Ako zmierniť tvorbu vrások? Pomôže masáž tváre, ide to aj doma a zadarmo

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Robíte si doma masáž tváre?

Účinnú masáž tváre si môžete urobiť aj sami doma

Príjemný čas strávený v kresle u kozmetičky môže byť obľúbenou formou relaxu, odmenou či zdravotnou procedúrou. Účinnú masáž tváre si ale môžete urobiť aj sami doma a to úplne zadarmo.


Večerná regenerácia

Pravidelná masáž tváre prekrví pokožku a zmierňuje vrásky. Postačí vám na ňu hydratačný krém alebo pleťový olej a vaše prsty. Masáž tváre vykonávame po odlíčení a vyčistení pleti, ideálne večer pred spaním. Počas noci sa pokožka regeneruje a účinok bude viditeľnejší.

Počas masáže by mali byť svaly na tvári uvoľnené. Najlepšie preto urobíte, ak masáž vykonáte poležiačky so zatvorenými očami. Na začiatok vám možno bude vyhovovať sedenie pred zrkadlom, dbajte však na to, aby ste nenapínali svaly okolo lícnych kostí a na čele.


Mohlo by vás zaujímať: Hladšia pleť a menej vrások? Pomožu masky, tvárová gymnastika aj pitný režim


Postup domácej masáže

1. krok: Naneste malé množstvo krému alebo oleja medzi obočie a začnite ho vtierať do pokožky krúživými pohybmi. Vytvárajte prstami oboch rúk malé kolieska na čele, sústreďte sa na to, aby boli pohyby symetrické. Zabezpečíte tak rovnomernú starostlivosť na všetkých častiach tváre. Použite mierny tlak na pokožku, ktorý bude príjemný.

2. krok: Prejdite krúživými pohybmi na okraj čela. V oblasti spánkov je masáž dôležitá nielen pre prekrvenie, pomôže aj pri miernej bolesti hlavy a dokonale vás uvoľní.

3. krok: Plynule prejdite na masáž oblasti okolo očí. Začnite pri vonkajšom kútiku, smerujte k vnútornému kútiku a prejdite okolo koreňa nosa na obočie. Nikdy neťahajte pokožku pod okom smerom von, vždy smerom k nosu. Predídete tak vráskam.

4. krok: Vankúšikmi dvoch prstov prechádzajte od obočia po stranách nosa. Po pár ťahoch prejdite od špičky nosa k vonkajšej strane tváre, cez lícne kosti až k ušiam.

5. krok: Položte prsty nad hornú peru a masírujte smerom nahor, opäť až k ušiam. To isté platí aj o masáži brady, pokožku okolo sánky masírujte dohora.

6. krok: Plochou všetkých prstov začnite s masážou krku. Miernym tlakom prechádzajte od kľúčnych kostí až po bradu, opäť smerom nahor. Tento krok pomôže uvoľniť žuvacie svaly a zmierniť „dvojitú bradu“.

7. krok: Venujte trochu starostlivosti okoliu kľúčnych kostí, prípadne ramenám. V oblasti dekoltu môžete tlačiť o trochu silnejšie než na tvári. Ak sú v tomto kroku vaše ruky suché, použite viac krému alebo oleja.


Mohlo by vás zaujímať: Anti-agingová masáž tváre: Minúta denne a vrásky sa od vás budú držať ďalej


Príjemná rutina

Po masáži môže byť vaša pokožka jemne červená. Procedúru zakončite nanesením toniku, alebo napríklad ružovej vody. Pokožku upokojí a pomôže jej regenerovať sa. Domácu masáž môžete zaradiť do svojej každodennej rutiny, alebo ju vyskúšať aspoň raz týždenne.


Ako sa s vráskami snažíte bojovať vy? Napíšte ostatným čitateľom svoje tipy v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (5)

 • Janka 26.09.2019, 10:46

  ahojte, ja si raz do mesiaca doprajem kvalitnu masaz v thaioase.sk a som spokojna :) odporucam naposledy som vyskusala ich novinku kavova procedura :) velmi som si oddychla

 • Jonatanka 24.02.2019, 15:09

  zmietrnit sa to d apomocou kvalitnej pletovej kozmetiky. Stači ,,pravidelne,, použivat pletovu masku, peeling a pletove kremy, očny krem. Velmi vela robi aj dekorativna kozmetika, predsa len ju mame na pleti každy den a cely den.

 • Laura 08.02.2019, 14:18

  masaž ano, ale hlavne to chce aj kvalitnu pletovu kozmetiku a pitny režim, životospravu. Aj geny robia velmi vela. Sama použivam pletovu kozmetikuznačku Mizon ( kupujem ju na Notino) a som s nou nadmieru spokojna

 • Iveta 31.01.2019, 22:28

  priroda sa zastavit neda. Ale jedine čo možeme spravit je ju malinko spomalit. Použivanim tej spravnej pletovej kozmetiky svojej pleti iba pomožeme

 • Oxana 21.01.2019, 11:04

  stači zvolit spravnu pletovu kozmetiku. Plet potrebuje masku, peeling, micelarnu vodu, denny, nočny, očny krem

1

Pridať komentár