Tip na víkendový výlet: 5 slovenských múzeí, ktoré sa skutočne oplatí vidieť

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Máte radi múzeá?

Danubiana Meulensteen Art Museum

Slovensko je plné úžasných múzeí, ktoré vám priblížia históriu a naučia vás čosi nové. Deň strávený v jednom z nich poteší celú rodinu a pravdepodobne ani nebudete musieť dlho cestovať. Pohľad do minulosti môžete zažiť takmer v každom meste. Ktoré múzeá skutočne stoja za to?


Múzeum praveku Prepoštská jaskyňa

Bojnice sú známe ako sídlo pravekých ľudí a práve v Prepoštskej jaskyni bolo v minulom storočí objavených množstvo archeologických nálezov. Múzeum, ktoré vám priblíži život neandertálcov ocenia najmä rodiny s deťmi, pre ktoré je pripravených viacero zaujímavých hier. Odporúčame vám dobrodružnú nočnú prehliadku, ktorej súčasťou je profesionálny výklad.

Náš tip: Rodinný výlet s vnúčencami.


Mohlo by vás zaujímať: Najnavštevovanejšie múzeá na svete: Tieto určite stoja za pozretie


The Manor House Betliar

Kaštieľ v Betliari je bezpochyby jedným z najromantickejších miest uprostred krásnej prírody. Vďaka pôvodnému zariadeniu a zbierkam vás vtiahne priamo do devätnásteho storočia. Aj keď sa funkcia kaštieľa neskôr zmenila na poľovnícko-reprezentačnú, dnes tu nájdete aj obsiahlu knižnicu, maľby, sochy a keramiku. Počas prechádzky v parku s rozlohou 80 hektárov určite nezabudnite na Rímsky vodopád, ktorý je vďaka svojim 9 metrom najvyšším umelým vodopádom na Slovensku.

Náš tip: Romantický víkend pre dvojicu.

Slovenské technické múzeum v Košiciach

Ukážte svojim vnukom a vnučkám, ako fungoval svet pred športovými autami a smartfónmi. V tomto košickom múzeu získate prehľad o vývoji slovenskej vedy a techniky, zaspomínate si na doby písacích strojov a filmových kamier. Okrem zbierok s banskou, dopravnou, kartografickou či fyzikálnou tematikou tu nájdete aj množstvo nákresov a skíc z obdobia, keď boli bežne používané prístroje ešte iba v mysliach svojich vynálezcov.

Náš tip: Výlet starého otca s vnukom.


Mohlo by vás zaujímať: Múzeum nemusí byť iba nudné: Toto musí vidieť každý selfie maniak


Múzeum mincí a medailí

Toto kremnické múzeum patrí medzi jedno z najstarších, ktoré na Slovensku máme. Z regionálnej zbierky sa časom stala celoštátna, vďaka čomu dnes môžete obdivovať bohatú expozíciu so zameraním na numizmatiku, medailérstvo a filateliu. Vedeli ste, že zbierka Mince a medaily zo Slovenska, bola prezentovaná aj v USA a Portugalsku?

Náš tip: Pre vášnivých zberateľov.

Danubiana Meulensteen Art Museum

Milovníci umenia, ktorí ešte nikdy nenavštívili bratislavskú Danubianu: Napravte to! Architektúra budovy citlivo prepojená s prírodou na vodnom diele Čunovo v sebe ukrýva stále zbierky moderného umenia, ako aj meniace sa výstavy slovenskej, európskej a svetovej výtvarnej scény. Výnimočná schôdzková časť strechy múzea vám zaručí nádherný výhľad na Dunaj, Bratislavu a Malé Karpaty. 

Náš tip: Pre milovníkov umenia, ktorí chcú utiecť z uponáhľaného mesta.


Máte vo svojom okolí iné múzeum, ktoré stojí za návštevu? Nezabudnite sa o svoj tip podeliť s ďalšími čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (1)

  • turbus 07.09.2018, 10:29

    bez anglitčiny to v tých názvoch nejde?

1

Pridať komentár