Herpes je boj na celý život: Pľuzgieriky neprepichujte, pomôžu i domáce recepty

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Trápite sa s herpesmi?

Herpes je nepríjemným problémom, ktorý nie je len estetický

Herpes je nepríjemným problémom, ktorý nie je len estetický. Keď sa prejaví na pokožke, treba zasiahnuť. Hoci vedci z austrálskej univerzity dali nedávno boju proti nežiaducemu ochoreniu novú nádej, radšej skúste overené domáce recepty. Podľa ich výskumov totiž môže pomôcť modrá krv tasmánskeho slimáka, ktorá ma veľkú antivírusovú silu. V slovenských podmienkach tak musíme radšej staviť na cesnak, aloe vera alebo čajovníkový olej.


Keď sa vírus herpesu dostane do tela, ostáva v nervových uzlinách až do smrti. Prvá infekcia prebieha väčšinou bez príznakov. „Chlad, UV žiarenie, horúčka, menzes, stomatologický zákrok, stres, fyzická záťaž, hormonálna nerovnováha, trauma alebo chronické ochorenia môžu spôsobiť reaktiváciu vírusu," upozorňuje imunologička a alergiologička Zuzana Rennerová.


Mohlo by vás zaujímať: Večné trápenie menom herpes: Ako s ním môžete bojovať – a zvíťaziť?


Pľuzgiere neprepichujte

Varovný prst dvíha pri pľuzgieroch, ktoré sú sprievodným prejavom ochorenia, pričom ich neodporúča prepichovať. Nakazení toto ochorenie môžu preniesť na pery, kedy je prejav vírusu viditeľný. No pri pohlavnom styku môže dôjsť k nakazeniu partnera, pričom postihnutý ani nemusí vedieť, že má problém.

Postupne ustupujú

Ako imunologička uviedla, „zväčša sa príznaky trvajúce jeden až dva dni prejavujú pálením, mravčením, svrbením, bolesťou, prípadne aj únavou, teplotou a bolesťou regionálnych lymfatických uzlín. Následne dochádza k výsypu pľuzgierikov, ktoré do piatich až siedmich dní spontánne ustupujú."

V prípade, že má herpes ťažký priebeh, odporúča sa prijímať antivirotiká v podobe tabletiek. Pri veľmi častých recidívach (viac ako šesťkrát ročne) je možné siahnuť aj po dlhodobej antivirotickej liečbe. Rozhoduje o nej lekár na základe frekvencie, ale aj závažnosti prejavov a celkového stavu pacienta.


Mohlo by vás zaujímať: Nepríjemné herpesy: Čo ich spôsobuje a ako proti nim bojovať?


Domáci pomocníci

Podľa slov odborníčky sú v tomto prípade účinní rôzni "domáci pomocníci" ako napríklad čajovníkový olej, koreň sladkého drievka či aloe vera gél. Pomáha však i ľad alebo cesnak.

Vyhýbajte sa najmä stresu a stresovým situáciám. Ďalej je potrebné, aby ste posilnili svoju imunitu. Začať by ste mali so stravou. Určite si odpustite veľké množstvo sladkostí, sýtených a energetických nápojov a alkoholu. Vymeňte ich radšej za ovocie, zeleninu a celozrnné pečivo.

Pri herpese zvýšte príjem skupiny B a C vitamínov. Pite vždy zo svojho pohára a dbajte na to, aby ostatní nepoužívali ten váš. Ruky si utierajte len do svojho uteráka. Často si umývajte ruky a ak ste herpes práve prekonali, zaobstarajte si novú zubnú kefku.


Čo v boji s herpesom najúčinnejšie pomohlo vám? Napíšte ostatným čitateľom tipy v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (13)

 • elnino 30.12.2018, 17:44

  herpes sa najčastejšie prenáša kvapôčkovou infekciou a priamym kontaktom, ale i bozkávaním, slinami. príčinou prepuknutia herpesu môže byť dlhotrvajúci stres, nedostatok vitamínov, hormonálne zmeny, infekčné ochorenie, neliečené chronické ochorenia, niekedy je to signál vážneho ochorenia. vírusom herpes simplex je nakazených 80 percent populácie na svete

 • Gusto 13.12.2018, 13:58

  pomáha aj tinktúra z propolisu

 • Kritik 01.12.2018, 19:21

  Zdá sa, že spoločným menovateľom všetkých babských receptov je žieravina založená na viac-menej alkoholovej báze. Svojho času bol v predaji lacný liek vo forme mastičky a tinktúry Lakinal. Jeho predaj bol zakázany (v ČR je naďalej v predaji), nakoľko bol podľa nejakej pochybnej zavádzajúcej správy prostriedkom na výrobu drog. V skutočnosti bola problémom jeho nízka cena 0,60€, ktorá blokovala import jeho drahých náhrad zo zahraničia. Išlo o produkt, ktorý v sebe zahŕňal roztok 100% liehu a pridaných výťažkov vybraných rastlín, ktorý herpesové žriedlo, či jadro, dokonale vypálil. Zabral stopercetne a zabral u každého pacienta.

 • valo 01.12.2018, 13:15

  odkedy si davam kazde rano 1000mg C s pomalym uvolnovanim tak uz ani neviem kedy som mal naposledy herpes.

 • Jana 29.11.2018, 16:29

  Mávam herpes od puberty,oslabená imunita,popraskané pery...vyskúšala som toho toľko,návštevy u alergológia imunológ nič nezabralo. Asi pred rokom som objavila OPARSTOP masticku dostupná v lekárni.Pouzivam aj ako balzam na pery popraskané už viac nemavam ani cez zimu.Odvtedy som mala jeden jediný a to som bola chorá na antibiotikách. Pre mna jedine čo zaberá na 100%

 • xyz 28.11.2018, 17:20

  Mne pomáha na 100% hneď ako začne svrbieť asi 3-4h pred tým s vatovou tyčinkou do ucha a potom na miesto svrbenia. Raz mi to niekto poradil, neveril som,ale vyskúšal a ono to fakt zaberá. Od vtedy iné ani neriešim.

 • Miloš 27.11.2018, 22:42

  Pri prvom paleni pouzivam vzdy zubnu pastu-mentol ,okamzite pomôže!!!

 • mich 26.11.2018, 22:05

  pomoc je velmi jednoduchá, stači to odzapovať na zapperi a je po probleme

 • Terac 26.11.2018, 18:57

  urinoterapia zabera slusne v kazdom stadiu, bud potlaci uplne, alebo je zotavenie bez prasknutia a chrasty

 • mik 26.11.2018, 18:17

  Ja okamžite po zistení potieram Jing Jang, je to 99 percentný víťažok japonskej mäty. Treba každú hodinu potrieť. Pri včasnom zistení sa vôbec neurobí.

1 2 >

Pridať komentár