Pravdivý príbeh: Môj syn sa zle správa k ženám. Je to moja chyba?

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Peter má už viac ako tridsať rokov, je rozvedený, má jedno dieťa. Momentálne žije s družkou, ktorá ma dve deti z predošlého vzťahu. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, ale Peter je môj syn a ja viem, že sa k ženám správa zle.


Je moje dieťa a ja ho navždy budem milovať. Trhá mi ale srdce, keď  vidím ako sa správa k partnerkám. A predovšetkým neviem, aké následky ponesú napríklad tie nevinné deti.

Okrem Petra máme ešte mladšiu dcéru Ivanu. Ivana bola vždy nadané dieťa, mala vynikajúci prospech a zaujímala sa o prírodné vedy. Dnes má veľmi dobre platené miesto na zahraničnej univerzite a venuje sa výskumu. Má partnera, sú bezdetní. Snažíme sa byť v kontakte čo najviac, telefonujeme a skajpujeme si. Vidíme sa jeden, možno dvakrát, do roka.

Peter býva u nás v meste, takže máme pomerne jednoduchý kontakt. Navštevujeme sa, on si k nám do domu často chodí niečo majstrovať do garáže. Je to autíčkar a motorkár. Stále niečo vymieňa, predáva, opravuje. Je veľmi šikovný, ale nikdy nebol dosť ctižiadostivý a preto po priemyslovke ani nedokončil vysokú. Občas aj ostane na noc, keď si s mojím mužom, jeho otcom, trochu vypijú. To sa ale stane málokedy. Peter má svoj trojizbový byt na sídlisku. Momentálne v ňom žijú aj s Alenkou a jej deťmi.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Syn prijal priateľkine dieťa za svoje, dnes na oboch kašle


Že sa občas nevhodne správa som si prvýkrát všimla už takmer pred desiatimi rokmi u nás na grilovačke. Vtedy ešte len chodil so svojou teraz bývalou ženou Monikou. Bolo to dobré dievča. Náš vnúčik žije s ňou. Peter si ho bráva na víkendy a často sú aj u nás. Ja bývalej neveste občas aj teraz zatelefonujem, ale nechcem sa jej veľmi miešať do života. S Petrom im to dosť tragicky nevyšlo. Neviem o tom, že by ju niekedy fyzicky udrel, ale veľmi sa hádali a on ju často ponižoval a zosmiešňoval aj na verejnosti.

Aj na tej spomínanej grilovačke jej pred nami začal nadávať, aká je neschopná a škaredá. Až som ho musela zastaviť, aby sa trochu spamätal. Môj manžel, jeho otec, sa nikdy ku mne tak nesprával. Ale nebudem klamať, nie je to žiaden džentlmen. Je to obyčajný chlap, pracovitý, veľmi nepije a ja som si na neho zvykla.

Nespomínam sa, že by sme sa doma pred deťmi hádali, alebo jeden druhého osočovali, ale je pravda, že náš vzťah je veľmi obyčajný. Žiadne kvety alebo čokolády na Valentína či oslavy výročia. Neboli sme Petrovi zlým príkladom, ale možno sa od nikoho nenaučil, že k ženám treba byť pozorný a slušný.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


 

Po incidente na grilovačke som si začala viac všímať jeho správanie. Videla som, že Moniku často komentuje a zosmiešňuje. Snažila som jej načrtnúť, že by sa mala trochu brániť, nenechať si to, ale to nebola jej povaha. Napokon sa zobrali a mali malého Peťka.

Po piatich rokoch sa ale rozhodli pre rozvod, lebo začali spolu žiť veľmi zle. Samé hádky, spanie v oddelených izbách a malý Peťko sa z toho až začal zajakávať. Keď Monika povedala, že ju to mrzí, ale viac nemôže, ani som ju neprehovárala. Chcela som len od muža nech Petrovi dohovorí. Aby mu to vysvetlil ako chlap chlapovi. Ale neverím, že mu niekedy niečo povedal, proste som na stenu hádzala hrach.

Pár rokov žil sám, bez vážnej známosti, zdalo sa mi, že sa trochu upokojil. No teraz vidím, že k Alenke sa tiež začína správať rovnako. Ona je samozrejme staršia a nie je až taká subtílna ako Monika, no bojím sa, že to nejde dobrým smerom. Často rozmýšľam nad tým, kde som spravila chybu a či je to naša vina. A hlavne tých detí je mi ľúto, lebo vidia, ako sa Peter nepekne správa k ich mame.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (14)

 • TITAN444 14.09.2018, 13:16

  A to je trestné? Nie, tak potom o čo ide?

 • evelina 14.09.2018, 10:16

  Matka musí vymyslieť niečo na riešenie tejto situácie....pretože jej môže rozmaznaný a zakomplexovaný synáčik, inak neschopný sa postarať sám o seba, zostať na krku v "mamahoteli " aj keď má svoj byt. :((( Možno by si mala pohovoriť s jeho družkou, aby ponižovanie netrpela ani doma ani na verejnosti ! Veľa napovedá, že teraz žije so staršou ženou s deťmi. Ísť k psychiatrovi ho nikto nedonúti, ale možno by mu rozhovor s ním pomohol....

 • amata 13.09.2018, 19:36

  Táto žena to osočovanie dlhodobo nebude znášať, rozídu sa, a potom konečne natrafí na symetriku, ktorá sa mu pomstí za predošlé dobráčky, a povie mu svoje...viem presne čo, ale nechcem to napísať, lebo je to vulgárne... A primitív zostane sám, na krku matky, ktorá mu nevie prísne povedať, čo ho pri takom arogantnom správaní ďalej čaká.Chyba je tu len v tom, že mu nemá kto "vyčistiť žalúdok".

 • Oľga 13.09.2018, 18:58

  Ak môže niečo trochu pomôcť, tak je to vzájomná komunikácia všetkých zainteresovaných. Veci treba pomenovať pravým menom. Mladý muž by mal byť natoľko charakterný, aby si bol vedomý svojho ponižujúceho správania voči ženám. Najlepšie keby sa s ním porozprával niekto, koho si váži, u koho má autoritu. Rodičia to zrejme nebudú. Diskutujúci by tu radi počuli druhú stranu. Ale aj keď tá druhá strana nesie nejakú vinu, zadáva príčinu, tak je neslušné, negalantné, grobianske, chrapúnske - jednoducho neprijateľné - ponižovať ženu či už verejne, pred vlastným dieťaťom, alebo hoci len medzi štyrmi očami. Mladý muž je zrejme prchkej povahy, zakomplexovaný a s tým nikto veľa nenarobí. Ale jeho útoky sa môžu stupňovať, môžu pokračovať fyzickým napadnutím. Týranie blízkej osoby začína vždy dosť nevinne... Možno by mohla Alenka skúsiť manželskú poradňu, psychológa. A musí sa brániť! Ponižovať utiahnutého človeka je veľmi ľahké. Je tu problém a ten treba riešiť. Takto sa žiť nedá.

 • evelina 13.09.2018, 14:32

  No neviem, ako to dopadne, keď matka začne syna školiť, ako sa má správať k ženám, to je predsa úloha otcov :) Možno to mala urobiť už skôr, pred desiatimi rokmi mal len po dvadsiatke... išlo by to ľahšie. Podľa môjho názoru, má synáčik nejaké komplexy, ktoré si vybíja na ženách a mal by čím skôr navštíviť psychiatra ! Ale za to, ako sa správa k ženám.... sú vinovaté samotné ženy. Tú prvú zhadzoval ešte pred sobášom, ale vydala sa za neho, lebo "si myslela, že sa po svadbe zmení" a on sa správal ešte horšie.....Je len otázkou času, kedy odíde od neho aj terajšia družka. Ak nie, tak jej treba, keď si neváži samú seba a nechá sa ponižovať !

 • adamko 13.09.2018, 14:25

  Asi má mamička niečo za ušami a nechce si to priznať. čaká, že čitatelia jej budú drukovať, že je nevinná. Ale ja mám dve uši. Toto je jej pravda. A čo hovorí druhá strana nepočuť.

 • Stano 13.09.2018, 14:25

  Ale je fakt že na svete je aj kopa grázlov, čo sú hnusní k ženám aj bez príčiny, lebo potrebujú pomasírovať ego. Ale aj ženy k mužom.

 • Viera 13.09.2018, 12:22

  ľuboš...a ja tvojich ex...

 • Viera 13.09.2018, 12:17

  Lenže aj tých kňazov vo väčšine prípadov kryjú rodičia, hoci sa im deti zveria:-(

 • Stano 13.09.2018, 12:12

  Ale dokážu, čo takí kňazi?

1 2 >

Pridať komentár