Pravdivý príbeh: Od muža som odišla, robí zo mňa rukojemníčku v manželstve

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

V manželstve som sa riadila heslom, že vzťah utužujú nie len radosti, ale hlavne starosti. Každý problém a hádka bola pre mňa výzvou, ktorú som musela vyriešiť. Vďaka tomuto prístupu som s manželom vyriešila nejednu krízu, ktorá nás počas mnohých rokov postretla.


S odchodom detí z domu ma ale čoraz častejšie prepadával pocit samoty. Uvedomovala som si, že s mužom toho už nemáme veľa spoločného a svoj voľný čas sme každý trávili po svojom.

Keď ma kamarát pozval do podniku, kde mal so svojou kapelou premiéru, nerátala som, že sa mi svet otočí hore nohami. Môj muž klasicky so mnou nešiel. Dal prednosť futbalovému prenosu v televízii. Pri našom stole sedelo kopec ľudí, z ktorých som mnohých nepoznala. Všetci sme počúvali našich známych ako hrajú, popri tom sa rozprávali a užívali si skvelý večer. Nakoniec si ku mne prisadol sympatický muž. Vyzeral odo mňa mladší, ale tak dobre ako s ním som sa už dlho nezabavila. Pred odchodom si vypýtal moje telefónne číslo a ja som mu ho v rozšafnej nálade dala.

Nečakala som, že by sa mi môj nápadník z onoho večera vôbec ešte niekedy ozval. Daniel ma však šokoval. Ozval sa hneď na druhý deň a volal ma na výstavu. Srdce mi zaplesalo radosťou, pretože milujem umenie a so svojím mužom som nikdy na žiadnej vernisáži nebola. Daniel vedel, že som vydatá a tak som to vôbec nebrala ako nejaké rande.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: V manželstve trpím, no nepriznám to. Pred manželom ma varovali


Obom nám bolo opäť výborne a pomaly, ale isto som sa začala do toho celého zamotávať. Na Daniela som myslela čoraz častejšie a aj keď som si v tom čase niektoré veci nechcela pripustiť, ten chlap ma dostával do kolien.

Náš vzťah bol presným opakom toho, čo som zažívala doma pri manželovi. Opäť som sa cítila krásna a milovaná. Vedela som, že Daniel ma chcel mať pre seba a navrhol mi, nech odídem od manžela a nasťahujem sa k nemu. Netlačil na mňa, nechal to na mojom rozhodnutí.

Manžel správu o rozchode zobral vlažne. Nečudovala som sa, pretože môj muž o nás už v tom čase vedel, ale stále sa tváril, že o nič nejde. Keď už videl, že som si naozaj zbalila prvé veci a odišla, začal o mňa bojovať. Vymýšľal spoločný program, vymaľoval predsieň, o čo som ho tri roky prosila, kúpil novú práčku, o ktorej som snívala.

Pod vplyvom manželovej premeny som začala pochybovať, či bolo správne od neho chcieť odísť. Daniel bol aj vtedy skvelý. Nerobil scény, keď som chodila za mužom, aby som zistila ako sa mu darí, či niečo nepotrebuje. Priznám sa, mala som výčitky. Manžel mi povedal, že na tom zdravotne nie je najlepšie. Doktorka mu predpísala lieky, ale on ich nebral kvôli vedľajším účinkom. Tvrdil mi, že na sebe pozoruje rôzne iné príznaky. Posielala som ho k špecialistovi, nech zistí, čo mu naozaj je, ale u manžela sa objavila akási úzkosť zo šoférovania a chodenia medzi ľudí.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: K žene sa správal ako k handre, vrcholom bola nevera


Samozrejme, aj to som si pripísala na svoje triko. Cítila som, že je to moja chyba. Chcela som to napraviť, a tak som muža vozila po lekároch, po špeciálnych obchodoch so zdravou stravou, na väčšie nákupy. Myslela som, že čím skôr mu takto pomôžem, tým rýchlejšie sa uzdraví a ja budem môcť byť pokojná a spokojná s Danielom.

Daniel mi nenápadne naznačil, že má pocit, že muž sa robí väčším chudákom než je, využíva moju dobrotu a zároveň zneužíva moje svedomie. Niekde v hlave som si to myslela aj ja, ale niekde hlbšie bol vo mne červík pochybností a zodpovednosti, že to mužovi dlžím.

Keď som však odišla na dovolenku a poprosila mužovu sestru, či by s ním nezašla na kontrolu miesto mňa, trocha sa mi otvorili oči. Švagriná bývala na tej istej ulici, mala to k svojmu bratovi na skok, mala auto aj čas. Manžel jej však povedal, nech nechodí, že počká na mňa, kým sa vrátim z dovolenky. To ma nasrdilo. Vlastná rodina na neho kašľala a keď mu aj chcela pomôcť, tak ich zasa zrušil on, aby ma mohol ďalej využívať.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


 

Časom to začalo byť neúnosné. Nevedela som kedy a s čím zasa muž zavolá, v noci som poriadne nespala. Psychika vie spraviť svoje a celé sa to začalo odrážať aj na mojom zdraví. Daniel sa už na to nemohol pozerať. Povedal, že síce je to na mne, ako si to riešim, ale nebude sa pozerať, ako ma muž ničí.

S mužom som si sadla a porozprávala sa. Trocha som zaklamala a povedala, že mám pokazené auto a nebudem ho môcť ďalej vyvážať. Môžem mu maximálne raz za čas priniesť niečo zo špeciálnej predajne, ktorú som mala pri robote a on to tam mal ďaleko. Čuduj sa svete, zrazu si vedel vybaviť odvoz k doktorovi aj cez niekoho iného ako cezo mňa.

Viem, že ešte nemám vyhraté. Muž si našiel novú zábavku, volá mi, vraj sa chce len vyrozprávať, ale trvá to aj hodinu. On hovorí, ja už ani nepočúvam. Len to, že už sa so mnou nechce stretávať beriem ako malé víťazstvo. Ďalší krok na ceste k tomu, že sa odo mňa pomaly, ale isto odpútal a ja budem môcť podať žiadosť o rozvod. Našťastie mám pri sebe človeka, ktorý to celé chápe a kvôli ktorému sa to oplatí vydržať.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (20)

 • Oľga 10.01.2019, 10:18

  Poznám dva takéto manželské páry, kde po rozvode sa sa ženy starali o svojich bývalých opustených a alkoholom a chorobami zničených mužov. A nebolo to žiadne vydieranie ani nič podobné. Pre tie ženy to boli navždy otcovia ich detí. A možno aj dačo viac. Nakúpiť, upratať, odviesť k lekárovi, postarať sa o rôzne rodinné záležitosti..... Žena nemusí prestať byť citlivým a obetavým človekom ani po rozvode.

 • ľuboš 10.12.2018, 20:29

  Neviem, či som krásavec, stačí, že som krajší od čerta... Ale jedna žena mi povedala, že nedokáže byť sama. Aj keď je vydatá, druhý x, dve deti, druhý manžel, musí mať aj milenca... :)) No, tak to teda fakt radšej byť sám.., než nasilu s niekým. Keď počúvam môj ročník, že" síce ju neľúbim, ale je čistotna, varí, robí okolo domu".... No, až tak veľmi by som nechcel byť zúfalý:)), konečne trochu veget, lebo sa riešia opravy..., Nakoniec budeme makať ešte aj na Vianoce...:) Evelinka, nič sa nemá siliť, ani sa na niečo hrať...

 • evelina 10.12.2018, 19:39

  Ľuboš, OK ale potom ti zostáva len byť sám. Bez dôvery nie je ani kamarátstvo, nieto čosi ako láska. Čo si vyberieš, je len a len na tebe, provokatér :) Ak si tiež krásavec, zbalíš aj krásku, ak je IN ...oberie ťa postupne o všetko, zlatokopky vedia ako na to...

 • ľuboš 10.12.2018, 18:10

  Evelinka:) Ja sa posmievam, tak trošku, všetkým tým kecom, " o dobrote srdca, inteligencii a podobne":) Lebo reči sa jedia, chlieb sa je.... DNES sú vzťahy nesmierne povrchné... :((, Ale najmä: môžeš byť s niekým 20-30 rokov s NEBUDEŠ VEDIEŤ S KÝM V SKUTOČNOSTI ŽIJEŠ... Takže z toho logicky vyplýva, že keď do pekla, tak na peknom koni...,:)) Otvoris noviny..., Internet, odvšadiaľ vyskočia " pani Dokonalí", , lebo aj vy, ženy chcete KRÁSNYCH, SEXI... mužov, bohatých..., Ale klišé káže hovoriť, či skôr povrchnosť a faloš??, HM??:(, To, si myslíme, "ČO BY SA PATRILO ", " čo " pekne a ľúbivo" znie...:)) Píšem to hlavne vtedy, keď istí diskutéri píšu sladké omáčky, tak pre - nast ročných. :)). Asi tak nejako..;)

 • evelina 10.12.2018, 15:21

  Som, kto som : k tomu, čo si napísala, nemám výhrady. Ale Ľuboš napísal...zbal ma, ak si krásna. Baliť a nechať sa zbaliť toť rozdiel... A mňa prekvapil, pretože po tom, čo si užil s kráskou, by som to nečakala :) Ale ako provokácia by to mohlo byť...

 • I am Who I am 10.12.2018, 14:15

  Eve: nie, nestaci. myslim, ze to vedia vsetci a ked nie, ich problem... popise sa tu hocico a aj tak najdolezitejsie je, ci v realnom zivote mame alebo nemame aj ine priority, naroky a hodnoty ako len fyzickost... ak ti budem stat za to, aby si tu krasu objavil a dokazes, ze si ma zasluzis, tak aj zopar zenskych taktik pouzijem, aby som ti pomohla ma zbalit... taka by bola moja odpoved na rovnaku otazku. tu, v tomto nasom malom virtualnom svete :)

 • evelina 10.12.2018, 11:53

  Včera v diskusii na topkách napísal Ľuboš : " Si krásna ? ...môžeš ma zbaliť " a hŕba smajlíkov.... Takže čo je krása, anjelská tvár, postavička ako lusk? Prázdna miska, ale krásna? Stačí to na spoločný život?

 • I am Who I am 09.12.2018, 22:43

  ups... Lubos, tak sa mi zda, ze mi nepreslo, co som ti predtym krvopotne vytukala na mobile... horsie je, ze uz ani nepamatam, co tam bolo :)) ... a ved ja viem, ze srandujes :)

 • ľuboš 09.12.2018, 20:41

  Who: viem , že to máš doma ok..., Držím palce, aby to tak bolo bo smrti.:)) Robím si srandičky..., Čo iné ostáva..., že ano.

 • I am Who I am 09.12.2018, 18:58

  Lubos:

1 2 >

Pridať komentár