Obľúbeným domácim pomocníkom je maska z najemno nastrúhanej uhorky zmiešanej s lyžicou tvarohu. Pokožke poskytne výživu, zjemní ju a perfektne hydratuje. 

JABLKÁ – sú bohaté na antioxidanty a flavonoidy. Látky obsiahnuté v jablku dokážu zabojovať s nečistotami pletia a vyrážkami. Jablko má okrem iného aj protizápalové účinky a navyše pleť hydratuje. Ak sa vám nechce skúšať všakovaké pleťové masky, môžete si urobiť aj superrýchlu a jednoduchú masku. Ak si jablko radi lúpete, šupky z neho nevyhadzujte, ale dužinatou stranou priložte na pleť. Pokožka bude jemná a žiarivá. 

ČERVENÉ MELÓNY – kto si vie horúce letné dni predstaviť bez melónu, určite nevie o čo prichádza. Melóny totiž vynikajúco hydratujú, vyživujú a zvlhčujú pleť zvnútra, a zároveň z tela odvádzajú škodlivé látky. Melón sa skladá až z 92 percent vody a obsahuje dôležité enzýmy, vitamín C, draslík, lykopén (rovnako ako v paradajke aj tu dodáva červený pigment) a antioxidant glutatión, ktorý podporuje imunitný systém. Vďaka vitamínom A a B dokáže bojovať aj proti akné. Vedeli ste, že šťava z melóna vám pomôže pri spálení od slnka? Stačí si ňou ponatierať spálené miesta a nechať pôsobiť aspoň 15 minút. Pleť príjemne schladí, upokojí a hydratuje.

Túto čerstvú zeleninu i ovocie pod značkou Slovenská farma si práve počas letných mesiacov, viac ako inokedy, môžeme dopriať priamo zo záhrad a polí slovenských farmárov, ktoré nájdete na pultoch predajní BILLA po celom Slovensku.

 
Zdielať na Facebooku
  • Autor: PR článok
  • Foto: Billa

Diskusia (1)

  • Zita 18.03.2019, 15:22

    určite za hydrataciu. Tu potrebuje naša plet, vlasy, pokožka, pery, nechty a v podstate cele naše telo. Preto kupujem iba hydratačnu kozmetiku a vlasy si pravidelne regenerujem

1

Pridať komentár