Pravdivý príbeh: Môjho brata ovláda o dvadsať rokov mladšia zlatokopka

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Volám sa Alena a tohto roku oslávim 55. narodeniny. Cítim sa celkom spokojná, pracujem v gastronómii a povedala by som, že som rodinne založená. Medzi mnou a mojím bratom je 10 rokov rozdiel. V praxi to pre mňa znamenalo, že som vyrastala takmer ako jedináčik. Keď sa Róbert narodil, pamätám si, ako sa vo mne vytvorila silná potreba neustále ho ochraňovať. Bol to taký môj osobný projekt, starať sa o neho a pomáhať rodičom.


Kým vyrastal, stále som sa s ním hrala, bavilo ma obliekať ho, chodiť s ním von. Keď začal rásť, snažila som sa s ním tráviť veľmi veľa času. Vždy som sa mu pokúšala dávať dobré rady, pomáhať mu v škole a neskôr dokonca radiť s dievčatami. Povedala by som, že v určitom období to bol aj môj najlepší kamarát.

Róbert mal vždy veľa priateliek, ale nikdy nič seriózne. Ja som si prvého manžela našla v dvadsiatich rokoch. Vzťah nám ale nevydržal a krátko pred tridsiatkou sme sa rozviedli. No už o dva roky som sa vydala opäť. S manželom sme spolu už viac ako 20 rokov a máme dve krásne deti. Nepokladám sa za expertku na vzťahy, no prežila som rozvod v čase, keď spoločnosť bola omnoho konzervatívnejšia a našla som si nového partnera vo vyššom veku.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Môj brat je nanič otec, toto by rodičia robiť nemali!


S Róbertom to vždy bolo komplikovanejšie. Viem, že veľa chodil von, mal známosti, ale nikdy si nedokázal udržať vzťah. Je to typický starý mládenec. Žije vo Viedni, pracuje v marketingovej agentúre a veľmi dobre zarába. Má pekný byt, ktorý som mu sama pomáhala zariadiť. Sme si veľmi blízki, telefonujeme si a snažím sa, aby sa nám, aj s našou mamkou, darilo stretávať aspoň raz mesačne. Na to, že Róbert nemá pri sebe nikoho sme si už zvykli. Veľa pracuje, stretáva sa s priateľmi, na partnerku by nemal veľa času.

No nedávno sa situácia začala meniť. Róbert si nakoniec priateľku našiel. Sú spolu už niekoľko mesiacov. Ja som o vzťahu vedela takmer od začiatku, osobne som ju však spoznala až minulý týždeň. Aj s našou mamičkou sme ho presvedčili, aby priateľku priviedol na rodinné stretnutie. Naplánovali sme grilovačku u nás v Senci. Róbertova priateľka je Slovenka z Bratislavy, ktorá pracuje vo Viedni. Volá sa Katka a je to veľmi milé dievča. Problémom je, že je to doslova ešte dievča, o viac než dvadsať rokov mladšie od môjho brata. Ešte len končí školu a popritom pracuje v tej istej firme ako Róbert.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Chcela by som skutočne veriť, že ten vzťah má budúcnosť. No už len to, ako začali je zlé znamenie. Róbert sa mi priznal, že sa dali dokopy po nejakej firemnej oslave, keď sa poriadne opili. Takto sa stretávali pár týždňov. Chodili po baroch a kluboch Viedne. Časom sa vzťah samozrejme posúva a snažia sa spoločne tráviť viac a viac času.

Problémom ale prirodzene je, že nemajú priateľov v rovnakom veku a Katka ešte stále študuje. Výsledkom je, že Róbert sa snaží veľmi prispôsobovať jej záujmom a vkusu. Pozýva ju do reštaurácií, kaviarní, nakupuje s ňou oblečenie... Na prvý pohľad sa tak správa, aj napriek jej milej povahe, ako zlatokopka. Nemôžem si pomôcť, veľmi im to chcem priať, ale je mi jasné, že ten vzťah nevydrží.

Katka sa nebude chcieť vydávať, alebo mať dieťa v najbližších rokoch, čo je aj pochopiteľné vzhľadom na jej vek. Bojím sa, že ak by som Róbertovi povedala, čo si myslím, tak mu veľmi ublížim a on so mnou preruší kontakt. Neviem, či mu klamať a podporovať ho vo vzťahu, alebo spraviť to, čo ja považujem za správne. Presvedčiť ho, aby ten vzťah ukončil.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (20)

 • rado 16.09.2018, 11:39

  tak mu treba,keď má prachy nech platí

 • Eva 24.08.2018, 16:26

  dnes je už naozaj ťažké určiť čo to vlastne zlatokopka je..nedajbože dostáva darčeky, chodí s mužom na večere automaticky ho chce ošklbať..aby si ženy všetko hradili samé, vyzerali ako mrochty a nedajbože si nenašli solventného chlapa..a so sestrou ktorá to predsa VIE tak mu to chce oznámiť..niečo o niekom koho vôbec nepozná..je to obyčajná žiarlivá mrcha

 • evelina 24.08.2018, 15:07

  Dávam ti za pravdu, je to zlatokopka. Za to, že si s ňou ten postarší muž užíva, necháva si platiť, prijíma dary, pozvania na večeru a možno chce aj postup v kariére, úplne ho pobláznila, chudáčika nesvojprávneho :((( Ešteže má starostlivú sestru, ktorá mu otvorí oči. Je naprosto vylúčené, aby ho milovala len tak pre nič za nič ! A keďže žiadny vážny vzťah z toho nekuká, tak nech starouš za užívanie s ňou riadne cvaká, bola by inak na hlavu padnutá, manželstvo, decko, koniec kariéry, ktorá mladá baba by to chcela:)))))))

 • Stano 24.08.2018, 14:07

  Ešte raz, tento článok je o tom že dotyčná zlatokopkou je (viď názov). A o tom že ona to na nej vidí a on nie práve tým čo si napísala, že on je zamilovaný a slepý. To že študuje a vie po nemecky je síce pekné, ale tiež môže mať o dôvod navyše sa naňho zavesiť, keďže on už tam má vysoký post a by sa cez neho mohla dostať hneď hore. No motívov je dosť. Bodaj by si mala pravdu evelinka, ale ja byť ním, mám sa na pozore, rodinu by som si s ňou nezakladal, ale keď už je taká pekná a milá, tak by som si s ňou maximálne užíval.

 • evelina 24.08.2018, 13:52

  Stano, teraz si to trochu prehnal :) žiaden pár spočiatku nepozerá na to, či im 1% vzťah vyjde a či nie, zamilovaní sú slepí... No šak preto je tu ten príbeh, aby sme sa mohli baviť a štengrovať o tom, čo by bolo keby.... Máš pravdu, je veľa dievčat, čo sa chcú mať dobre rýchlo za akúkoľvek cenu, veď len o tých píše bulvár to sú celev.ity.. Ale nemožno všetky mladé baby hádzať do vreca ako zlatokopky.... baba z príbehu má 25, končí školu vo Viedni a popri tom pracuje.... iste vie dobre nemecky a s diplomom by sa hravo uživila, bola sebestačná a nemusela by visieť na podpore nejakého staršieho muža! je to vec pohľadu, ja som skôr optimista a všímam si veci z tej pozitívnej stránky.... Ak sa do seba títo z príbehu zamilovali, určite našli jeden na druhom niečo, čo im stojí za to ! Stará mať vravievali, že šikovná žena aj z nemehla spraví muža....na čo sa trápiť nejakým nepodstatným vekovým rozdielom! akurát mi vadí, keď si starodôchodcovia robia ešte deti a potom sú celí šťastní, že sa dožili aspoň začiatku ich školskej docházky :( že ich decko bude potrebovať v čase puberty ich akosi nezaujíma...

 • Stano 24.08.2018, 12:59

  evelina - súhlasím že radšej mala autorka bráchu zobrať niekam von, naliať doňho pár pohárikov aby sa mu rozviazal jazyk a pekne po bratsky spolu dať reč. Ale na druhej strane keby to tu autorka nedala, tak sa nemáme na čom zabávať. No a ukáž mi človeka, ktorý by riskoval vzťah, keby bola len 1% šanca že mu to výjde? Netvrdím že sa sestra nemôže mýliť. Ale pozri sa okolo seba koľko je teraz prípadov, kedy sa pekné baby radšej nechajú vydržiavať a využijú to čo im bolo nadelené. Veď napokon život je len jeden, tak prečo ho premrhať v nejakej práci, keď sa dá na niekoho zavesiť a užívať si luxus. Autorka má 55, on má 45, ona cca 20. O 10 rokov keď ona bude chcieť dieťa, on bude mať 55. Ona sa bude chcieť baviť a žúrovať, on bude vládať zapnúť telku. Nie, toto nemá budúcnosť.

 • evelina 24.08.2018, 12:43

  Stano, vychádzaš z vlastných a zlých skúseností a tvoj názor rešpektujem! Ja by som si nikdy nedovolila komentovať výber partnerky svojho brata. Aj keby.... vypočul by si ma a urobil, zamilovaný, po svojom.... Ak chcela sestra bratovi niečo naznačiť k jeho voľbe, mala ho pozvať na kus reči a nie vypisovať tu na neho, ako by v 45 bol nesvojprávny. To, že je stále slobodný, mne naznačuje, že to nie je žiadny vetroplach a v 99 % prípadoch môže byť veľký vekový rozdiel problémom, ale stále zostáva to 1% že im to môže vyjsť! Napr. počula som o prípade, keď 20 r. mladý štramák vzal o desať rokov staršiu krásavicu a boli spolu 50 rokov! Vek podľa OP je iba číslo, dôležitý je duševný vek a sila osobnosti...

 • Stano 24.08.2018, 10:40

  evelinka ja to poznám ináč. Keď ju miluješ, vždy je čo riešiť, väčšinou samé pípčoviny. Nie je čo riešiť ak miluje aj ona jeho. Rodina si má pomáhať a sa ochraňovať. Myslím že na tom že ona chcela bratovi povedať svoj názor na ňu a vyjadriť svoje podozrenie nie je nič zlé. Pokiaľ sa na ňu niekto pozerá triezvo a niekto zaslepeno. Áno vzťahy sú indiuviduálne, ale oveľa väčšia pravdepodobnosť že sa veci zvrtnú je keď je príliš veľký vekový rozdiel. Dôvody som popísal, takže taktiež platí pravidlo. Problémy sa nemajú riešiť, problémom sa má predchádzať, čo myslím že autorka presne chcela. Skôr než brat padne na hubu. Opakujem, poznám to, máme to v rodine a nie je to nič príjemné. Z človeka sa stane figúrka na špagátiku a živá mŕtvola. Možno keby ho niekto varoval, keby bolo keby...

 • evelina 24.08.2018, 10:29

  Keď ju miluješ, nie je čo riešiť! ....Zaujímavé je, že 40- ročný vekový rozdiel medzi F.S a jeho milenkou nevadí nikomu, okrem jeho syna, ktorý to pomenoval presne ! Ale nemožno zovšeobecňovať ! Niekto sa zblázni v šestnástich, niekto v štyridsať päťke! Nemyslím si, že sestra závidí mladej, ale jej argumenty sú postavené na vode, príliš sa vžila do úlohy staršej a kvázi múdrejšej a skúsenejšej... Matka má najmenej 75 rokov a má iné starosti, ako riešiť "zlatokopku" svojho dospelého a prezretého syna :))) A nezhody v manželstve majú tak rovesníci, ako aj tí s malým či veľkým vekovým rozdielom. Ale aj naopak, s veľkým vekovým rozdielom žijú spolu desiatky rokov....

 • Stano 24.08.2018, 09:15

  Vážení, ale pri tomto článku nejde o to riešiť či dotyčná je alebo nie je zlatokopka a že autorka nemá dôkazy. Moje komentáre boli smerované za predpokladu že dotyčná zlatokpka je, ako je to uvedené v názve. žiaľ zlatokopectvo je už v dnešnej dobe tak rozsiahle, že už sa to považuje za profesiu. Všade sa uvádza že vekový rozdiel nehrá rolu. Možno často nie hneď, ale po čase určite. A 20 rokov rozdiel, nemôže robiť dobrotu. Rozdielône názory, hodnoty, priority. Skôr či neskôr deduško nebude mladšiemu mäsku stíhať. Keď je slečna taká mladá, milučká a krássnučká, že môže mať kohokoľvek, tak prečo nie niekoho aspoň trochu bližšieho k jej veku. Ale v článku ma hlavne zaujalo to "že má veľký byt a dobre zarába. Takže samozrejme ide o lásku na prvý pohľad. Prajem bratovi, nech rýchlo vytriezvie a bude mať oči otvorené.

1 2 >

Pridať komentár